Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

sierra chart- paper traning


phaet1

Doporučené příspěvky

Zdravim.
Skusam testovat v Siere ale pride mi pomerne neprakticka, aspon zatial, co sa tyka obchodovania. Mam stiahnute historicke data a chcem ich otestovat. Ako to robite vy? To si robite len nejake odhady, ze teraz by som kupil a teraz predal a odhadnete cenu a vysledky sumarizujete do exelu? Alebo pouzivate nieco ako Bracker trader? Ten skusam , ale nejak data so sierou nesedia a musim neustale prepinat medzi programami a tiez netusim ako su zosynchronizovane...Ak mate teda s testami skusenosti , mohli by ste nieco naznacit.
Vdaka
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 133
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Cenu neodhaduju - jsou dvě možnosti, pomocí BT, nebo playbacku v sierre. S BT sem neměl problém. Dneska spíš už přímo vyhledávám paterny bez přehrávání. Vstupy beru za close, jenom okud mě zajímá výsledek třeba vstupu 30sec před, tak si ho vyhledávám přes edit data..
Tomu že ti ceny nsedí nerozumím..skus přiblížit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano Viki viem o tych dvoch moznostiach , ale v Siere nemas ako robit obchody , len pozerat grafy, nemozem zadat prikazy ao povedzme v TNT, alebo mozes mat nejak otvorene account? Ja si pustim playback a proste si poviem tu kupim tu predam zapisem do exelu...hm? Zda sa mi to nie velmi presne ak je to tak.
Co sa tyka BT tak som tam nahodil tie iste data co do Siery. A potom pozeram v Siere grafy a ked vidim vhodnu poziciu na trade tak to stopnem, prejdem do BT kde pustim playback az po inkriminovany okamih a trade uskutocnim. A tak dalej. Preto som sa chcel spytat ako to robia borci co s tym maju skusenosti lebo sa mi zda ze nieco robim zle.
Vdaka za kazdu radu.
Alter.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já nevím, moc ti nerozumím, pro moje účeli je to přesné dost. Přesně vím kdy vstoupím, kdy vystoupí. +znehodnocuju 1tick slip na obchod.
S pomocí BT jsem testoval poze na grafu z BT pro co nejreálnější podobu k živému obchodování. Možná teď mě napadá, ty si pustíš v BT playback a v sierre ti to vytvoří nový soubor kde ti to přehrává ty data podle BT(tuším se jmenuje BTPB) - to je nejreálněší způsob..to asi neděláš..?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre , ale v Siere si to nejak zapisiujes? Do exelu? Alebo ako?
Tak som to v BT nerobil, skusim, dik za tip. Robil som to tak ze spustim rovnake casove obdobie v siere aj v BT z rovnakeho zdroja dat. V siere urcim vstup a obchod vykonam v BT. Mna by teda zaujimalo to tvoje obchodovanie v Siere....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter
dle tohoto navodu www.financnik.cz/forum/read.php?14,14108,page=1 si nastavis BT a Sierru. pak si spustis BT a zaroven se ti budou vykreslovat grafy. do BT si budes zadavat prikazy. Statistiku, vcetne tech prikazu zadanych v BT si budes zapisova treba do Excelu. Nedela si zadna extra tabulka, musis rucne do nejake tabulky vypisovat vstupy, vystupy atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Statistiku si vedu v excelu kvůli vyhodnocování. Sierra je pro mě soft pro zobrazování grafu nic jiného. Z BT se dá myslím vytáhnout log o uskutečněných obchodech.. v sierre je označuju jenom graficky pro pozdější studium.
K real obchodování používám jako front end tsim+ přes který posílám příkazy b. obchody píšu na papír a pak do excelu.
Při backtestu už vyhledávám přímo hodnoty bez přehrávání. Pokud chceš backtest co nejblíž realitě tak myslím, že přes BT je to dobrý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1/ Preferences/Data Source/SierraChart MND Playback
2/ Vybral jsem soubor "Base File" uložený v datech na Sieře, tedy: YM-2006-ECBOT.mnd
3/ Zadal jsem datumy pro playback do "Data Filter"
4/ Zadal jsem "Time Filter"
5/ Zvolil jsem BTPB (IBM je pouze když bych ještě neměl předplatné na Sierru)
6/ Start Playback (při velkém datovém souboru se má poté pár vteřin počkat)
7/ Spustil jsem Sierru a otevřel soubor BTPB.mnd (tento krok se má provést až naskočí kontrolní okno)
8/ Nastavil jsem rychlost přehrávání
a už to frčí

(Při přechodu na jiný soubor se musí nejdříve BTPB.mnd zavřít a celou procedůru opakovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki .
Takto som to robil aj ja, az na postupnost krokov. Vysledok je ze to ide to je pravda, ale ovladam vlastne dva playbacky, jeden pre BT a druhy pre grafy v Siere. Tak, ak si pauznem jeden playback druhy pokracuje dalej v zobrazovani. Takto po par pauznutiach uz data nie su zosynchronizovane BT ukazuje cenu v inom casovom okamihu ako Siera, ze? Vlastne je to tak uz od zaciatku kedze playback v BT spustam skor ako playback v Siere. Je to tak?
Vdaka

Alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v Sierre misto nejakeho datoveho souboru napr. ER2-200612-GLOBEX, natahnete soubor ktery se jmenuje BTPB.mnd a bude se nachazet ve stejnem umisteni jako datove soubory pro Sierru. Kdyz ho otevrete pres tlacitko IC v Sierre, zobrazi se Vam graf nebo zacatek grafu a cena bude stejna jako v BT. Tento soubor otevrete tolikrat, kolik potrebujete mit zobrazenych grafu. o zbytek se stara BT, sierra pak podle nej vykresluje data. kdyz to zkusite presne podle toho navodu, melo by Vam to s prehledem fungovat, pokud jste vse nainstaloval do defaultnich adresaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...