Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kvalitní česká brokerská společnost


ramiro001

Doporučené příspěvky

DaveT:
Přímo v CZK obchoduje XTB Brokers. Tedy tak, že vlastní obchod stejně běží v dolarech, ale automaticky se ti výsledky počítají v korunách, takže ten převodní kurz tam máš také, ale není na první pohled vidět, dále pak se tenhle kurz mění neustále v průběhu obchodu, např. podle aktuálního kurzu USD/CZK, takže v průběhu obchodu se hodnoty v CZK vůči USD stále pohybují, jen to není ihned vidět, protože celý obchod sleduješ jen v CZK. Ale vklad dáváš jen v CZK a taky i výběr v nich dostáváš, takže ty poplatky za převod valut neplatíš ( tedy v bance - směnárně ).
Nevím, možná v CZK jede i Brokerjet České spořitelny ( obdobně ), ale já jsem jej nezkoumal, nejsem tam, popř- FIO atp.
Otázka je, jestli ty převody CZK na USD jedou přes banku a jsou zahrnuty do spreadů, či ne, ale pokud se broker jistí přes poskytovatele likvidity, tedy banku, tak tam asi budou také, jen o nich oficiálně nevíme, jsou zahrnuty v obchodech.
Zkrátka, myslím, že od poplatků neutečeme, jen se mohou různit, či být zahrnuty v jiném poplatku atp.
Pokud ale hledáš brokera, který by obchodoval čistě přímo jen v CZK, tak ho nenajdeš, protože světové trhy CZK jako majoritní měnu nemají a mít nebudou, jen v případě párů USD/CZK , EUR/ CZK obchoduješ přímo s CZK jako protistranou obchodu.
A pokud chceš dotovat valutami zahraničního brokera, tak můžeš k převodu CZK na jinou měnu využít nějakou elektronickou peněženku, přes ni to vyjde levněji, než přes banku, takže ty vysoké bankovní poplatky významně si přes ni snížíš ( nějaké poplatky jsou tam také, z čeho by žili ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69: o elektronickych penezenkach nic moc nevim, mohl byste prosim napsat vic informaci
- Da se diky nektere z techto sluzeb dosahnout pro konverze EURCZK a USDCZK spready pod 30 haleru ?
- Kdyz broker vyzaduje ucet vedeny na jmeno vlastnika, predpokladam ze elektronicka penezenka neni takto pouzitelna ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie:
Elektronické peněženky vlastně nejsou předmětem tohoto fóra, ale jako možnost vkladu brokerovi s námi souvisí. Takže: Těch peněženek je povícero, v Evropě a Asii je asi nejpoužívanější Moneybookers, pro USA pak PayPal, pak jsou další, např. Webmoney, Neteller, Liberty Reserve atd. Jako příklad uvedu Moneybookers:
Sídlo společnosti je v Londýně, regul. FSA. Princip: Moneybookers ( dál jen MB ), má účty v asi 30 zemích v tuzemských bankách ( u nás je to Unicredit Praha ), takže po registraci účtu ( popis najdeš ve vyhledávači, třeba Firefox atd. ), tam t.zv. připojíš svůj účet a z něho můžeš nabít svoji " peněženku " v CZK, bez poplatku. Též lze připojit i kreditku, nebo debetku, a žádné peníze tam nemusíš vkládat. Potom můžeš ze své peněženky volně třeba nakupovat na eBay atp,nebo vložit vklad brokerovi, je to během pár vteřin a řada brokerů ( ne všichni, někteří chtějí PayPal atp )tyto vklady berou. Číslem účtu tvojí MB peněženky je tvůj email a můžeš i na email platit, ale to jsou detaily, prostě z MB můžeš platit třeba v dolarech ( převádí se automaticky aktuálním kurzem deviza střed, poplatek za poslání peněz je jen 1/2 Eura ( 12,50 Kč- srovnej s poplatkem v bance ), a pokud nemáš na peněžence nabito, ale máš tam kreditku, platba se ti strhne z kreditky/debetky- u karet je ale poplatek 2,5% navíc oproti platbě z nabitého zůstatku, ale příjemce se nedozví číslo tvojí karty, tu má jen MB. Podstatou je, že vklad v cizích měnách přes MB vyjde daleko levněji, než z české banky. Stejně pak i výběr zpátky na svůj účet - proběhne opět v CZK, poplatek za výběr je cca 45 CZK.
Hlavní význam MB je úspora drahých poplatků bance za konverzi měny, zaslání platby-vkladu a naopak příjem zahraniční platby, které mohou jít až do tisíců CZK. Konverze měny ovšem proběhne placeně i uvnitř MB, je to 2,5% objemu, tedy 100USD = poplatek 2,5 USD = cca 45 CZK / 100 USD dle aktuálního kurzu, t,j. 45 haléřů na dolar aktuálně., čili pod 30 haléřů to nejde, ale je to levněji, dnes je kurz dolaru nákup 18,10 Kč, prodej 19,10 Kč/dolar, tedy celá koruna, u MB jen 45 haléřů. Účet u MB ( vedení účtu ) je zdarma, ale z elektronických peněz na účtě MB neplyne nárok na úroky z vkladu.
Zadej si do vyhledávače " EarnForex ", tam najdeš seznam brokerů, kteří berou vklady z MB, PayPal, Webmoney atd., čili si lze vybrat peněženku, kterou bere broker, s nímž chceš obchodovat. Ostatní peněženky mají poplatky trochu jiné než MB, ale princip je všude stejný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie:
Doplnění - pokud k platbě použiješ kreditku či debetku, karta musí mít povoleny internetové transakce, jinak to nebude fungovat. Takže si můžeš i pojistit bezpečnost karty - po realizaci transakce si dáš pozastavit internetové transakce a nikdo po internetu ti je nemůže vybrakovat, v případě potřeby si transakce necháš na potřebnou dobu povolit a zase pak zrušit, takže riziko není velké. Také tenhle systém umí provést platbu z obojího - vyčerpá zůstatek účtu a pokud to nestačí, vezme si zbytek z karty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Jen69

