Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Informovanost a český kapitálový trh


euforos

Doporučené příspěvky

Já myslím, že BCPP je skvělý začátek, jak se s burzou seznámit a trochu poznat sám sebe. Kombinuji fundamentální (abych věděla, do čeho jdu) s technickou analýzou (načasování vstupu) a funguje to. Podle mě se nehodí na intraday obchodování, ale na swingové či poziční, některé tituly krásně "swingují" a pokud si hlídám dividendy a rozhodné dny pro držení akcií, určitě mluvíme o zajímavých procentech (můj výdělek za 6 měsíců je 22,5% bez dividend; dalo se i mnohem víc, ale psychika i tady dělá svoje). A navíc, i když cena některého titulu klesne, zase se za pár dnů či týdnů zvedne, pokud daná firma nezbankrotuje - a k těmto zprávám mám u nás určitě blíž než v USA k americkým titulům (samozřejmě mluvím o současné situaci, ne o splasklé bublině - to je jiná story; stoploss je třeba používat i tady).

Jako nevýhodu vidím to, že vzhledem k obchodovaným objemům (počet akcií) je třeba omezit výši investovaného kapitálu, právě proto, aby se akcie daly v případě potřeby rozumně prodat.

Takže já BCPP rozhodně nazavrhuji, naopak, je vhodná (alespoň pro mě) k diverzifikaci portfolia.

Iva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ve verzi co jsem četl já (myslím ale taky HN) bylo že se ted jedná o chybu v nové zákoně, která by měla býti odstraněna:
[ital]"Předkladatelé se brání, že jde o omyl. „Neměl to být žádný úskok. Zákon se má týkat anonymních akcionářů. Pokud by měl poškodit běžné investory, pak ho ještě upravíme. Ale s osvobozením akcií od daně od šesti měsíců se tak jako tak do budoucna nepočítá,“ říká Sobotka." [/ital]

pak že se sice uvažuje o danění všeho, ale pouze pro velké investrory:
[ital]"Další variantou je danit pouze prodej velkých balíků akcií. Daň by platil jen ten, kdo prodává určité procento všech akcií firmy. „Drobní investoři by tak byli od daně osvobozeni. Úleva od daně po šesti měsících postrádá logiku,“ řekl HN Martin Jareš z daňového oddělení ministerstva financí, podle kterého by však návrh měla předkládat až příští vláda.Stát tak může pomoci rozpočtu, protože by zdanil ty největší obchody, ale na druhou stranu by ulevil drobným investorům."[/ital]

btw: pro intraday je tahle diskuze mimo a pro dlouhodobé akcie .. záleží jak moc ve velkým tady kdo jede

M.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Czechdaytrader:
Obávám se, že s Capital Partners to moc nepohne. Už je zavřeli jednou. To ještě byli AFIN Brokers. založili novou společnost a jedou dál. Ono je to někdy složitý. Znám od nich poctivý kluky, který se snaží a o trhu leccos ví. Ale slyšel jsem i o těch, co vybírají akcie por klienty hodem šipkou do seznamu... Je to o lidech a ne o názvech. Tím ale nechci hájit Capital Partners :-)

Ohledně BH Securities. Osobní zkušenosti nemám, ale patří společně s Brokerjetem, Partií, Fiem a Atlantikama k těm kvalitním brokerům. Nebál bych se toho, ale asi si nejdřív zjistil podmínky. Jestli si obchoduješ sám, nebo máš přiděleného makléře. Jak se zadávají pokyny atd. Prostě hlavní věci včetně ceníku. Porovnání cen jednotlivých brokerů najdeš třeba na: www.investujeme.cz/clanky/poplatky-za-obchodovani-na-burzach-nejdrazsi-je-capital-partners-a-ppf/

ZAse asi záleží na strategii, jak chceš obchodovat. Jestli aktivně, pak je pro Tebe výše poplatků klíčová, jestli chceš nakoupit a držet, je to celkem jedno... Tož asi tak :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...