Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kolik by mel byt vydelek obchodniho systemu


Doporučené příspěvky

K psychickému ustání špatných období pomůže jenom jedna věc - projít si několik drawdownů a dostat se z nich. Jakmile uvidíš, že to jde, a to i opakovaně, ty další už nebudeš v hlavě tolik řešit. Jestli obchoduješ konzistentně a máš "edge", špatné období statisticky nemůže trvat do nekonečna. Drawdownům se vyhnout asi úplně nejde, zažil jsem si je každý rok, s vyjimkou jednoho, paradoxně toho úplně prvního a a to mi pak přineslo řadu problémů. Člověk má pocit, že je to snadné, pak přišel první větší drawdown a už to jede. Drawdowny nejsou vůbec na škodu, naopak, každý z nich nutí člověka přemýšlet jak dělat věci líp. Já jsem za ně vděčný, jenom díky nim jsem se pokaždé dostal dál. Pokud chceš drawdowny zmírnit musíš buď snížit risk (a tím i zisk) nebo mít portfolio více systémů napříč různými instrumenty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 78
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Osobne mohu potvrdit, ze vyhlazena Equity je mozna. Ncmene podarilo se mit o jen diky diverzifikaci portfolia a to napric moznostmi. Cili ne jen burzou, ale dal. Zacinal jsem s burzou. Pote pridal konzervativnejsi fondy. Nasledovalo poskytovani mikrouveru a nakonec z casti nemovitosti. Ac prozatim netocim miliony a miliony v celm objemu, mobhu rici, ze diky teto diverzifikaci ziji mnohem klidneji. Pokud se napr. Opce a fondy nevyvijeji uplne jak jsem si predstavoal (vetsinou :-) pak stale zustava, ze si lide pujcuji a potrebuju bydlet a parkovat. Na strane druhe jsou chvlie, kdy zisky, ktere prinasi mikrouvery a nemovistosti tak trochu "visi"- protoze prijem je stabilni. Zadny dluznik vam nezaplati vic, jen kvuli tomu, ze se mu vede lepe. V tu chvili se ale prave ozyvaji napr. opce ci fondy, ktere generuji vice, nez pred tim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož se trhy většinou pohybují v chopu je nejdůležitější naučit se ziskově obchodovat právě tyto případy. DD vůbec nemusí být veliké. Záleží jak si nastavíme výstup a jak velkého cíle chceme dosáhnout. Lze docílit, že prakticky ve velké většině obchodů skončíme se ziskem. Někdy jen pár bodů, jindy více. Záleží ve kterém místě "chopu" nastoupíme do trhu. Je to o nastavení naší strategie. Pokud, ale trh vyrazí do trendu tak to bude jako náš bonus a na účet si tak občas připíšeme více bodů. Samozřejmě na vyšších tf pak můžeme chytit i dlouhý trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...