Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Preji dobry den,
no vidite - a ja mam s brokerskou spolecnosti FIO pomerne dobre zkusenosti (obchodovani s akciemi CZ a US) ...
Priznavam ale, ze jsem se nikdy nedostal do situace, ze bych potreboval resit neco mimo elektronickou platformu. Muj znamy vyrizoval par veci i osobne s brokerem (okamzita vyplata z uctu) a poridil take vse bez problemu.

Co to je ten "prevod penez" ? Poslani na ucet u brokera a "stazeni" castky zpet na ucet probehlo u me vzdy k moji spokojenosti.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Problemy vznikli uz pri pripisovani sumy na obchodny ucet - namiesto xy USD pripisali xz CZK!!! Ano, ani len suma nesedela, aj ked bola priblizne rovnaka, avsak v Kc a nie v $, co je dost podstatny rozdiel...!

Po niekolkodennom telefonickom bombardovani FIO to konecne dali do poriadku. Co si vsak mozete mysliet o brokerovi, ktory hned na zaciatku takto "profesionalne" naraba s peniazmi klientov???

To si este poviete, dobre, bola to zrejme ich nepozornost pri pripisovani sumy. To horsie prislo potom, ked som sa rozhodol cast penazi vybrat. V prvom rade si stiali FIO poplatok za vyber. To im vsak nestacilo, peniaze poslali zo zahranicneho uctu s tym, ze poplatky banky mi dali k nahrade!!! A kolko to bolo? Niekolko tisic korun!!! Vyberana suma pritom nebola nejak vysoka, ziadne miliony Kc!!!

Takze coho sa dockate od tychto FIO nenazrancov? Nie aby vam poslali peniaze z domaceho konta, cize bez nehorazne vysokych poplatkov CSOB banky, oni vam to daju k nahrade a takto mozete prist mozno aj o cely zisk z obchodovania!!!
Dakujem pekne za taketo sluzby :(

Jasne, ze som to reklamoval, vysledok? Hraju sa na mrtveho chrobaka!

Idem to riesit pravnou cestou, takto uboho okradat sa jednoducho nenecham. Nie je vylucene, ze im zoberu licenciu, ak sa ukaze, ze takto "podnikaju" bezne. Odporucam kazdemu, aby si dobre rozmyslel, ci zveri svoje peniaze tomuto "brokerovi", a ak ich tam uz ma, ci neriskuje, ze o ne pride...

A este jedna rada - ak sa rozhodnete vybrat si od nich svoje peniaze, urobte to naraz, v jednej sume, aspon usetrite par tisic korun za dalsi vyber!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den!

Jsem „tradingový předškolák“, který se před necelým rokem nechal „zblbnout“ světem komoditního obchodování.
V rámci teoretické přípravy jsem vytvářel (a stále piluji) obchodní systém, studoval vše co se kolem tradingu píše a uznale říkám, že především na finančník.cz (Díky jazykové vybavenosti, nejenom zde.). Snažím se být profesionální ve všech činnostech, které dělám a v tom je možná i můj níže uvedený problém.
Všude se zdůrazňuje (a je to „svatá pravda“) důležitost psychologie a zajištěnosti investic, zvlášť pokud jsou takto rizikové jako spekulace na komoditním trhu bezesporu jsou. Takže „správná volba“ prvního brokera je pro mě i významným psychologickým aspektem. Pro začátečníka je jednoznačně velmi důležité najít přiměřenou míru důvěry v prostředníka v obchodování (brokera) a funkčnost systému, aby se mohl co nejvíce koncentrovat především na vlastní obchodování. I tak to bude „na bednu“. Je to jako v každém jiném businessu, navíc v př. futures je mnohem více rizikových aspektů než např. při spekulacích s nemovitostmi v ČR nebo prodeji langošů:-) Zde je každá rada cenná!

