Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Sebiku,
pri obchododvani je margin blokovany brokerem vzdy stejny, bez ohledu na pocet obchodu. Vyse marginu je lepe hledat u brokera, pres ktereho budete obchodovat. Ne vzdy ma broker stejnou hodnotu marginu, resp. vyse marginu se mezi brokery lisi. Ja osobne platim pro YM "pouze" 500 USD / 1 kontrakt.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den Sebiku,
> pri obchododvani je margin blokovany brokerem vzdy
> stejny, bez ohledu na pocet obchodu. Vyse marginu
> je lepe hledat u brokera, pres ktereho budete
> obchodovat. Ne vzdy ma broker stejnou hodnotu
> marginu, resp. vyse marginu se mezi brokery lisi.
> Ja osobne platim pro YM "pouze" 500 USD / 1
> kontrakt.
>
> Preji Vam mnoho uspechu!!
>
> Libic


Tady bych si dovolil oponovat. Jak jsem se docetl, tak u nekterych brokeru se vyse marginu stanovuje i na pocet kontraktu. Tedy napr. do 50 kontraktu muze byt tech 500 dollaru, ovsem na rozmezi 50-100 kontraktu uz se margin muze vysplhat na 1000 dollaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Sebiku,
nevim, jestli je vyse uvedene pravidlem u vsech brokeru ci ne. Ja zatim obchoduji kontrakty pod 50, kde jsem se s timto nesetkal. Jen doplnim, ze vyse marginu a obchodni podminky jsou veci kazdeho brokera, tzn. v techto vecech se generalizuje jen velmi tezko. Ve Vasem pripade, obchodujete-li pocet kontraktu vice jak 50, jsem presvedcen, ze by bylo vhodne s brokerem domluvit individualni podminky.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: sebik
Neřešte kolik vstupů. Obchodujte tak, jak se Vám to bude líbit. Každému sedí jiný počet obchodů, ale problém může nastat, když počítáte komise a slip. Nezdá se to, ale na 200 obchodech za měsíc je to slušný peníz a pokud se berou jen drobné zisky a dělá se hodně obchodů, tak to může výsledek úplně zvrátit. YM má poplatek docela vysoký poměrem k pohybu a je to celkem lenoch, takže na to pozor.
Jinak myslím, že jsme se shodli v ID na normálu 3-5 obchodů denně (průměr). Ale to opravdu neberte jako normu. Na tom vůbec nezáleží. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro doplnění zrovna sem dopočítal další období a už se to snížilo tak na šet obchodů. Ale píšu to sem opravdu jen tak pro zajímavost, protože spoustu jiných by ty obchody asi nebralo. Vždyť i vy bolijo jste zkoušel snad protnutí EMA a bez filtru to mohlo být určitě v některých dnech spousty vstupů.
Já třeba zatím beru většinu z nich abych se zbytečně o nějaký nepřipravil. Zase to kompenzuju malým SL, třeba jen dva body abych nezvětčoval risk proti zisku. Zatím to na asi sto obchodech dává celkem dobré výsledky.
Taky se zeptám. Jaký jste měli max drawdown?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak. Zkoušel jsem brát všechny signály CCI, který obchoduju v souladu s EMA na 5min. grafu a za dva měsíce asi 270 obchodů. Ale jeden den např. 11 obchodů a ztráta 468 USD. Opravdu jsem nevynechal ani jeden signál. To je v live (aspoň pro mě) nemožný obchodovat. Drawdown byl asi 900 USD. Je potřeba do toho zasahovat, ale spíš výjimečně, když jde trh opravdu do strany a je hodně pravděpodobný, že člověk naseká víc ztrát, než by byl zisk z pohybu, který za pár hodin možná může přijít. To je docela problém, protože nikdy nevíte, co trh udělá a kdy se probere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ve své podstatě mám něco podobného, ale filtruju ještě pohyb v oblastech kde je malá pravděpodobnost pohybu daným směrem. Těch sto obchodů mi to dalo za devatenáct dní, max strát za den šest a na konci toho dne plus který to všechno pokryl. Mám myslím malý SL max hranici 20 dolarů a tak i drawdown nebude tak drastický.(ještě sem nedopočítal) Ale ještě nevím jaké to bude real unést psychicky, ale už brzo zjistím :) Myslím, že těch obchodů za den ubude,(časem a citem a hlavně pochopením), dneska je to někdy osm, někdy ale taky jenom čtyři. nepřemýšlí nad tím. Spíš nad výstupama a minimalizací strát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja neresim pocet vstupu jako nejak dulezite, ale pouze pro informaci. Myslim ze nejdulezitejsi je kdy z obchodu vystoupit.
Jinak ja používam EMA na 25 minutovem grafu spise pro urcujici kam jde trend. Hlavni cahrt je 5 min a pouzivam pouze zaklady jako double top/bottom, RSI divergenci, S/R. Nevím zda si mám přidat ještě EMA na 5 minutový graf, protože jak oba píšete, hazito opravdu hodne prilezitosti..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...