Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer ,

Výborný materiál pane Obešlo , docela dost mne mrzí že se nemohu zúčastnit kurzu Elliottových vln .Doufám že i v budoucnu tento kurz zopakujete protože podle mne, teorie Elliottových vln je stejně geniální jako obchodování samotné . Už teď se těším na další články na téma Elliottovy vlny , doufám že budou brzy .


Hezký večer REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To. PetrO

Pane Obešlo,

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné princip vln podle Elliotta aplikovat i na spready. Zdali jste to zkoušel. I když tam jsou pohyby daleko pomalejší, jak v normálních grafech.
Ještě bych měl dotaz, zdali existuje knižní podoba nějakého zdroje popisujícího Elliottovy vlny.

děkuji za odpověď

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu robopola!

Ano, opravdu to vypadá, že budu muset brzy připravit přehled všech vzorů vln, protože na webu i z celosvětového hlediska téměř nic není :-) A v tom, co jsem našel jsou i dosti zásadní chyby. Nejprve ovšem musím dokončit přípravu školení :-)

Některé vzory jsou si opravdu velmi podobné a někdy není hned jasné, který stupeň vlny mají a které patří k sobě. Jsou situace na trhu, kdy opravdu musíme počkat, až vývoj trhu vyjasní vlnové počítání. Od toho ale máme tzv. alternativní vlnové počítání. Elliottovi analytici mají vždy jednu nejpravděpodobnější variantu a v šuplíku mají připravenou i druhý, méně pravděpodobný scénář pro případ, že trh první variantu vyloučí.

Řadu nejasností při určování vln na grafech však můžeme odstranit, když se díváme poměrně hluboko do historie. Ucelená Elliottova analýza vychází vždy z historických dat. Mám-li k dispozici graf za 200 let dozadu (např. akciové indexy), začínám s globální analýzou na něm. Pak postupuji až k dennímu nebo intradennímu grafu, podle toho co obchoduji a jak. Máme-li analýzu větších stupňů vln, snáze se analyzují kratší časové úseky.

13 vlnových vzorů skutečně postačuje k analýze jakéhokoli cenového vývoje na trhu. Nevím vlastně jestli je úplně přesné mluvit o 13 vzorech, protože záleží na tom, co do nich zahrneme. Možná bych spíše řekl, že jich je méně s několika variacemi.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu Mirka!

Zcela otevřeně říkám, že s Elliottovou teorií na spreadech mám relativně málo zkušeností. Fungují na nich také, ovšem musíme přihlédnout k důležitým vlastnostem spreadů, které aplikaci Elliotta ztěžují. Nejpodstatnějším problémem je to, že většina spreadů má velmi krátkou historii. Nemůžeme tedy použít historickou analýzu, což je pro Elliottovy vlny důležité omezení. Dalším specifikem spreadů je to, že už z principu mají dluhodobě korektivní charakter. A jak známo, korektivní vlny jsou pro analýzu nejobtížnější.

Rozhodně bych začal nezávislou Elliottovou analýzou obou kontraktů, které tvoří náš spread, už to nám může hodně napovědět. Důležité bude hlavně správné určení cílů vln, což vytváří právě náš rozdíl ve vývoji obou trhů - spread. Poté bych zkusil alespoň krátkodobý výhled na spreadovém grafu. To, že máme tři grafy a tři analýzy je naopak určitá výhoda spreadů, protože se spíše vyvarujeme chyb. Tyto tři analýzy musí být ve vzájemném souladu. Rozhodně bych Elliotta u spreadů opatrně doporučil, protože se u nich používá téměř výhradně historická sezónní pravděpodobnost, což by mně osobně pro vstup do obchodu asi nestačilo.

Knihy jsem popsal ve svém příspěvku na tomto vlákně 28. února 2006:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,14177,page=3
V češtině bohužel zatím nic není, kromě Finančníka.cz, ovšem! :)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den ,

Pane Obešlo dovolte mi soukromou otázku , proč člověk vašich kvalit s takovou znalostí Elliottových vln , je stále zaměstnancem a ne třeba full time komoditním obchodníkem( tj.na plný úvazek) . Nehledejte prosím v mé otázce nějaký háček nebo ironii , prostě mne to jen zajímá .

Jinak přeji hezký večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den ,
>
> Pane Obešlo dovolte mi soukromou otázku , proč
> člověk vašich kvalit s takovou znalostí
> Elliottových vln , je stále zaměstnancem a ne
> třeba full time komoditním obchodníkem( tj.na plný
> úvazek) . Nehledejte prosím v mé otázce nějaký
> háček nebo ironii , prostě mne to jen zajímá .
>
> Jinak přeji hezký večer
>

Dobrý den, abych byl upřímný, také mne to velmi zajímá. Stejně jako Renda, nemyslím to jako narážku, ale je to čistě zvědavost, protože já být takovým "profíkem" v obchodování, tak mne zaměstnavatel už neuvidí.
Děkuji za odpověď
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
moc mi zatim neni jasny,jak je zaruceny,ze se pomoci tech vln da interpretovat kazda cenova krivka,ale nerikam ze neverim ze se to da dokazat (matematicky)...kazdopadne pokud to jde,tak uz mi vubec neni jasny,jak se pomoci toho da neco predvidat do budoucnosti-ten fraktalni princip muze byt prece docela zradny a to co se zda ted,ze bude zitra,muze byt zitra uplne jinak,nez se zdalo ted,protoze jsme si treba spatne vylozili uroven vln,ve kterych se pohybujeme nebo na soucasnou formaci sedi vice moznosti,jak to bude pokracovat atd...
No kazdopadne to zni strasne zajimave a docela se tesim i na to,az se detailneji dozvim,na cem je ta teorie zalozena.

Diky panu Obeslo za velmi zajimavy napad!

Pro ty,co si treba tu knizku nechteji obednavat,jsou z Prahy a budou mit volnou chvili,tak ta knizka
Elliott Wave Principle: Key to Market Behavior od Prechtera a Frosta je v citarne v knihovne CNB(vchod je zezadu ze Senovazneho nam.);registrace,prukazka a knihovnicke sluzby jsou total free!:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to balik101

ono zatim na financnikovi byli ukazany pouze dve nejcasteji se vyskytujici se formace. Jak jiz napsl P.O., je jich celkem 13 a kazda ma jine podminky. Jak si momentalne delma preklady, tak do toho zabredavam postupne vic a vic a co se na zacatku muze zdat jako napr. impulsni vlna, muze byt ve skutecnosti tzv. "roztazena" vlna (prominte mi ten preklad). Tim chci jen rict, ze to chce opravdu nahledet spoustu grafu a znat vsechny pravidla mozne vzorove vlny. Pak se da s vetsi pravdepodobnosti rict jak bude nadchazejici vyvoj. A to pouze s pomoci Elliottovych vln. Jak P.O. popisoval ve clanku, pouzivaji se jeste indikatory aj. coz nam muze rict jak se bude trh pravdepodobne vyvijet.
Holt ucit, ucit a ucit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtel bych se zeptat, zda u impulsni vlny muze prekrocit korekce ze zacatku vlny 4 do korekce vlny 1. Podle pravidla pro impulsni vlnu je neprijatelne aby vlna 4 zasahovala do vlny 1. Me jde vsak jen o tu korekci. Narazil jsem na pripady, kdy se tak korekce prekryly a vlny vychazely dle predpokladaneho pohybu :S

diky za reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...