Nyní od obecného ke konkrétnímu:
• Jsem (45,VŠ) profesionál (zatím v jiných oblastech :-)) a tento přístup chci promítnout i do tradingu
• V období do 3 let se nehodlám stát full time obchodníkem. Hlavní zdroj příjmů mám ze zaměstnání :-( Nicméně do 5 let chci být na tuto variantu 99% připraven.
• Přístupem jsem spíše konzervativní (ženáč), často se uchylující k tradičním schématům. V poslední době pod vlivem Roberta Kyosakiho a objeveného světa burzovního obchodování se často myšlenkově od tradice a „normálu“ odchyluji. Z tohoto hlediska jsem hledal, ale dosud nenašel způsob, jak např. nemuset deponovat finance do ciziny nebo je alespoň „svěřit“ renomované finanční instituci. To i za cenu mírně vyšší komise a delší reakční doby na pokyn */ Ovšem při prostudování komisionářské smlouvy ČSOB mě „polil pot“ z jednostrannosti kontraktu a minima funkcionalit za dnes již snížených USD39 (bylo USD57).
• Neměl bych mít problém komunikovat v AN, přesto pro verbální komunikaci preferuji češtinu. Jak jsem napsal, v první fázi chci potlačit rušivé vlivy, odvádějící psychiku od vlastního obchodu.
• V začátcích chci obchodovat futures (SB, C, W, FV, US, LC, časem AD, …)
• Můj obchodní systém akcentuje setrvání v pozici cca 2-15 dní
• Počáteční výši účtu jsem si stanovil na USD 4.000 (Raději si počkám až našetřím :-/)
• Rozumím argumentaci o vhodnosti telefonického kontaktu s brokerem a doporučení full service, nicméně mentálně preferuji zadávání pokynu ON-LINE
• Vyhovoval by mi zajištěný webovský přístup (Kdy na cestách potřebuji k obchodování si pouze pamatovat www adresu, LOG IN a „sednout“ si někde k síti.
• Do obchodu vstupuji obvykle kombinovaným příkazem STOP-LIMIT, připraveným den dopředu.
• SL zadávám konstantně „od hodnoty exekuovaného vstupu“, následně posouvám dle MA, výjimečně pSAR.
• Z obchodu vystupuji po dosažení plánované hodnoty Profit Targetu (min.2,5x SL), následně zajišťuji profit posouváním SL

Zpátky tedy k podstatě mého příspěvku. Hledám pomoc, rady zkušených při výběru brokera, příp. platformy.
HELP ME & THANKS tatin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Všechny moc zdravím,
mám trošku neobvyklý dotaz. Odpustě, pokud bude i stupidní :) je broker, který umí sypat SPADová data do některé plattformy, pro kterou je plná podpora WCCI?? Něbo nějaké použitelné řešení? A když už vás otravuju tak i certoše a warranty z euwaxu??

díky moc

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 7 months later...

Zdravíčko lidičky , mám dotázek zná někdo společnost Spol.B.Job z Olomouce volal mi pan Emil Žerava, nabízí spolupráci (pozici manažera) v oblasti obchodování komodit a forex . Ale po telefonu mi nechtěl nic zdělit. Rad bych věděl jestli někdo s touto společností má nějaké zkušenosti. Hledám nějakou práci, abych si přividělal a mohl obchodovat LIVE. Díky za odpovědi Mrazek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mrazek

Chceš-li mít problémy, jdi do toho, já bych to nedělala. Košer to určitě není.

To kvarda

Z tvého obsáhlého příspěvku mám dojem, že prozatím u tebe jít do toho naostro nehrozí (soudím z věty "Počáteční výši účtu jsem si stanovil na USD 4.000 Raději si počkám až našetřím")-mimochodem na poziční obchodování je 4K dost málo, nejde zadávat smysluplný SL za akceptace pravidel MM - max. 5% účtu riskovat na 1 obchod - 5% je horní hranice - 200$
SL lze aplikovat na velice málo trzích a spíše tě rychle vymete sebemenší korekce, i když trh bude pokračovat tvým směrem, ale bez tebe. Tady bych viděla minimální smysluplný účet, ale skutečně minimální, na 7K, raději 8-10K.

