Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

investice Warrena Buffeta


DanaVo

Doporučené příspěvky

Dobrý den!
To: radim2
Skutečně si myslíte,že člověk který vydělává více než se nám kdy zdálo (v procentech) a to mnoho let za sebou,
potřebuje investovat na základě něčích myšlenek? Vím,že to nepotřebuje.
Když poprvé dokážete překonat "svůj benchmark",objevíte možná 1% z geniality těchto lidí.
Já o sobě hrdě tvrdím,že jsem geniální na možná deset procent a to pouze na omezenou dobu.

To: Honzik24
Trochu si Vás dovolím opravit. Dnes když je mu 80,po letech zkušeností se směje všem,kteří se snaží být jeho
kopií s pramalou šancí na úspěch.Již několikrát se na toto téma vyjádřil a stále to nemůžeme pochopit.

Kdysi jsem slyšel,že peníze leží venku na ulici.Šel jsem a zvedl je.
A potom? .......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

To: profesor
Nevím co vy víte, ale Buffet sám tvrdí že obchoduje dle myšlenek Benjamina Grahama, a pokud toto o Buffetovi nevíte, tak si to přečtěte :-)


to Airmike:
To máš pravdu, upravil si ho, ale základ vymyslel Graham, byl to řekl bych snad geniální myslitel. WB je určitě nejúspěšnější investor je to i můj vzor, ale nejsem si jistý jestli by to dokázal bez svého učitele Grahama.
Jak se jinak daří Airmiku, jedeš pořád úspěšně své systémy?
Já už daytrading nedělám, od letoška jsem zpátky u akcií a zatím naprostá spokojenost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tolik knih o investicích, hmmm.
To skoro vypadá že budeš namísto tradingu či jako doplněk k němu nakonec i investovat :-)

Třeba Inteligent investor je dost obsáhlá kniha, připadalo mi že možná až příliš po tom co ji pořád aktualizují a doplňují.
Čistě jen o value investování do akcií je kniha od Gladyše (nebo Gladiše) "Naučte se investovat", je to takový celkem stručný souhrn důležitých myšlenek bez doplňující omáčky, osobně moje oblíbená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z počátku je opravdu potřeba spousta času na vyhledání vhodných společností, ale je to stejné jako v tradingu kde to nahrazuje backtestování.
V druhé fázi už jen nakupuješ a prodáváš.
Trading ale asi nese opravdu více pokud je v tom člověk dobrej, mě to nejde, já se budu věnovat investicím, roční zhodnocení by mohlo být okolo 20% a času to zase tolik nezabírá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2

vies ono je to asi vec na dlhsiu diskusiu. s tym casom je to diskutabilne. ja si pod pojmom analyza predstavujem detailnu analyzu spolocnosti. a to netrva par minut ale dni a tyzdne. pokial si chces preverit 100 firiem tak to urcite da vela roboty.stovky hodin roboty.

backtest je myslim trosku ina kategoria. pretoze je rozdiel ked sa backtestom overuje nejaky trzny princip. a hned vies ake data potrebujes na to overenie. pri podniku to tak nieje. analyzujes vsetko a kazdy podnik je uplne iny.

trading je iny v tom ze clovek ma svoje hranice.pri invetovani to myslim neplati tak uplne rovnako.

aspon ja to tak vnimam. je to vsetko o tom do akej hlbky v jednom aj druhom biznise ides :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Analýza a výběr vhodných spol. probíhá vlastně pořád, detailní analýza jedné konkrétní pak hodiny až dny.

Naštěstí dnes už výběr vhodných spol. je otázkou několika desítek minut, sítem jich projde tak 1-5 za měsíc.
Pohledem na základní finanční ukazatele pak vybereš tak 3 spol. a za týden máš jejich hloubkovou analýzu.

