Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

02/14/05
Medvědí inside day, blízko maxima trhu.
Po posledních dvou white candle inside day následovaly na H mohutné pohyby na sever.
Bude platit analogický opak, tedy u black candle inside day pohyb jižním směrem?
02/15/05
Předpokládám nějakou větší akci.
Ráno útok na včerejší H-10819 (max H-10878).
V daily charts MACD neutral, STOCH 80% a průraz na jih.
Má ještě sílu, nebo mu došel dech?

Dámy a pánové, Vaše názory na dnešní akci?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

02/16/05
Nikdo nic? Tak sami.

YMH5 - white candle up day.
Můj včerejší předpoklad kolapsu ceny se nepotvrdil. Denní akce z počátku vypadala nadějně, ale po ataku svého L se vytvořila reverzní formace hlava-ramena a trh začal růst. Téměř 2 hodiny v up trendu až do svého H. Pak následovalo zklidnění a sideways fáze. Zhruba kolem 12:30 (19:30) přišel polední 10 min. propad, po kterém následoval up trend až do konce seance, který zlikvidoval polední ztrátu.
Prodej na 10774, nebyl vyplněn. Reverzní formaci RHR jsem na živém grafu úplně přehlédl a zatvrzele jsem si stál na svém prodeji. Polední korekci jsem očekával, ale svojí nepozorností jsem jí propásl. Ty dvě chyby mi jasně řekly, abych to zabalil.
Tak a co dneska?
Podle toho co se odehrálo včera mám za to, že aktivita na straně býků zůstává.
Res na 10800 trh prošel jako po másle a změnil jí na sup.
Proto je možné čekat útok na maximum trhu 10878, které definují dva údery ze 12/23/04 a 12/27/04.
Pokud se toto stane máme tu přímo ukázkovou formaci dvojitého vrcholu.
Blížící se volno (02/21 Presidents day) by se dnes ještě na síle trhu nemuselo projevit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

YM obchoduji zatim jen kratce pouze intradenne. Ridim se prevazne 1-2-3 formacemi, rezistenci, supporty, trendlines.... Nic vic nepouzivam. Nejake zisky mam, ale jsou smesne. Sbiram hlavne zkusenosti s real money. Jsem rad, ze je tu nekdo dalsi kdo taky del YM.... Jedu pres MB trading, kontrakt za 2 dolary.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj názor je, že si nikdy nemůžeš být ničím jistý.
Nicméně ještě nejsem tak úplně přesvědčený, že se dvojitý vrchol úplně dotvořil.
Vidím v tom hlavně nervozitu a nedočkavost velkých obchodníků před nadcházejícím prodlouženým víkendem v USA.
Spousta z nich má už dnes volno a včera to jenom „šolíchali“, aby se neřeklo.
Myšlenkami ale byly úplně někde jinde.
Uvidíme v úterý 02/22 (hezký datum) až se odpočinuté býčí rohy opět ocitnou v aréně.
Poslední dva dni přinesly denním medvídkům slušné výdělky.
Taky jsem ty dni byl v medvědí kůži a svojí tlapu přiložil k dílu.
Obě dvě srsti, jak medvědí tak býčí, minimálně do středy 02/23 věším na hřebík.
Přeji hezký víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte tu skvělé téma , jen vubec nevim očem je řeč . Rameno , hlava , ¨L, MB ,YM ,Po posledních dvou white candle inside day následovaly na H mohutné pohyby na sever.
u black candle inside day pohyb jižním směrem? ( kam prosím ?)
Nejsem tady nahodou špatně ?
Něco jako překladatel by nebyl ?
Dík REN.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo, to je normální obchodní mluva. Překladač neexistuje, pouze studium orientace na grafu, komoditních zkratek, názvů grafických formací a názvosloví svícových grafu.

Co dnes?
Všichni obchodníci se vrátili ke svým stanicím a doznívají u nich libé vzpomínky na prožité 3-4denní volno. Všichni jsou odpočatí, optimisticky naladěni, avšak naštváni, že zase musí vykonávat onu nudnou činnost. Což naznačuje, že to nebude standardní obchodní seance.

Co říká historie? Srovnejme to se dnem 01/18/05, to bylo lednové úterý, den po M.L.King day. Podívejme se do grafu. Ten den proběhl velmi optimistický úlet na sever, který korigoval tehdy probíhající dw trend. Byl to výrazný plusový posun cenové hladiny, který se projevil i na 5, 10 EMA. Následující dny však ukázaly, že to byl omyl a vše se na další 4 dni vrátilo do dw trendu. Tolik analogie.

Dnešní situace je však úplně jiná. Jsme těsně za vrcholem a těsně pod psychologickou bariérou 10800, kterou definuji jako nepotvrzený strop. Poslední bílá svíce ze dne 02/18/05 má oholený horní stín, rozdíl mezi H a C je pouze 1 tick, což značí silnou vzestupnou cenovou tendenci. Pokud se podíváme na denní 5min graf je zřejmé, že i když byl pátek, býci měli jasnou převahu.

Dovolím si upozornit ještě na jeden fenomén dneška a zítřka a to na fotbalovou Ligu Mistrů. Pro většinu evropských obchodníků skončí obchodování kolem 20:00seč (13:00cst) protože půjdou sledovat fantastická fotbalová představení. Evropa se půjde bavit a zbytek světa zůstane u monitorů. I já dám dnes v tomto čase přednost duelu Liverpool-Leverkusen. Je potřeba si uvědomit, že v tu chvíli vypadne z obchodování podstatná část evropských obchodních příkazů a na trhu převládne americká nálada.

Dnes proto co největší opatrnost! Především se nebudu nikam cpát. Odpočatí býci by mohli ukázat svoje ostré rohy a lehce prolomit strop na 10800. Budu čekat na polední cenovou akci v Chicagu a u ruky budu mít čelenku s býčími rohy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim a jen bych doplnil - prevazne doporucuji opatrnost behem prvni hodiny obchodich hodin, kdy bude u vetsiny trhu zrejme prevladat znacna volatilita. Ja osobne dnes budu u ES velmi opatrny, nechci chytnout hned na uvod slip par stovek USD.
Rendo, candle jsou candle stick - urcity zpusob zobrazovani grafu, kterym se zde nekdy v budoucnu take budeme zabyvat.
MB, YM = zkratky komoditnich kontraktu
smer na sever = trh sel nahoru
smer na jih = trh sel dolu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, včera jsem prvně sledoval něco "intraday". Byl v grafu YMH5 nějaký náznak či impuls, že to poletí dolů. Zrovna tak to dočasné otočení trendu na sever kolem 10 hod (v USA).
Jsem absolut. začátečník (přelouskal jsem on-line manuál).

Díky za reakce a díky i tvůrcům stránek Finančníka. Neznám mnoho lidí, kteří by byly ochotni takto prezentovat nabyté know how.
db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera jsme zažili největší pokles v historii kontraktu YMH5.
Polední akci jsem pečlivě pozoroval a své nákupní choutky, jsem udržel na uzdě.
Poté jsem se plně oddal úžasnému fotbalovému večeru.

Včerejší korejské prohlášení, nám totálně zbořilo ve většině komodit technické formace, které se utvářely.
Držím palce všem odvážným bobříkům, ale já zůstanu tak týden v postavení mimo hru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

×
×
  • Vytvořit...