Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

investice Warrena Buffeta


DanaVo

Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

To DanaVO,

Presne nemohu odpovedet na Vasi otazku, ale co bych Vam mohl doporucit, pokud chcete investovat, tak investujte podle sveho nejlepsiho uvazeni a rozumu a nikoliv podle WB. Jelikoz jste prave ta nejlepsi osoba na rozhodnuti co s Vasima penezma a ne nejakej WB...

Preji mnoho uspechu

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

kazda informace je dobra ...
Rozhodovat se jen na zaklade napriklad toho, jak se kdo vyspi, je temer jista cesta do pekla ... Prijimat "kvalifikovana" rozhodnuti (nebo jak bych to nejlepe nazval) je mozne jen se znalosti co nejvetsiho mnozstvi moznosti a postupu.

Nektere informace o W.Buffet a jeho investicich jsem nasel na jednom ceskem webu. Pokud zverejnite Vas e-mail, adresu Vam poslu mimo tuto diskuzi (pravidla diskuze hovori jasne ...).

Me osobne postup WB priliz neoslovil - jako investice dobre, jako zpusob "zajisteni obzivy" nepouzitelne.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kbtm:

Nemyslel jsem tim samozrejme rozhodnuti na zaklade "Jak se clovek vyspi", ale spise provadet vlastni analyzu, klidne dle pravidel napr. WB nebo vlastniho uvazeni, ale kupovat(investovat) jenom na zaklade ze to koupil nekdo jiny, ktery ma rekneme jiny zamer nez vy a je nekde jinde, bych ja osobne rozhodne nedelal. Mozna jen jako mozny tip pro vlastni analyzu..
Co se tyce investovani WB jako nepouzitelne "zajisteni obzivy" jak rikate, tak mne tak rozhodne nepripada. Kdyz si vemete ze je to druhy nejbohatsi muz ameriky :)), ale samozrejme je zde to dlouhodobe hledisko investice co "vetsinu" odradi..

s pozdravem
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Vážená Dano Vojtěchová,
pokud Vás zajímají investice Warrena Buffeta z nějakých životopisných důvodů, tak dejte vědět. O jeho obchodech je toho hodně k počtení na jistém webu, který vám pošlu na email.
Na druhou stranu, pokud to chcete pro nějakou inspiraci k obchodům, tak to Vám rozhodně nedoporučuji. Vysvětlení je prosté. Lidé, jako Vy nebo já investují pár tisíc, klidně pár set tisíc proto, že předpokládají nějaký pohyb ceny a tím případný zisk. Lidé jako Warren obchodují jinak. Při investici pár set milionů, ať přímo nebo prostřednictvím svých vlastních firem získají pořádný ranec akcií. Tím ten pohyb sám vyvolá a na jeho investici se nabalí spousta ... nás, drobných spekulantů. Když se rozkřikne, že je tam Warren, tak se obchod pěkně rozjede jeho směrem a on si jen počká, kdy vybere tučný zisk, zatím co ostatní se budou drát, aby mu ještě nějakou tu stovku ze svých úspor přihodili.
Ale jestli chcete obchodovat jako on a máte dost milionů na účtu, tak se nenechte odradit a směle do toho. Jen bych si našel jinou společnost, protože jít proti těmto velkým hráčům je docela finanční sebevražda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 3 years later...
  • 6 months later...

DOBRÝ DEN!
To kosatomas
To Vám bude nutné zaslat triliony odkazů v angličtině a desítky milionů odkazů v češtině!
Než se prokoušete zrníčkem těchto informací,vznikne hromada dalších.
Principem jeho obchodování je brutální dodržování vlastního plánu.
Málokdo má žaludek na to,aby byl schopen vydržet tak dlouho.
Velkou výhodou WB je objem jeho obchodů.Za desítky bilionů dolarů ( stovky miliard Kč.) nakupuje procenta
společností tak,aby mohl kdykoliv zvednout telefon a jakoukoliv informaci si ihned ověřit.
Vřele Vám doporučuji zkusit investovat jako on.
Perfektní znalost účetních výkazů,řídících manažerů a to i minulých je naprostou nutností.
Máte velmi jednoduché se opičit po takovýchto investorech!
Předkládají totiž výkazy obchodů americkým úřadům.
A stejně nebudete tak dobrej,protože jeho tržní výhodu zná pouze on sám (vlastní index)
Jinak HEZKÝ DEN!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

softik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Na druhou stranu, pokud to chcete pro nějakou
> inspiraci k obchodům, tak to Vám rozhodně
> nedoporučuji. Vysvětlení je prosté. Lidé, jako Vy
> nebo já investují pár tisíc, klidně pár set tisíc
> proto, že předpokládají nějaký pohyb ceny a tím
> případný zisk. Lidé jako Warren obchodují jinak.
> Při investici pár set milionů, ať přímo nebo
> prostřednictvím svých vlastních firem získají
> pořádný ranec akcií. Tím ten pohyb sám vyvolá a na
> jeho investici se nabalí spousta ... nás, drobných
> spekulantů. Když se rozkřikne, že je tam Warren,
> tak se obchod pěkně rozjede jeho směrem a on si
> jen počká, kdy vybere tučný zisk, zatím co ostatní
> se budou drát, aby mu ještě nějakou tu stovku ze
> svých úspor přihodili.
>
>
> Přeji pevné nervy a hodně zdaru.
>
> Softík

