Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MSA


viki

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 108
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Když zadám import dat z toho souboru csv, tak se mi graf zobrazí v pořádku, jenže je tam automaticky nastaveno jako počátční kapitál 50000 a jakmile to změním na těch 5000 + přidám hodnotu marginu, slippage a komise a dam o.k. tak se mi zobrazí to červené pole. Nevim už kde je chyba, ale je to tak u každého pokusu. Jinak po spuštění toho edit/add se mi zobrazí tabulka s daty a pod ní řádek kde se asi dají jednotlivě přidávat data (obchody). Takže fakt nevim kde je zakopanej pes :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zjistil jsem ještě jednu věc, možná to bude původce problému, při importu dat do MSA, resp. při zobrazení tabulky (té která se potom ještě upravuje smazáním prvních dvou řádků a označení sloupců atd.) mi nesouhlasí data v tabulce s těmi které jsou uvedeny v recenzi, kontroloval jsem to několikrát a zjistil jsem, že ve sloupcích vstup, výstup, +/-, myslim, že i profit/loss chybí desetiná čárka (nebo tečka?). Ale nevim kde jsem mohl udělat chybu, protože jsem postupoval přesně podle návodu v článku o importu dat :S

1188

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, k tomu je moje otázka na začátku vlákna. Mě totiž z exelu importovaná desetiná čárka taky zmizela. Tečka zůstane. Rada co stím je nahoře. Ale i tak (sice s jinýma hodnotama) mi to fungovalo, protože profit/loss byl zadaný zprávně. Ale zkuste to změnit. Doporučuju z exelu uložit do .txt oddělený středníkem a v záoisníku nahradit tečkou a naimportovat .txt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ještě mě napadlo zkuste zadávat margin slip a účet postupně ať zjistíte co z toho vám to změní, Jinak v řádku 13 na screenu máte nazačátku středníky, nemáte to posunuté? Mě stačilo vynechat třeba čas a v tabulce importu se to celé posunulo o prázdné okénko doleva..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
aha tak to bude nastavením desetinné tečky/čárky.
Řada US programů s tím má problémy.
Zkuste si změnit Ovládací panely > Místní a jazykové nastavení a nastavit si aby se v číslech používala desetinná tečka a nikoliv čárka. Řada lidí to tu tak má nastaveno díky jiným programů a proto to většině funguje.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc, už mi to došlo, že je to vlastně us program a chyba byla teda u mě. Jinak ještě bych měl jednu otázku když už jsem se tady naotravoval. Dokázal by mi někdo říct co se píše v tabulce která na mě před chvílí vyskočila? A jak případně docílit toho aby bylo vše o.k.? Díky moc za rady Filda

1192

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak - tento typ position sizingu potřebuje hodnotu risku.
Hodnotu risku buď můžete mít v importovaných datech (coby hodnotu SL) nebo ji lze nastavit:
Traders> Specify Trade Risks a zde si můžete zadat různé risky nebo můžete vybrat první volbu, která použije nejvyšší hodnotu ztráty v importovaných datech.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki, Petře, díky moc za rady. V průběhu zkoušení aplikování různých typů position sizingu jsem narazil na dost rozdílné hodnoty max. drawdownu, některé se blížily až k 65% a proto by mě zajímalo s jakou hodnotou byste vy zkušenějsí byli ochotni ještě obchodovat a proč. Nejlépe kdyby se k tomu vyjádřil někdo kdo už má za sebou ostré obchody aby mohl objektivně posoudit, díky

Filda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fildo, zkušenosti s PS nemám, ale 65% je dost, myslím, že tolik bych určitě při dyskréčním obchdování, neunes. Určitě by se dalo DD snížit nějakým způsobem optimalizace PS. Třeba v určité situaci přestat obchodovat real. Jinak myslím, že při robustní strategii by měl být max DD u většiny metod PS podobný.
K otázce se přidá, pokud je u systémus jedním kontraktem brán jako únosný DD 20-25%, je normální, že se při použití PS zvýší? U mého systému je to na hodnout okolo 40% celkem u všech metod. jen u fix risku je to níž, přibližně okolo původní hodnoty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...