Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Len pre zaujimavost, dostal som odpoved z eminis na moj mail. Pytal som sa na comissions na niektore trhy CBOT ako je gold, mini gold, silver, mini silver, corn, wheat, soybeans a soybeans oil. Odpovedali toto:

[ital]Approximately $10/roundturn for those markets. Commission shouldn't be your
only concern, what about service, stability of the platform, fill execution, etc.
Those are hidden costs that no one looks at, it's all about commissions...[/ital]


Tiez ma zaujimalo, ci je rozdiel v komisiach ak vlozim napr. 3000$ alebo viac. Odpovedali, ze komisie su rovnake pre kazdeho a nerobia rozdiely.

Na zaver som sa opytal, ktore operacie (zalozenie uctu, vyber penazi, atd.) sa vyzaduju potvrdit cez telefon. Tu je odpoved:

[ital]You can open your account via email, withdraw funds via email, pretty much do
everything via email. I will be your personal contact. We are a service
oriented brokerage firm that offers personal one on one services, very
unique in our industry. Most of the time you get a generic order desk and
talk to a 100 different people to get any services....[/ital]

Podla toho sa mi zdaju celkom v pohode, problemom su trochu vyssie komisie oproti IB, ale je to skor nevyhoda pre ID traderov, ja vsak pre zaciatok planujem pozicny trading.
Este si ich skusim trochu preklepnut podla rady [bold]911[/bold] a uvidim ako sa napokon rozhodnem. Ale zatial ich urcite zo zoznamu svojich potencialnych brokerov nevyskrtnem ))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

simpson,

jestli muzu radit koukni jeste po jinem. to ze ja neznam tohoto brokera a ani jsem ho poradne nenasel na zahranicnich forech jeste nic neznamena, ale $10/RT je mazec. pokud pisou na svych strankach ze jsou deep discount tak to nejsou. Temer kazdej dnes ti nabidne $4,8 a mene. Si to spocitej, ty zaplatis mnohem vice. Navic pokud jsi zvyklej na Sierru tak oni ji nepodporuji. Pokud nejsi, nevadi, muzes mit jinej charting program, ale priprav si dalsi desitky $ mesicne navic. Ano muzes si od nich vzit Ninja trader, ale at ti reknou jestli ti nacharguji (nauctuji) $50 mesicne nebo ne.
Je fajn ze rikaji ze komise nejsou vse. To je pravda, kazdy se zene za komisi, ale pak ma na prd platformu, data, vypadky, service zadny atd. Ale uz je dost brokeru kteri maji dobry service/data/techniku a jsou vice jak o polovinu levnejsi.

ad komise. Nezalezi jak mas velky ucet (no pokud mas treba 100k tak mas lepsi vyjednavaci pozici :-) ) Stavba komise se temer vsude ridi poctem RT mesicne. Z toho jsou zivi brokeri. Jim je jedno kolik penez mas, ale kolik udelas obchodu. Takze pokud nekdo jede stovky RT denne je pro ne lepsi nez nekdo kdo udela 2RT denne.
K tomu ze oni jsou 121, tedy one to one. jo u IB mas desk kde jsou desitky mozna stovky telefonistek, ale jinde mas prideleneho brokera, ktery se o tebe stara. Ma samozrejme vice klientu, ale je to tvuj kontakt a pomaha ti.