Já bych se asi spokojil s jakýmkoli systémem co by mi umožnil rychlou konverzi CZK/EUR a zpátky za slušných podmínek. Jde mi o to, že naše nejlevnější směnárna má spread na tomhle páru kolem 200 pipů, což je prostě trochu moc. Jestli to je tak jak říkáš, tak XTB to neřeší, protože výnos nepůjde vybrat v cizí měně a polatek 2,5% za konverzi u Moneybookers je ještě větší, než u směnáren.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveT:
V tom případě se musím přiznat, že ti nerozumím. Možná se mýlím, ale zdá se mi, že mícháš dohromady forexové obchodování se směnárnou CZK za valuty, nic ve zlém. Ale jen si třeba vezmi, že by jsi na forexovém obchodování prodělal ( což je podle zdejších příspěvků i mé vlastní zkušenosti časté ). Pokud myslíš, že bys jenom přes forex " protáhl " peníze bez jediného obchodu - tedy jen vložit CZK a vybrat ve valutě, tak to myslím nepůjde nikde, protože CZK je všude s majoritními páry ( USD/CZK, EUR/CZK, jiné se snad ani neobchodují, alespoň jsem je nikde neviděl ), považována za t.zv. " exotický " pár ( svět nás má asi za exoty, nevím ), no ne, jsme mrňavý státeček ve světovém měřítku téměř zanedbatelný a tak tam jsou všude spready jak Himaláje, nejmíň jsem viděl 100 pipsů právě u XTB, ale oni tam spready dost roztahují podle obchodních hodin. A navíc ti to vrátí jedině v CZK. To ale je u Moneybookers taky, sice si tam tedy můžeš zřídit účet třeba v Eurech, ale kde směníš CZK za Eura ? Jedině banka nebo směnárna, a jsi tam, kdes byl na začátku, nebo ještě hůř. Prostě elektronické peněženky ti ušetří na poplatcích bance za mezinárodní převody, ale jako směnárna budou fungovat obdobně jako směnárna, tedy s poplatkami 2,5%.
Prostě, pokud je tvůj záměr přes forex se dostat levně k valutám, tak to moc asi nepůjde. Je tu jeden broker - AVAFX, který kromě výběru přes banku nabízí k forexovému účtu výběr přes jejich MasterCard debetku, se kterou můžeš běhat a platit dolarama, ( navíc finančák tě prakticky nezjistí, protože s ní všude platíš jako cizinec a přes žádný domácí účet to neprojde), ale karta stojí - první nabití 10 USD a měsíčně 2,5 dolaru poplatek za vedení + nemám ověřeno, jak jsou spolehliví, je to offshore panenské ostrovy, Irsko, regulace v Irsku - recenze na ně mi napsal tady ve fóru zkušený uživatel, myslím je to ve vlákně plus 500, nebo vyber brokera, prý nic moc, no a poplatky tam jsou za kartu taky.
Nu hledej dál, přeji ti úspěch, jinak nevím, co bych víc mohl říci. Jj. ještě k té AVA kartě, pokud platíš s ní v CZK,nebo jiné měně, než dolar, tak ještě strhnou poplatek za konverzi, takže asi to zrovna ideální řešení není, spíš ještě horší, než normálně přes banku. Ale v dolarové zemi by to tak nejhorší nebylo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DaveT:
v ČSOB mám účet korunový a dolarový a dá se po telefonu domluvit převod za aktuální kurz +5, 10 hal. nebo sepsat rámcová smlouva a je to ještě pohodlnější. Dle ceníku výběr hotovosti v cizí měně z účtu vedeného v cizí měně mají protihodnota 60,– v měně účtu, to jsem ale zatím nedělal