Osobně si myslím, že WB v současnosti neinvestuje proto, aby nalákal další investory, kteří ho kopírují a zvyšují mu tak cenu akcií, aby pak spol. prodal se ziskem.
Protože nakupuje velké objemy, získává nad společností rozhodující vliv. S takovou spol. si pak může dělat co chce a může ji díky svým zkušenostem pozdvihnout hodně vysoko. A to taky podle mne dělá.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
myslím si, že způsob vybírání akcií podle WB je jedním z nejlepších o jakém jsem zatím četl. Pokud budete s malým kapitálem kupovat akcie, tak to i při dobrých výsledcích na uživení asi nebude, ale pokud na tomto základě budete obchodovat opce, tak ty výnosy mohou být vyšší. Ke všemu pokud by jste na svém účtu dlouhodobě dosahovali takových výsledků jako WB, tak se potom zkuste zeptat v nějakém fondu na práci ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to IRIK
Ahoj, jasně že ten způsob je dost dobrý, výsledky mluví za vše. Řekl bych, že je ten způsob dost dobrý i pro malého investora. Jediným ale podstatným omezením je velikost. Mezi menšimi společnostmi je TEORETICKY možné najít akcie, které jsou podceněné daleko víc. Pro Buffetta tyhle malé ryby nejsou zajímavé. Otázka je, jestli je to možné práve TEĎ, protože small caps vypadají daleko víc předražené naž large caps (můj osobní názor, někdo jiný může mít jiný názor). Jestli akcie nebo opce je myslím jedno, metoda práce se nemění. Důležité je, že Buffett neobchoduje často. Trading neprovozuje. Co nakoupí, to drží.

Poznámka na závěr: důležitá je cena. (value investing se vyznačuje tím, že VALUE se bere v úvahu :-). Fakt, že Buffett vlastní akcie například firmy CocaCola, neznamená, že CocaCola za $60 je vhodná investice. on ji kupoval za daleko míň. Taky je důležité si uvědomit, kolik Buffett čeho vlastní, a že jeho největší firmy nejsou vůbec na burze obchodovatelné. (Geico, Burlinghton Northern, atd...) tedy jinými slovy, Buffett (respektive berkshire hathaway) nemá v akciích zas tak moc peněz, ale vlastní spoustu podniků jako takových.
Zdravím, Honzik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

softik napsal v roce 2006!!!:

Lidé jako Warren obchodují jinak. Při investici pár set milionů, ať přímo nebo prostřednictvím svých vlastních firem získají pořádný ranec akcií. Tím ten pohyb sám vyvolá a na jeho investici se nabalí spousta ... nás, drobných spekulantů. Když se rozkřikne, že je tam Warren, tak se obchod pěkně rozjede jeho směrem a on si jen počká, kdy vybere tučný zisk, zatím co ostatní se budou drát, aby mu ještě nějakou tu stovku ze svých úspor přihodili.

to softik:
K této úvaze připojuji osobní pozorování: V době, kdy se banka Wells Fargo obchodovala za $10, banka USBanCorp za $15, ConocoPhillips za $40, BurlingtonNorthern za $70, Munich RE za 80EURO, atd, se překvapivě SKORO NIKDO nezabýval myšlenkami na kopírování Buffettových pozic. Bylo to v lednu 2009. A že by SE trh rozjel směrem jakým on chtěl, no tak to si rozhodně nemyslím :-). Když vystoupil n televizi a řekl, že kdyby musel všechny svoje peníze dát do jedné jediné akcie, byla by to WellsFargo za $10, mělo se za to, že se snaží zachránit svůj krachující podnik blábolením nesmyslů. Teď, když WellsFargo stojí 33, chtějí najedno fšící kopírovat Buffetta (lol). Te´d (leden 2011) ale není doba na nějaká statečná rozhodnutí. Ta zase přijde. Te´d je doba meditace, studia a analýzy chyb, které jsme udělali v těch minulých letech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim2: souhlasím, leden 1011 asi není :-).
Také jsem si myslel, že Buffett investuje na základě myšlenek Benjamina Grahama. Myslel jsem si to do té doby, než jsem si přečetl knihy Security Analysis a Intelligent Investor.

Tak jednoduché to není. Buffett dnes neinvestuje podle Grahama.
To bylo možná dřív, v roce 1011, když mu bylo 20 :-))).
Dneska je mu 80 a investuje podle sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...