Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

sierra chart - připojení obch. platformy -data


joj

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Před chvílí jsem si zaplatil level 3 Sierry, data z SCMagicu mám stažený. Rozjedu Sierru, dám Intraday Chart, grafy který tam jsou na zkoušku jdou zobrazit v pohodě... Pak si ale dám zobrazit ty data který jsem si stáhl, okno zůstane černý a vyhodí mi to hlášku:

Software version: 170 11:40:00 07/08/07
Usage end date: 8/20/2007. Current Service Level: 3 11:40:00 07/08/07
Time Offset Setting: +0:00:00 11:40:00 07/08/07
Currently no data in file to display. Will start download and updates. C:\Program Files\Sierra Chart\data\ER2-200709-GLOBEX.mnd 11:40:06 07/08/07
No service is selected. Please go to Global Settings >> Data/Trade Service Settings to set up Sierra Chart for your service. 11:40:06 07/08/07
Select Help >> Data/Trade Services on the menu for help with getting set up with one of the supported services. 11:40:06 07/08/07
No service is selected. Please go to Global Settings >> Data/Trade Service Settings to set up Sierra Chart for your service. 11:40:06 07/08/07
Select Help >> Data/Trade Services on the menu for help with getting set up with one of the supported services. 11:40:06 07/08/07

Netuším co s tím mám dělat, poraďte prosím někdo. Do těch Data/Trade Service Settings jsem se díval a nějak nevím co po mně ta Sierra chce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Doufam, ze s timhle dotazem nejsem uplne mimo tema. Mam nasledujici problem: kdykoliv se pokusim nainstalovat novejsi verzi Sierry nez 170, tak mi prestane fungovat napojeni na brokera (Infinity - TransAct) a dostanu nasledujici hlasku.

---------------------------------------------------------------------
Software version: 209 2007-09-16 11:40:51
Usage end date: 2007-09-20. Current Service Level: 4 2007-09-16 11:40:51
Active Service: TransAct 2007-09-16 11:40:51
Time Zone: +2:00:00 (CET+01CEST+01,M3.5.0/02:00,M10.5.0/03:00) 2007-09-16 11:40:51

Connecting to TransAct... 2007-09-16 11:40:51
Unable to connect to TransAct. 2007-09-16 11:41:09
Failed to login. TransAct error: (1) Socket communications error occurred between YesTrader application and YesTrader backend servers. 2007-09-16 11:41:09
4 days of full use remaining. If you would like to continue full use the software, 2007-09-16 11:41:09
then please purchase more usage time by selecting Help >> Purchase on the menu. 2007-09-16 11:41:09
Disconnected from TransAct 2007-09-16 11:41:16
-------------------------------------------------------------------

Pritom platforma (InfityAT) se pripoji v pohode. Kdyz to preinstaluju zpet na verzi 170, tak je to zase ok.
Nesetkal se s tim nekdo, kdo ma stejneho brokera?

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

snazim se propojit Sierru s daty ze simulatoru IB AT. Sierru level 4 mam. Nevim co vse je nutne nastavit v Data trade servis settings. Predpokladam, ze User name a Password zadam stejne jako do simulatoru. Nevim vsak co zadat do Account. Mate s tim prosim nekdo zkusenosti? Nebo je nutne kontaktovat brokera, aby mi umoznil propojeni.


Diky Eva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jsem z toho uplny jelen...Dobry den mohl bych nekdo z vas kdo pouziva sierra chart doporucit data-realna a presna do sierry.Obchoduji jen Dax a Goldman Sachs-nepotrebuji zadna hystoricka data pro backtest jen ziva data-levna,budu velice vdecny za kazdou radu-doporuceni-nic konkretniho jsem v jinem vlakne nenasel .Preji uspesny den :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim vsetkych,
mam dost vazny problem a prosim vas o pomoc. Mam obchodny plan pozostavajuci zo ZLR a Divergencie. Kupila som si backtestingove data z ScMagic. Vysledky vysli OK. Ked som ale porovnala vysledky z ScMagicu a Sierry, totalne sa odlisovali, nakolko mi uz bezi Sierra od leta. Konkretne tento oktober a november. Tak isto to je aj s realnym obchodovanim.
Vopred dakujem.
Eva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Evo,
Sierra neposkytuje data, ale zobrazuje data od nějakého poskytovatele. Od koho bereš živá data? Pokud si zobrazíš v Sierra Chart data za stejné období z ScMagic a od tvého poskytovatele dat, musí být grafy (a tedy i výsledky backtestu) hodně podobné. Jestli nesouhlasí grafy, je problém v datech. Jestli jsou grafy shodné (nebo hodně podobné), potom je problém v tvém obchodním systému.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rich,
dik za info. Sierra berie data z IB. Ide o to, ze ked robim paper trading live a potom stiahnem nanovo graf, lisia sa hodnoty radovo o 10-60 USD (open/Close). Pr. vstupim LIVE do ZLR long na 780.9 a vystupim 781.9 = zisk 100 USD (minus komisie). Na druhy den sa k tomu spatne vratim, stiahnem nanovo graf z IB a hodnoty su taketo: open 780.5 close 782.4 = zisk 190 USD (minus komisie). Na toto som prisla nahodou, ked som nanovo stahovala grafy a vracala sa k backtestingovym datam. Neviem, kde je ten rozdiel...
Vdaka.
Eva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Evo,

důvodem asi bude to, že když bereš live data od IB, tak jsou 2sekundová. Když data zpětně stahuješ z IB do Sierry, tak se natahují data 30sekundová. To může ve skutečnosti udělat velký rozdíl, obzvlášť když je trh živější (a dá se předpokládat, že když máš signál a vstupuješ do obchodu, tak je trh v pohybu - při výstupu to samé). Zkus si udělat bactest na datech, která nebudeš zpětně nahrávat, ale využij k tomu přesná 2sec. data, která máš uložená ve svém PC z uplynulých dní, kdy jsi byla připojená live. K tomu využij v Sieře funkci replay, výsledky mezi live a backtestem by se potom neměly lišit, protože data budou úplně stejná. Při backtestu musíš počítat s tím, že čím méně přesná jsou data, tím méně přesné budou i výsledky. Nicméně výsledky tvých testů z ScMagic by měly být OK, protože jejich data jsou dvouvteřinová (nebo vteřinová), stejně jako data nahraná do Sierry "live".

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rich,
tak to je sila...fakt si mi neskutocne pomohol a hlavne usetril ;) Akoby WOODIE povedal...TRADERS HELPING TRADERS. Akurat som zistila, ze graf v IB ma iny Countdown na OPEN ako v Sierre (vychadzala som z 1 min. tf). Myslis, ze je to tiez tym rozdielnym casom? A este nieco, ked uz ta mam na linke...odporucas nejakeho lepsieho poskytovatela, ktory mi kedykolvek stiahne 2 sek. data?
Vdaka.
Eva.

PS: Kolko toho este neviem... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Evo,

já s grafy v IB nepracuji, takže v tom ti neporadím. Grafy zobrazuji v Sierre, data beru od IB a nemám žádný problém. Pokud je porovnám s grafy např. na woodieho stránkách, tak jsou téměř shodné (a to máme jiné zdroje dat i jiné platformy). Já jsem vyřešil přesnost "historických" dat tak, že každý den v 15 hodin otevřu TWS od IB a Sierru a nechám to běžet (pokud dělám něco jiného nebo nejsem u PC tak klidně jenom na pozadí) do 22:15 hodin, kdy se odpojím. 2sec data se automaticky načítají a ukládají do adresáře C:Sierra Chart: Data.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...