Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

Aby bylo na víkend co číst, tak přikládám jeden ze způsobů, jak obchodovat Woodiho. Je to tady mnohem víc rozepsané, sice je to v angličtině, ale kdo aspoň trochu rozumí, tak s tím nebude mít problém. Jsou tam i nějaké grafy. Něco již Sid popisoval ve svém článku o Forexu, ale tady to je mnohem podrobněji. Neberte to jako dogma, že to tak přesně musí být, ale pro inspiraci je to docela dobré. Našel jsem to na webu jednoho tradera s Floridy, který obchoduje "naked". Pokud bude zájem o podrobnější informace, stačí zadat v googlu "trading naked".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Doporučuji všem kteří chtějí obětovat peníze na Woodieho seminář aby si nejdříve přečetli český návod wcci který je publikován se souhlasem Wodieho, jak se tu někdo zmiňoval je to taková trochu sekta spojená s vymýváním mozku ale důvod tohoto přesvědčovaní má spíše psychologický efekt aby člověk opravdu vypnul mozek a jak robot prováděl vstupy a výstupy podle toho co řekne WCCI, a nezdržoval se nějakými ostatními informacemi. Myslím že pokud by se někdo chtěl tento systém naučit, tak znát tento návod nazpaměť je základ, alespoň bude na semináři vědět o co jde.
Návod se dá najít na internetu, díky Milanovi který se tu zmínil o českém překladu, jinak bych ani nevěděl že existuje. Odkaz sem neumístím, abych neporušoval pravidla, ale pokud na seznamu vyhledáte " Woodieho CCI systém návod " jistě ho najdete taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tak po víkendovém studování návodu WCCI jsem docela příjemně překvapen. Za prvé předpokládal jsem že WCCI je určen pro krátké scalpování, což je sice pravda, ale také je pravda že s přímo v návodu píše že je stejně vhodný pro delší timeframe klidně i denní kde se turbo CCI vůbec nepoužívá a CCI se používá s nastavení periody 20. Systém je postaven tak že paterny které se na krátkých timeframech kolikrát špatně rozpoznávají, jsou na delším timeframe např. denním daleko lépe čitelnější. Jednoše řečeno jedno jaký timeframe se používá, paterny jsou shodné a fungují na všech stejně, a to je myslím pro mě podstatné že jeden systém funguje všude stejně. Prozatím jsem se rozhodl používat pouze tyto paterny "Zero-line Reject (ZLR) – odmítnutí nulové linky" které se dají velmi snadno rozpoznat a vyskytují se poměrně často. Ne že by se ostatní paterny hledali špatně, ale tento základní patern mi přijde poměrně velmi spolehlivý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lisakus:
áno, toto je jeden z najspoľahlivejších (pokiaľ to môžem s mojimi skromnými skúsenosťami posúdiť) - ZLR. Osobne by som upozornil na jeden z protitrendových patternov a to konkrétne na Hook from extreme (hák z extrému). Pri porovnaní s Daily Vegasom sa dá nájsť určitá analógia :). Bolo by možno zaujímavé porovnať tieto dva systémy na súbore určitých dát, ktorý je presnejší. Alebo by sa dal tento Woodieho pattern použiť povedzme pre identifikáciu momentu vstupu podľa Daily Vegasa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to glader
dokument 1 neni moc duležitý, podstatné jsou 2 a 3 kde jsou podmínky vstupu a výstupu, modifikac pro delší timeframe je pouze že u indikátoru se změní perioda CCI ze 14 na 20 a TCCI nemusí být vůbec. Je potřeba ale znát ty paterny, není jich moc, ae postačí 2- 3 nejběžnější a nejlépe rozpoznatelné, potom už je jedno jaký timeframe, nebo jestli je to forex či komodity, všude. důležitý je i to odpočítadlo pro krátký timeframe , kde ho stáhnout najdeš v oněch dokumentech ale je třeba je přečít několikráte, vzhledem k tomu že je to překlad tak jsou tam i nějaké drobné chybky ale to nemění podstatu věci že to funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z pozorování grafů a zkoušení různých timeframe jsem došel k názoru, že jeden WCCI nestačí. Na netu jsem našel docela zajímavou strategii jednoho obchodníka z Floridy. Ten používá WCCI nastavenou na hodnotu 50, tzv. Supertrend (SID již o něm psal). Supertrend slouží k určování trendu spolu s EMA 20 a EMA 34. Dále se ještě používá klasický WCCI (14,6). Vstupuje se do pozice jenom ve směru hlavního trendu. Nejlepší výsledky jsou na 30M a 60M grafech v pořadí GBP, EUR, CHF. Přikládám rovněž podrobný dokument (.doc) v angličtině i s obrázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no protože se konec CCI furt mrská sem a tam, tak potřebuješ znát přesný čas konce svíčky kdy vlastně svíce končí a tím pádem se dotváří onen patern CCI. Takže pokud máš 5 minutový graf tak ti běží odpočítání času do konce svíčky, 20 sekund před koncem svíce se předpokládá že patern je již dokončen a můžeš na jeho základě vstupit do trhu, ale taky můžeš čekat na přesné dokončení svíce. Ty stopky jsou dobré mají i alarm že si nastavíš alarm třeba oněch 20 sekund před koncem. Jinak na delší časy to není třeba ,aspoň myslím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All: Pri prozkoumavani manualu jsem zjistil, ze woodie povazuje i za kladny trend, kdyz je ZL propichnuta a nasledujici svici ji CCI prorazi zpet. Indikator, kterej je prilozenej na zacatku tohoto vlakna vsak nasledujici svicku uz neoznacuje zelene nebo cervene jao trend. Proto jsem si dovolil to poupravit. Nyni je mozne zadat, po kolika svicich je trend a na kolik svici smi CCI porrazit ZL a zase zpet... Jinak jsem byl relativne prekvapen, kdyz jsem zkousel pocitat profit rucne pouze pri signalu "ZLR". SL mi totiz vychazel cca 10 pips a vysledky za duben priblizne 280 pips a DD byl cca 50 pips. Vse sem sem testoval na EUR/USD na hodinovem grafu a temer vse za zaviraci ceny. Ten DD byl zpusoben hlavne tim, ze od 10.-14.4. byl denni rozkmit velmi maly, takze to bylo sem a zase tam a vzdy to prorazilo SL. Prikladam indikator, kterej jsem pouzil. Jirka

1308

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All: Zdravim, udelal jsem si "casovac" v podobe EA (EA=ExpertAdvisor=AOS=automaticky obchodni system - Neni to system, ale skript ma jeho podobu) do MT4. Vzhledem k tomu, ze Woodie zatim neni naprogramovan jako EA, lze tento casovac naprogramovat ve forme EA. Do grafu se tedy natahne stejnym zpusobem jako normalni system (EA). Nevihoda je, ze nelze mit spusten tento "Timer" a jiny system soucasne na jednom grafu. Lze to udelat take jako indikator, ale nelze zobrazovat cas po sekundach nybrz cas posledniho ticku, resp. zbyvajici cas do noveho baru od posledniho ticku. Takze kdyz tick neprijde napr. 2 minuty, tak to bude necele dve minuty ukazovat jednu hodnotu. To se muze stat v noci, kdyz je maly volume a je novy tick cca kazdych 10-20 sekund. Clovek pak nevi, jestli do noveho baru zbyva porad napr 5 sekund nebo mnohem dele... Kdyby byl zajem o casovas ve forme indikatoru, mohu to prepsat... Jirka

1309

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...