Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce Elliottových vln!

Děkuji za veskrze pozitivní ohlasy na první článek. Jako asi většina z nás jsem se k tomuto úchvatnému byznysu dostal "náhodou". Před pár lety jsem se začal soustředěně věnovat komoditním trhům a jako většina nováčků jsem také ztratil svůj první účet. Tato skutečnost na mě ovšem měla zásadně pozitivní vliv. Vyburcovalo mě to k ještě intenzívnějšímu studiu všeho co s obchodováním souvisí. Snažil se v chaotickém chování trhů vystopovat nějaký řád. Po více než roce zkoumání jsem si všiml, že se trhy pohybují v určitých vlnách. A s mojí skvělou ženou, která mi pomohla vyhledat a přeložit stohy materiálů o obchodování, jsme objevili Elliottovu teorii vln.
Nebylo úplně snadné a rychlé se naučit vlny používat. Chce to hodně času a soustředění, ale odměna rozhodně stojí za to. Znám určitě všechny podstatné metody technické i fundamentální analýzy. Ale když jsem je používal, stále jsem měl dojem, že trhům v podstatě nerozumím. To se ovšem rázem změnilo, když jsem se naučil Elliottovu teorii vln. Dnes si již nedovedu analýzu bez Elliotta vůbec představit. Jsem přesvědčen, že tato teorie stojí "nad" technickou i fundamentální analýzou a určitým způsobem je v sobě integruje. Je naprosto fascinující, když vidíte, že se budoucí události, ať už zprávy nebo technické formace, vyvíjejí podle vámi předpovězěného scénáře díky Elliottovi. Často se mi stává, že prostě dopředu vím, jaký bude obsah fundamentální zprávy nebo přesněji, jak na ní trh zareaguje. Zdá se Vám to neuvěřitelé? Také se mi to tak jevilo, ale dá se to naučit díky Elliottově teorii vln!

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím kolegu Loha nebo lohna?

V těch třech vlnách Vašeho známého není žádný rozpor. Podívejte se do prvního článku na linii, kterou jsem nakreslil podle známé Dowovy teorie. Jsou tam tři hnací vlny: akumulace, velký pohyb a přebytek. Když si je doplníte o korektivní vlny 2 a 4, hned máme našich pět vln v trendu. Nejsem vzděláním ekonom a přiznávám, že popis ekonomického cyklu jsem viděl asi před měsícem poprvé v životě. Velmi mě potěšilo, že cyklus sestává ze tří vln růstu (naše vlny 1, 3, 5) a dvou vln poklesu (vlny A, C). Ty korektivní vlny mezi tím prostě ekonomové zanedbávají, stejnětak jako Charles Dow. Klasičtí ekonomové by asi koukali, že jejich cyklus funguje i na minutových grafech!

Mnoho úspěšných obchodů přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu studenta!

Je zcela přirozené, že v době webu zadáme automaticky do vyhledávače "Elliott wave" a prozkoumáme, co nám vybere. Také jsem tomu věnoval dost času. Musím ovšem říci, že těch opravdu solidních zdrojů je na webu jako šafránu. Někdy mi zůstává rozum stát, co různí "autoři" jsou schopni s Elliottovu teorií vytvořit. Takže moje rada zní: solidní zdroj poznáte podle toho, že jeho analýzy jsou plně v souladu s Elliottovou teorií. To zdaleka není vždycky samozřejmost!

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený kolego Lohu!

Přesně jste vystihl jeden problém, který mne také dlouho provázel. Je to syndrom těch, co už nějakou dobu používali technickou a/nebo fundamentální analýzu na trzích, které znají. Naše předsudky o trhu, kam určitě půjde a nepůjde, jsou jednou z hlavních překážek úspěšného analyzování trhů pomocí Elliottových vln. Každému nováčkovi doporučuji učit se vlny nejlépe na grafech trhů, které vůbec nezná. Třeba akcie z nějakých méně známých sektorů nebo něco podobného.

Skvělý profit přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený kolego Nouro!

Ano, v podstatě jste to vystihl. Vlna samotná je ohraničena na začátku a na konci změnou směru trendu, jinak bychom nepoznali, že je to vlna. Podstatné je, o jaký stupeň vln jde. Podívejte se do prvního článku na fraktální podstatu tržních pohybů. Každá vlna se podrozděluje na další vlny nižšího stupně. A každá vlna je součástí vln větších stupňů. Vlastně jde o to vystihnout, kdy nám vlny "oznámí" otočení trendu a zda je očekávaná vlna dostatečně velká na ziskové obchodování. Až vyjde třetí článek, uvidíte praktické využití zcela jasně.

Mějte se, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu derkela!

