Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak se mi podarilo nechtene uzavrit veskere pozice v opcich, ktere jsem pracne oteviral za posledni mesic :-(, nastesti teda jen v paperu. Byt to live tak me asi j....
Chtel jsem si vykopirovat obsah sveho portfolia. Oznacil jsem si pekne vsechny radky a stiskl Ctrl+C. K memu uzasu se vsechny pozice zacaly uzavirat, jelikoz Ctrl+C jsem jako hot key mel predvolenu close trade. Ted uz vim, ze mam pouzit File - > Export Page... Ale mesicni usili je v pytli. No nastesti fakt jenom paper, ale i tak me to stve.
Tak jen kdyby byl nekdo tak blbej jako ja, tak si to precte a treba se takovymu trapasu vyhne.
Hezky vikend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím všechny tradery, chtěl bych se zeptat na osobní zkušenosti s automatickou likvidací pozic u IB.
V jiném vlákně jsem si přečetl diskuzi, která se tohoto tématu týkala, ale přeci jenom mi zůstavá pár detailů nejasných, popř. bych potřeboval ujistit, jestli tomu správně rozumím.
1. pokud jsem přes noc přiřazen u vypsané opce, kdy se akcie objeví/resp. zmizí z účtu? V kolik hodin přesně netušíte?
2. do kdy mám čas s pozicemi nakládat, tj. kdy začne automatická likvidace? Někde jsem četl, že IB dává 10 min po otevření trhů v USA, to by znamenalo že do 15:40 našeho času mám čas? Pokud se ale instrument obchoduje už před otevřením trhů v USA, tak je to nějak jinak? Např. SPY se obchoduje už od 10 hod. našeho času.
3. lze si s IB dohodnout nějaká pravidla, jak postupovat při automatické likvidaci (předpokládám, že ne).

Díky moc za odpovědi a osobní zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Stefan: celkom sa to moze podarit ak je dost $ na margin a ak mate zopar spreadov a kupite/predate dalsie spready ktore sa budu prekryvat s tymi povodnymi, staci si to ale len vyskusat na deme alebo si pozriet videa ktore su na webe IB, a pred kliknutim na Transmit pozriet v Risk Navigatora "what-if" scenario co ten prikaz spravi s uctom.
snad vam ale nejde o to ze si pomylite BUY/SELL :-)
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No niečo som o BUY/SELL počul :-)
dosť často tieto prikazy používam v komodiách a akciách, ale tam je to v celku jednoduché, buď akciu kúpim, alebo predám.
Plánujem moje stratégie vylepšiť o "trvácny" StopLoss, čo vlastne je nákup opcie proti mojej pozícii na rovnakom Strike. Opcie som ešte nikdy nekupoval/nepredával no a čo som si naštudoval, ma dosť nastrašilo aby som náhodov nevypísal opciu a nedostal sa tým do problému. Takže:
1, BUY Call opcie znamená že opciu kúpim a riskujem len premium - k ničomu ma to nezaväzuje
2, SELL Call opcie znamená, že opciu vypíšem? a riskujem neobmedzene?
3, BUY Put opcie znamená že opciu nakúpim a riziko je len v prémiu - opäť bez uáväzkov
4, Sell Put opcie znamená že opciu vypíšem a opäť riskujem neobmedzene?
Obchodujem cez TWS od IB.
V praxi to znamená, že kliknem mišou na ticker tej opcie o ktorú mám záujem /strike a čas/ a zadám BUY+počet kusov a cenu a potom potvrdím Transmit a čakám?

Vďaka za odpovede.
Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den,

již delší čas bojuji v aplikaci TWS s jednou věcí. Rád bych ve chvíli, kdy kupuji nějaký spread, rovnou nastavil PT a SL.
Nastavit PT není problém, leč bojuji právě s nastavením SL na kombinaci několika opcí (v podstatě to samé u cirkusu a kondora).

Otázka zní: jakým způsobem nastavit SL na kombinaci dvou opcí?

Předem děkuji.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Stefan: Presne tak.

Cri: Hm, mozna by to slo udelat pres alerty, akorat si nejsem jisty, jestli se da udelat alert na cenu comba. Pak by se na nej dalo navazat nejakou akci. Ale vzhledem k velkym spreadum je to spis lepsi resit rucne - maximalne nastavit alert na hodnotu akcie - eventuelne toho comba pokud to jde. Ja mam pozic malo a sleduju to pomerne casto, takze to moc nepotrebuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím priatelia,
chcem si ujasniť jednu vec:

Ak otvorim v IB TWS cez "combo" opčný spred (kondora, ...) čo sa stane ak cena pôjde proti mne a moju vypísanú opciu priradia a ja obdržím za ňu podkladové akcie.
a, budem mať na účte priradené akcie + zostane mi kúpená opcia z opčného spredu, alebo
b, automaticky sa mi uzavrie celý spread (s vypísanou opciou aj nakúpená) a na účte nebudem mať nič len prislúchajúcu stratu zo spredu?

No a obdoba - čo sa stane po piatku ak opcie v sprede expirujú a vypísaná opcia bude nad/pod sttrike a mne bude za ňu priradený podklad?
a, budem mať na účte priradené akcie podkladu - možno aj v hlbokej strate a nakúpená opcia vyprchá (aj keď zo ziskom), lebo som ju nestihol excersnuť, alebo
b, automaticky sa moja nakúpená opcia vynuluje s nechcenými akciami a mne zostane len vopred limitovaná strata?

Štenan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ad 1) Priradi se jen jedna - ta vypsana - opce.

Ad 2) Pokud je koupena opce pri expiraci ITM, automaticky se exekuuje. Pokud je koupena opce OTM, mate pozici na podkladu.

Upozornuji na dva danove problemy souvisici s exekucemi opci:

a) Pokud mate diky exekuci a naslednemu prodeji podkladu zisk na opci a ztratu na akcii, tyto nelze proti sobe zapocitat, nebo alespon ne jednoduse.

b) Pokud exekuujete nakoupenou opci, cenu za ni zaplacenou si nemuzete uplatnit jako naklad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...