Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravim,
jen doplnim, z vlastni zkusenosti, je dobre mit vzdy vice potvrzovacich signalu. V tradingu neexistuje cerna a bila. Trading je art and science, ne cista science. Priklad RH + BB, ktery jsem prezentoval na Corn je kombinace vice potvrzovacich signalu:

1] Corn byla v Trading Range, kterou prorazila spolecne s prurazem BB.
2] BB byla ve fazi contrakce, tj. v trhu bylo idealni obdobi hledat vstupni signal pro entry, protoze se dalo ocekavat, ze se trh rozvine do faze expanze - volatility, kterou potrebujeme k vytvoreni profitu.
3] Po breakoutu nasledovala korekce - Hook, coz je zastavka trendu na jeho ceste, tj. idealni misto pro nastup do nastupujiciho trendu.

I takovato analyza ma sve spatne a dobre dny, presto funguje velmi dobre, protoze prinasi mnohem vice penez nez ztraci.

Zakladni myslenka je jednoducha:

1] je dulezite najit moment, kdy se trh nachazi ve fazi odpocinku.
2] z teto faze odpocinku se trh rozvine do faze behu. Potvrzenim je breakout BB a chart pattern, ktery nam tuto myslenku potvrzuje [trading range, congesce, 123-HL breakout, reversal RH breakout, double top / double bottom, support / resistance breakout, V-top, V-Bottom].
3] do trhu naskakujeme za vhodnych podminek [kdyz jede tramvaj, take nenaskakujeme za jizdy, ale na zastavce], tj. v momente, kdy trh udela pauzu.
4] vystupujeme kdyz je trh na konci sveho behu - volatility, protoze po volatilni fazi opet prijde faze klidu, coz je nas signal k hledani dalsiho vstupu do trendu.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Libic:

Díky za odkaz na fórum o FX, určitě se tam kouknu, jakmile budu moct.

Ještě jsem se chtěl zeptat (všech), jak řídíte své pozice? Jedete sady 2, 3 kontraktů nebo něco jiného? Tohle je hlavní úskalí, že Ross je určený pro minimálně dva kontrakty, tím pádem 2x větší risk (2 stoplossy), což je pro mě těžko finančně myslitelné... to je hlavní důvod, proč ho prozatím nemůžu obchodovat ve futures, ani v Corn :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
nemyslim si, ze multikontrakty jsou nezbytnou podminkou. Kdyz obchodujete sve vystupy na zaklade trailing stopu dle natural S/R, lze obchodovat i s jednim kontraktem. Samozrejme, musite si vybirat jen vhodne signaly pro tento princip obchodovani. Vhodny signal je napr. prvni hook nasledujici po 123-H/L. Tyto signaly lze obchodovat na jakemkoliv timeframe. Timto pristupem budete obchodovat trendovy pohyb.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
jeste me napadlo, ze vstupy a vystupy na zaklade RH muzete drzet jako swingove obchody a vystupovat v rozmezi 1-5 bar od vstupu. Budujte postupne svuj ucet a pote pristupte k tradingu multikontraktu. Jak sam Ross uvedl, trendova pozice se mu podari jen zridka kdy, prevazna vetsina tradu jsou kratkodobe. Napr. Elder popsal vystup na MA Bands, coz je v tomto pripade pouzitelne.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si v klidu prostudoval vsechny Chart Scans od Joe Rosse a musim konstatovat jedno: pokud si zacinajici trader projde vsechny uvedene Chart Scans [vcetne uvedenych linku na dalsi studijni materialy a videa] + nastuduje TLOC a TTE + nastuduje vse co je uvedeno v Trading Educators diskusnim foru + prostuduje kazdy Chat s Joe Rossem a nasledne venuje 12 intenzivnich mesicu testingu vsemu, co se z uvedenych zdroju naucil, musi byt pote schopen zacit vydelavat penize tradingem, bez nutnosti investovat do jakehokoliv kurzu ci do jakekoliv knihy ci do jakehokoliv jineho materialu. Uspech neni o tom, kolik "vyhodim" za informace, uspech je o vlastni aktivite. A vetsina lidi hleda jen "shortcuts"...

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den,
udělal jsem menší backtest inside bar strategie na e-mini gold a výsledek je celkem dost zajímavý. S minimálními úpravami je tato strategie nadělovat kolem $300 měsíčně na 1 kontrakt. Někomu to přijde jako směšná částka, ale s pár kontrakty je to už docela zajímavé. Kdyžtak se na to sami podívejte.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomnes

:) Koukám, Woodie u vás s Petrem rulez úplně ze všeho nejvíce :)

Určitě je to pravda, nicméně i já jsem Woodieho zkoušel, ale jednoduše mi nesedne. Také jsem zkoušel Triple Screen (tam to sice není zadara, ale Tradingem k bohatství je za symbolickou cenu), to bylo o něco lepší, ale Ross se mi prostě líbí nejvíc. Hlavně se dá v prakticky nezměněné podobě obchodovat jak ID, tak pozičně, což se mě osobně u Woodieho moc nedařilo.
Celkem ale velmi věřím indikátoru CCI (Ross ho také nabízí jako jednu z možností filtrace signálů), i když třeba BB nebo MACD mi sedí víc.
Každý, nechť si vybere, co mu nejvíc sedne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libic:
od Rosse jsem přečetl už hodně věcí na internetu i pár jeho knih, tak nevím, kde to ted přesně psal, ale sám Ross tvrdil, že inside bary obchoduje pouze na gold a coffee. Možná fungují i jinde, ale zatím zkouším jen zlato. Ale díky za typ, omrknu pak i Eurodollar a i Bonds. Právě u inside baru hrají velkou roli komise, zásadním způsobem ovlivnují výsledný profit

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tommes:
Woodieho jsem chtel puvodne zminit ve svem prispevku, ale pak jsem nevedel, jestli je vhodne davat jej do tohoto vlakna. Kazdopadne, ANO, souhlasim, Woodie nabizi ZDARMA moznost naucit se tradingu, stejne jako Joe Ross. Nechci porovnavat, kdo z nich je lepsi nebo horsi. Kazdy princip obchodovani ma sva pro a proti, ktera nelze porovnavat. Nekomu sedne Woodie, nekomu Joe Ross a nekomu treba George Soros. Dulezite je, ze diky internetu muze clovek najit sveho mentora a toho studovat.

To Beginner:
ano, Ross psal, ze inside bary obchoduje ve zlate a cofee. Ja jen pisu, ze inside bary uspesne testuji i v jinych trzich.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...