Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MSA


viki

Doporučené příspěvky

Neco podobneho jsem cetl ve vlaknu ve Forexu. Cim vic borec ztracel, tim pridaval pozice. Kdyz to tam spocitali, dosli k tomu ze musel mit mil. ucet $ aby si neco takoveho mohl dovolit. Navic presne jak pise viki, ta psychycka zatez tam musi byt velika, alespon z naseho pohledu. Takvy obchodnik, ktery traduje uz nekolik let, mohl dostatecne otupet :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 108
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
zvysovani pozic pri ztratovych obchodech je dle meho soudu mozne jen pri velkych uctech. Nejsem zastancem tohoto pravidla, spise si myslim, ze se jedna o spatnou cestu obchodovani. Ale jak rikam, je to jen muj nazor na vec.

Jen doplnim, ze Elder take uvedl model position sizingu, ktery se ridi casem a proiftem v danem case. Pravidlo je zcela jednoduche a ja osobne jej doporucuji napr. pro intradenni obchodovani.
Zacinam-li obchodovat, zacinam s jednim kontraktem. Tento obchoduji urcite obdobi, napr. dva, tri, ctyri mesice apod. Jsem-li po uplynuti daneho obdobi v profitu, pak zvysim pro nasledujici obdobi [stejna delka jako predchozi] pocet kontraktu o jednu jednotku, coz muze byt napr. 1 kontrakt. Jednotka muze byt 2 kontrakty, 5 kontraktu atd. Tj. nasledujici obdobi obchoduji 2 kontrakty.
Jsem-li v nasledujicim obdobi opet v profitu, pak pro dalsi obdobi opet zvysuji pocet obchodovanych kontraktu o jednu jednotku. Jsem-li v danem obdobi ve ztrate, pak snizuji pro nasledujici obdobi pocet obchodovanych kontraktu o jednu jednotku dolu.
Minimalni obchodovana jednotka je jeden kontrakt.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki,

v clanku je prave napsano:

"Nyní, jak už správně tušíte, uděláme s použitím programu MSA aplikaci jednoduchého position-sizingu. Použijeme k tomu model zvaný Fixed Risk, což znamená, že si stanovíme procentuální fixní výši našeho kapitálu, kterou budeme chtít vždy riskovat na 1 obchod. (Tento model position-sizingu pracuje jako s jednou z proměnných s parametrem maximální ztráty – v tomto obchodním systému je můj základní SL na hodnotě 80 USD). Už všichni víme, že nebudeme chtít nikdy na 1 obchod riskovat více než 3 % účtu. Správné by tedy bylo použít Fixed Risk s hodnotou 3. Já však v tuto chvíli použiju parametr trochu vyšší, a to 6,5 a hned vysvětlím proč."

Z toho usuzuji, ze logicke by bylo zadat:
1) SL (napriklad $80 USD)
2) procento z castky na maximalni risk (viz vyse; napr. 3%)

MSA by pak mel pocitat:

(3500 * 0,03) / 80

A cela cast vysledku by mela byt poctem obchodovatelnych kontraktu, ktere program doporuci. Ale chci se radeji ujistit, ze to tak skutecne je, nez zacnu o testovani ci nakupu MSA vazneji uvazovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Připojím ještě můj názor na PS a snižování množství kontraktů je-li equity křivka pod průměrem. Je celkem známou věcí, že čím víc kontraktů obchodujeme tím je větší tlak na psychiku a tím je i větší pravděpodobnost, že nedodržíme náš obchodní plán a uděláme chybu. Jsme-li aktuálně pod průměrem naší equity křivky po řadě ztrát, třebaže jsme náš plán důsledně dodržovali, není od věci tak trochu ulevit psychice a riskovat méně. Výsledkem pak je obchodování s větší duševní pohodou a obrat equity křivky směrem nahoru.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...