nekdy muzou hrat roli i marginy. to je taky predmetem vyjednavani. nekdo ma na dax napr. $7000 ja mam $1000 tudiz si mohu dovoli vice kontraktu napr.
pokud se nekdy uvidime na setkani, rad ti nabidnu na zkousku meho brokera a sam se muzes rozhodnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Samozrejme, som velmi rad, ze sa mi snazis poradit. Ja sa v tomto svete tradingu stale len rozhliadam, takze za akukolvek dobru radu som vdacny.
To ze si na tohto brokera nenasiel prakticky ziadne ohlasy na zahranicnych forach je pre mna dost velka vystraha. Osobne sa zaoberam cca 10 rokov tipovanim sportovych udalosti a za ten cas som mal konta zalozene v XY zahranicnych stavkovych spolocnostiach (niektore z nich doteraz vyuzivam) a vzdy predtym ako som niekde zalozil ucet som si o danej spolocnosti zistoval informacie prave na zahranicnych forach zameranych na tuto oblast. Myslim, ze je to podobne aj pri vybere brokera, avsak tu je to este o dost dolezitejsie.
Co sa tyka marginov u tvojho brokera, je to uplne super. Na druhej strane som presvedceny, ze takuto vymozenost ti urcite neposkytli na zaklade tvojich modrych oci, ale ze si tam uz dlhsiu dobu a vedia ze si pre nich dolezity klient. Ja vsak toto s mojim planovanym vstupom 5.000 $ nemozem ocakavat ani nahodou, to je mi jasne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No takhle bych to až tak nebral. Pochybuju, že IB, PFG, Harpoon, Refco... jsou licencovaný u nějaký ČNB a myslím, že jim je to zcela fuk.
A to že napíšeš u kterýho brokera máš účet - věřím, že tě za to nikdo zavírat nebude.

- i když u nás je všechno možný-)))


PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET,

no ono je to tezky. Ja sem fakt volal do CNB, myslim ze do Sekce regulace a dohledu nad kapitálovým trhem a oni to fakt neradi vidi a muzou byt problemy. Zalezi jestli te nekdo praskne,ze nabizis sluzby coz se nekdy da vylozit i tak ze o brokerovi mluvis, jaky ma komise atd. Sami rekli ze to posuzuji pripad od pripadu, ale chapu kluky ze chtej bejt na save strane. urcite bude nejake setkani a tam rad poreferuji, vysvetlim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Holoubek,

v podstate ano. TA ti ale neotevre ucet, resp. nevim kolik mas penez ale tipnu se ze na TA ne. oni jsou pro velke hrace, ale maji svoje IB tzv. introducing brokers. nabizeji temer to same jen se dohaduji o komisisch a nabizenem software a technickem zazemi. ja na zacatku skoncil si myslim u nejlepsiho. to ze ma nej share, tedy podil jeste nic nerika, ale znam tam osobne ty lidi a kdyz je jakykoli problem treba ze sierrou vzdy pomuzou behem minuty. navic daji i zajimave rady na obchody. takze vzhuru na research nebo na setkani :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Neviem ci TA je len pre velkych hracov, ale na moj informacny mail odpisali, ze minimum na zalozenie konta je 5.000 $.
Na druhej strane pri otazke na cenu ich platformy odpovedali, ze je zdarma, ale vyzaduju obrat na komisiach mesacne 400 $ (274 RT). V prilohe mi zaslali aj komisie, ktore su v niektorych pripadoch extra nizke.
Toto si vsak neviem celkom presne vysvelit, co sa stane ak nesplnim ich limit (co by som urcite nesplnil, pretoze o ID zo zaciatku nemam zaujem). Teda bud budem za tu platformu platit alebo mi zrusia ucet ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft

To co mi napisali sa mi tiez celkom nezda komisie 400 = 274 RT, ale tak to mam v email. Aj ked to podla toho celkom nesedi, stale su komisie velmi priaznive.
Niektore komisie su okolo 2 RT, ale do toho nie su zaratene dalsie poplatky clearing, exchange a nfa fees. Napr. pre Gold a Silver je commission 2,16 s poplatkami je to dokopy 3,24 RT, pre mini gold a silver je to 2,49 RT. Ale napriklad T-Bonds je dokopy len 1,74 RT, pre ER2 je 3,48 RT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no mozna zmenili politiku, ale driv takoveto ucty otvirali pres sve IB a ne primo pres TA. ty komise jsou sprave, jen je treba cist mezi radky. k tem $400 je prave slekce klientu. nemaji zajem o nekoho kdo si hraje, to ti prave doporuci sveho IB, kde mas tu samou platformu i data free. pokud udelas pres 274 RT mas to free jinak ti strhnou z uctu tech 400 babek. Neni problem se dostat na komise pod $3 ale musis jet vice volume.

proto kdzy nemas tolik RT reknou ti at si u nich otevres ucet pres IB(neplest s interactive brokers) a tam mas vyssi komise, emini pod 4,8 ale bez tech $400 za platformu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...