Tím pádem si myslím, že je poněkud předčasné hledat brokera v době, kdy nemáš připravené peníze na fundování účtu. Spíše se uč, testuj a piluj své strategie, pořiď si TnT- na testování je to skvělý program-tam uvidíš, jak SL 200$ je strašně málo. A výběr brokera nech až na dobu, kdy budeš mít připravené peníze. Pak se můžeš ptát, ke komu jít a vyzkoušet si jeho demo platformu, zda ti bude vyhovovat-dema většinou poskytují na měsíc, takže nyní by to bylo dosti předčasné.
Toť můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mrazek: Ze zvědavosti jsem mrknul na inzerát, který pan Žerava dal na internet: "díky novému finančnímu nástroji zvýšíme jako jediní 200 krát Váš základní kapitál" - to zní opravdu hodně utopicky. Myšlenka, že někdo najde [bold]nový[/bold] finanční nástroj, který [bold]zaručeně vydělá[/bold] milardy(!) je dost dost nereálná.

200 krát zvýšit základní kapitál znamená zhodnocení kapitálu o 20 tisíc procent. Pomíjím, že v inzerátu není uvedené časové měřítko, ale toto nedokáže nikdo (opravdu nikdo) zaručit. Tady: robbinstrading.com/worldcup/standings.asp najdete ověřené výsledky velmi úspěšných (i nejúspěšnějších) traderů za posledních 20 let.

A poslední - pokud někdo dokáže zhodnotit kapitál o 20tis procent (10.000->2.000.000), tak proč by si podávál inzerát a hledal manažera? :)

Jarda101

P.S. Samozřejmě jsou způsoby jak zhodnotit kapitál o 20tis procent, osobně na to ale nemám žaludek a raději se budu dál věnovat tradingu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

díky serveru finančník jsem získal spoustu informací a tak jsem se rozhodl,že je konečně na čase začít reálně obchodovat.Narazil jsem však na problém s výběrem brokera.Na tomto foru doporučujete firmy IE,Harpoon a pod.Při brouzdání internetem jsem narazil na firmu X-Trade Brokers a jejich program X-Trader.Máte někdo zkušenosti s touto firmou?Máte někdo zkušenosti s programem X-Trader?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,
nelze obecně doporučit jednoho brokera.
Vše závisí především na odpovědích na otázky typu:
- jaký trh chcete obchodovat? Tj. trh, zda elektronicky či pitově
- co chcete obchodovat (opce, futures atd.)
- jakou máte frekvenci obchodů
- potřebujete podporu v češtině nebo je ok angličtina?
- jakým způsobem obchodujete - intradenně, pozičně, spready atd.
- jaké služby od brokera očekáváte? Tj. zda-li pouze platformu či nějaký fullservis
atd.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych obchodovat elektronicky futures,frekvence obchodů řekněme 5 do měsíce,podporu potřebuji v češtině,anglický jazyk nepřipadá v úvahu,z počátku bych obchodoval pozičně,ale nevylučuji do budoucna ani intradenní obchodovaní či kombinaci obou.A co se týče rozsahu služeb,ze začátku určitě fullservis,později nějaká střední varianta.Prioritou je pro mne podpora v českém jazyce a solidnost+přijatelné ceny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych obchodovat elektronicky futures,frekvence obchodů řekněme 5 do měsíce,podporu potřebuji v češtině,anglický jazyk nepřipadá v úvahu,z počátku bych obchodoval pozičně,ale nevylučuji do budoucna ani intradenní obchodovaní či kombinaci obou.A co se týče rozsahu služeb,ze začátku určitě fullservis,později nějaká střední varianta.Prioritou je pro mne podpora v českém jazyce a solidnost+přijatelné ceny.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...