Velice děkuji za Váš citát "Jsou věci mezi zemí a nebem". Jedna z vrcholných knih R. N. Elliotta se jmenuje Nature's Law - The Secret of the Universe (česky: Zákon přírody - tajemství vesmíru). Už Elliott objevil, že jeho teorie se neomezuje zdaleka jen na burzu. Už když si uvědomíme, že matematickým a vědeckým základem teorie jsou Fibonacciho posloupnost a Mandelbrotovy fraktály, které nacházíme všude v přírodě i v lidské společnosti, je jasné, že Elliott našel něco zcela zásadního. Možná, že jeho práci plně docení až budoucí generace a nové objevy, jak se často stává. V prvním článku jsem uvedl: "Zdá se, že fraktální struktury nějak souvisí se samotným základem tohoto světa." a den ode dne si víc a víc uvědomuji, že je to pravda.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu Noura!

Jasně, určitě je vhodné kombinovat něco čemu věříte a co Vám funguje s Elliottovými vlnami, zejména pokud jste v nich začátečník. Také jsem tak začínal, ale postupně jsem udělal z Elliotta úplný základ mých analýz, který jen lehce doplňuji o několik málo vybraných nástrojů. Stejně jako v našem celém byznyse platí: Udělejme si i používání vln jednoduché!

Skvělý profit přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu Lohna!

U Elliottovy analýzy se nejčastěji využívají dva prvky technické analýzy. V první řadě jsou to Fibonacciho poměry. A to nejen retracementy pro korektivní vlny, ale i poměry větší než 100% kvůli projekci cílů hnacích vln. Druhým prvkem jsou obyčejné trendové kanálky, které nám pomáhají určit, které vlny patří "k sobě". U některých trhů s velkým rozdílem cen (ropa, zlato) lze použít kanálky pouze na logaritmických grafech.
Vámi zmiňovaný indikátor Zig zag s Elliottem nesouvisí. Funguje tak, že zvýrazňuje vlny, které mají určitou velikost podle nastavitelného parametru. Bohužel jako každý jednoduchý prvek nedokáže pro naše použití vybrat ty "správné" vlny. Pro nováčky ve vlnách je názornější používat jednoduché čárové (line) grafy. Vlnové vzory jsou na nich názornější. Mají ale jednu velkou nevýhodu - pracují pouze se zavíracími cenami a tak přijdeme o přesná minima a maxima, která jsou ve vlnách často důležitá.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vazeny pane Obeslo,

moc zaujala mne temata Eliotovych vln. Dokonce nasel a prohlidl A.J.Frosta a R.Prechtla COMPREHENSIVE COURSE ON THE WAVE PRINCIPLE. V teto knize pisou o pouziti vlnoveho principu na hodinovych, dennich a mesicnich grafech.

Pouzivate-li tento princip v intradennim obchodovani nebo v pozicnim?
Da se pouzit ho v intradennim obchodovani?

Dekuji za odpoved.
Vlad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený kolego Vlade!

Jsem rád za Váš zájem o Elliottovy vlny. Věřím, že pro každého obchodníka je poznání Elliottovy teorie zásadním průlomem v pochopení tržních zákonitostí, tak jako to bylo pro mne.
V prvním článku o obchodování Elliottových vln na tomto serveru jsem zdůraznil fraktální strukturu vln. Jinými slovy, vlnový princip funguje na všech "velikostech" vln a tedy i na každém časovém úseku. Takže pokud bych měl odpovědět na Vaši otázku, dá se teorie velmi dobře použít i v intradenním obchodování. Dokonce bych řekl, že v takto krátkých časových úsecích je použití Elliottových vln ještě o něco málo důležitější než v jiných případech.
Pokud obchodujeme pozičně, čili dlouhodoběji, máme možnost Elliottovu analýzu doplnit řadou dalších informací, ať už to jsou všemožné indikátory nebo fundamentální zprávy. Prostě máme spoustu času na analýzu. V intradenním obchodování to není možné. Zde záleží často doslova na vteřinách. Pokud máme opravdu dobře "zažitou" vlnovou teorii, analyzujeme probíhající graf s živými daty téměř automaticky a můžeme velmi rychle reagovat na tržní pohyby, aniž bychom ztráceli drahocenný čas libovolnými dalšími prvky analýzy.
Do takového stadia, kdy máme Elliottovu teorii zažitou tak, že na každém grafu podvědomě vidíme vlnové vzory, jsem se dostal po několikaměsíčním, každodenním analyzování spousty grafů. Ale vyplatilo se to! Takže radím, trpělivost a vydržet.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Obešlo,

díky za skvělý článek a rovněž odpovědi v diskuzi. Je to opravdu velmi zajímavé. Musím se přiznat, že po uvodním SIDově článku o Fibonaccim před pár měsíci jsem tomu moc nepřišel na chuť, ale nyní se opět otvírají nové obzory. Díky.

Zdravím kolegy tradery
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...