Je to asi spíše pro lidi které to baví, naučíš se při tom spoustu nového a dozvíš informace o různých spol.
Například jedna moje hodně oblíbená vyvíjí biologicky odbouratelný materiál vyráběný ze zemědělského odpadu, který nahradí plasty.
Doufám že se jim to podaří a zbavíme se současných neekologických plastů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Urcite nepochybujem ze je to zaujimave, mna to tiez velmi bavi ,dokonca niekedy viac ako samotny trading.
a preto je to pre mna hobby. ina vec su ale peniaze.v tejto faze podnikania potencial alokacie kapitalu v takychto investiciach na burze nikdy neprekona alokaciu kapitalu v tradingu. to by tie spolocnosti museli byt mimo burz. a museli by to byt priame obchody.
dnes je na burzach umiestnenych tisice firiem, ale ich cena je vacsinou neunosna. P/E ratio sa nafuklo a investory zisk ocakavaju ,paradoxne obchoduju predpoklad v casovom horizonte xx mesiacov, a to skutocne nieje nic pre mna. je to podla mna menej efektivna cesta.

dnes uz su akcie nahlavnych burzach velmi predrazene. spolocnosti pri ktorych je investor schopny uplatnit vzorce , ked Net Liquidation Value aspon priblizovala ku prize*suma shares sa na hlavnom trhu nevyskytuju. neda sa uplatnit arbitrage argument. :) ,to su veci s ktorymi pracoval WB. vo svojich zaciatkoch. a preto bol taky uspesny.

ano samozrejme je mozne kupovat firmy ktore maju vhodny pomer cena dividenda, alebo ine vzorceky.
ale ja to nepokladam za hlbkovu analyzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když to vezmeš z hlediska peněz tak máš pravdu, investice už ze své podstaty nemůžou nést více než spekulace čili trading, pokud jsi v tradingu dobrý. Mě trading nejde, tak se držím investování :)

Akcie už dnes nejsou tak levné jako před rokem, ale i tak předpokládám roční zhodnocení 5-25% při minimálním riziku.
Třeba letos ještě akcie zlevní, uvidíme...

Hloubková analýza se pak dělá až u akcií které splní P/E, dividendy a další vzorečky.
Se seznamem vhodných akcíí už pak jen čekáš až jejich cena klesne na rozumnou úroveň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2, Airmike
souhlas, akcie dneska moc levné nejsou, říkám tomu inflace :-). Jedinou výjimkou je HealthCare (Pfizer a další), tento sektor je nějak v neoblibě, Vy možná víte i o jiných sektorech. Ale je tu háček, pokud by nastal pád hlavních indexů, tyhle akcie také nebudou ušetřeny a půjdou s sebou, možná dokonce i jako první.
Problém vidím ve velké korelaci všech akcií mezi sebou navzájem. Pokud je drahá jedna, jsou drahé všechny. Je tedy velmi těžké koupit jednu podhodnocenou akcii když jsou ostatní drahé, a zase na druhou stranu nemůžeme očekávat, že Vaše akcie, protože je fundamentálně v pořádku, zůstane ušetřena při všeobecném poklesu. Zbývá tedy měnit poměr stock/cash a z této strategie taky nejsem odvázanej, protože už náš přítel Buffett říkal, že cash is trash :-).

Dneska jsem viděl, že annual letter Berkshire už je na jejich webu. Příjemné počtení.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky mám pocit že za cenami některých akcií musí být inflace, ta inflace jako dopad rozhodnutí amerického FEDu tisknout nové dolary, pak se to hold projeví v cenách komodit a akcií.

Ale věřím že i dnes by se nějaká podhodnocená našla, pustím screener a kouknu na to.

Cashe udržuju na účtu jen nezbytné minimum kvůli marginu, na využití přebytečného cashe je ideální intradenní trading, což ale nedělám poněvadž bych prodělal kalhoty :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud má investor dostatek kapitálu na diverzifikaci, tak je možná zbytečné se zabývat nějakou hloubkovou analýzou spol., a prostě nakoupit vše, co projde hodnotovým screeningem. V Grahamově knize se o tomto přístupu také píše, a výsledky byly vynikající.
Osobně se domnívám, že doba opravdu levných US akcií ještě přijde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...