Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex na IB


Asae

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Zdravim,
jestli je to jeste aktualni:
da, ale je to trochu jine nez treba u ciste fx brokeru. Obchodujete konkretni castku ne loty/miniloty. Maji dva trhy.
IDEAL a IDEALPRO. Ten prvni je spis takova "smenarna", je tam vetsi spread. Ten druhy je na trading. Na nem je minimalni mnozstvi $25k cili-ze 0.25 lotu. Nechaji si platit komisi aby pry udrzeli maly spread.

Mimochodem, otevrene pozice se zobrazuji pouze v accountu, ne v tabulce jako treba u future kontraktu, takze
hned nevidite jake forexove pozice mate otevrene.

Maji na svych strankach vsechno uvedeno, a nebo si zkuste neco zaobchodovat na demu

Maiklos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Super, diky moc za odpoved.

uz jsem se bal, ze to nikdo nevi :o)))

Samozřejme, že IDEAL i IDEALPRO jsem objevil, ale prislo mi to nejaky jiny, takze ted je to jasny.

Jinymi slovy, pres IB obchodovat Forex, tim klasickym standartnim zpusobem neni ta idealni cesta, uz jen kvuli tomu min. uctu 25k.

Tahle otazka me napadla az v souvislosti s tim, ze jsem byl na seminari s Woodiem a on Forex obchodoval a platformu kterou predstavil byla TWS od IB, tak bud to obchodoval s tema 25k nebo mel jeste jineho brokera

Link to comment
Sdílet pomocí služby

par dnu zpet jsem delal jeden obchod na IB a zda se, ze uz to nevezme transakci mensi nez 50k na EUR/USD.
tak nevim, v dokumentaci pisou 25k, ale dokud jsem nedal alespon 50k obchod tak to porad vracelo chybu.
Mozna to zvedli. Na jinych parech je to pravdepodobne jine. Nekde jsem videl na Ib websitu tabulku,
ale zda se ze to ted uz tak uplne nesedi.

Jinak souhlasim. Pokud zacinate, tak je IB na FX asi trochu nevhodny. Me osobne se jevi zajimavejsi
oanda. Maji podobny pristum (nejedou na loty/miniloty) ale na konkretni mnozstvi. Cili-ze kdyz chcete obchodovat
treba 21 dolaru tak mate moznost. Ziskove to asi moc nebude ale na trening ok. + moznost nastavit si paku
mezi 1:50 -> 1:10 jak chcete. Ale to uz do tohoto vlakna nepatri nebot to uz neni o IB :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

maiklos: zdá se, že máš zkušenosti s IB a forexem. Jak jsem zjistil a co potvrzuješ výše, při otevření fx pozice se tato v TWS nezobrazí jak je běžné.. to je velmi hloupé imho.. o něco lépe než na účtu je to sice vidět v okně rebalance (nic dalšího jsem zatím neobjevil, podotýkám, že se ke svému IB účtu a tím k TWS dostávám znovu po téměř 3 leté pauze..) ale pořád to není k obchodování...Nečetl jsi náhodou k tomu něco třeba v diskuzích na jejich www, čím tuto "vlastnost" obhajují, případně zda neuvažují o tom, že to změní nebo tak? nechce se mi to vše prolízat...díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z diskuse mam takovy pocit, ze to brzo udelaj aby to bylo jako u normalnich pozic

jako vysvetleni me napada jedine nasledujici (cista spekulace):

forex je cely o spreadech. pri kazdem obchodu oteviras vzdy 2 pozice. Jednu long, druhou short.
Da se treba koupit x GBP/USD a y USD/JPY (obe ve stejne dolarove hodnote). Tva expozice (kterou IB zobrazuje) ve skutecnosti neni souctem expozic (4 pozice 2 short 2 long), ale pouze 2 (cili-ze 1 par) (x long GBP a y short JPY). USD jsi koupil i prodal takze nemas nic.

Vzhledem k tomu, ze ib neni jenom ciste forexovy broker si predstavuji, ze se ta vysledna expozice scita/odcita
i s expozici treba z jinych securit cimz se jim to trosku komplikuje. napr. prodas EUR/USD a za tu USD slozku
v tom paru, kterou kontrolujes muzes zase neco koupit bez navyseni marginu. Nevim, jestli to takhle funguje, ale zda se mi to logicke. Ale je to ciste jenom takova uvaha. Prakticke zkusenosti s tim nemam.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

no tak jsem to jeste trochu zkousel a je to fakt des... otevrel jsem kontrakt na usd/chf (25000) a po chvili stejnych 25000 zavrel - jsem si myslel... mezitim se zmenil kurs a diky tomu jejich sofistikovanemu systemu mi tam zustalo viset -10 CHF a nic s tim neslo udelat. Nevedel jsem co s tim, az jsem pak tam objevil funkci "close all non base currency" nebo tak nejak. Tak jsem to zmackl - jako prvni to udelalo to, za to znovu sebralo poplatky za transakci, vygenerovalo to objednavku na 10 CHF , ktera se ovsem nezobchodovala, asi to narazilo na pravidlo min. 25000. Kdyz to tam viselo pul hodiny, tak jsem to zrusil a zkusil to znovu - zase totez: sebralo to nove poplatky, vygenerovalo to tu objednavku, ktera tam visi... mezitim se mi neco prapodivneho prihodilo na jpy, tam jsem mel otevrenych 25000 GBP/JPY,( to se vse pri otevreni hned prepocetlo k usd), a pri te uzavirce gbp zmizely ale nejake jpy (nebo vsechny?)tam zustaly, proste tam jsou, meni se tusim jejich pocet, na ne to objednavku kupodivu negeneruje, nechce se mi to zkoumat.. radeji dale no comment...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Pokračování seriálu: Chlapci programátoři z IB trošku zapracovali a sice jim to jde velmi pomalu a ztuha, ale postupně se dostávají k nějakým výsledkům.
Za základní vítězství lze označit fakt, že asi neodolali tlaku a začali značit měnové páry tak, jak je značí celá léta celý zbytek světa... tj. že např. cable je GBP/USD a ne naopak... (i když si pomohli jakousi obezličkou, a používaji GBP.USD, tj. tečku místo lomítka, no ale to už vem čert...)
Další věcí je, že nyní - světe div se - vidíte v TWS svou aktuální pozici (pokud to nemáte zprasený jako já, díky dřívějšímu použítí předchozích verzí či volby "close all non-base currency positions"...) na měnovém páru včetně P/L podobně jako na ostatních obchodních případech.
Je tam udělán interface FX-trader, který umožňuje sledovat ceny a generovat objednávky trošku jinak (snad komfortněji), apod.

Pokud nepoužijete volbu "close all non-base currency positions", která sice zdá se už v tuto chvíli negeneruje objednávky, které pak není možné realizovat (tj.
Mezi 23:00 a 23:15 našeho času IB forex vypínají ať se děje co se děje, jinde trh běží, tak je dobré s tím počítat..

Jinou otázkou zůstává schopnost IB help desku řešit nestandardní situace, to by ale bylo na román... Jedním slovem: marnost (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim, Stala sa mi zaujimava vec: Mal som zadany "take profit" na 1.2897 na short poziciu pre EUR/USD par. Dnes dosiahol EUR/USD par minimalnu hodnotu 1.2894, ale "take profit" moju poziciu neuzavrel. Nerozumiem preco? (Meta trader - verzia 4) - vid printscreen. (Nebol som vtedy nalogovany, ked sa dosiahla tato minimalna hodnota, ale to by nemalo vadit, ci ano?) Dakujem za odpoved.

3167

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 years later...

Ahojte, na fóre som nový a zaregistroval som sa práve preto, lebo sám potrebujem pomôcť s niečim. Testujem si platformu TWS, a preto momentálne v tej plaftorme skúšam všetko, čo platforma ponúka. Forex neobchodujem a ani ho zatial nemienim obchodovaŤ, ale v platforme som narazil na niečo, čomu vôbec nerozumiem. Ide o spôsob výpočtu straty z môjho fiktívneho forex obchodu. Takže takto: Zadal som príkaz sell EUR/USD na cene 1,36575 v objeme 20 000 (teda 1/5-na klasického lotu). "Momentálne" je cena bid na 1,36615. Teda podla mojich výpočtov by som momentálne mal byť v strate 4 pips ! Týchto 4 pips je v peňažnom vyjadrení strata 8 USD ((1,36575-1,36615)*20000). A teraz mi povedzte, ako to, že mi v stĺpci ZaZ svieti strata -72 USD ? Ako to Interactive Brokers vypočítali ? :) Ďakujem

26817

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...