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marvik:
Ale jakým kurzem rozumíš Aktuální kurz? To je kurz nákup, nebo kurz prodej, nebo kurz deviza střed ? + těch 5,10 ? Normální bankovním kurzem nakupuješ devizu kurzem deviza prodej ( včera byl dolar za 19,10 CZK a kurz deviza nákup-t.j. kurz, za který banka nakupuje dolar ode mne jen 18,10 CZK, tedy bankovní spread na 1 dolaru byl celá 1 koruna ), takže rád bych, jestli tu ČSOB můžeš vysvětlit přesněji. Není tam ta spreadová koruna opomenuta ?
Díky za vysvětlení !!! tenhle fígl ČSOB mi dost zajímá, rád bych tam zašel si něco podobného zřídit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Jen69

Na brokera jsem se ptal čistě pro to, že třeba u Interactive brokers jde peníze vložit v Eurech a vybrat třeba v Dolarech právě jen tím protažením přes Forex - to samé jsem chtěl udělat s korunou, abych obešel předražené banky. U EUR/CZK je na IB spread u vyšších častek jen 0.01 což je 20x míň než naše nejlevnější směnárna.

@Marvik

Kdyby opravdu třeba ČSOB nabízela na páru EUR/CZK směnu se spreadem kolem 0.1, tak by to samozřejmě bylo super a na směnu přes Forex bych se vykašlal už jen kvůli rychlosti převodu těch pěněz. Když se ale podívám na www.kolik.cz/ (je samožejmě možné, že třeba už nemají aktuální data) tak je výrazně nejlevnější ta směnárna Exchange a spread na devizách má kolem 0.2 (zároveň je tam dobře vidět jak jsou naše banky vydrřidušské).
Jestli se v ČR nenajde jediná instituce, co by si za konverzi účtovala míň jak destinásobek běžné ceny na trhu, tak je to opravdu smutné...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jen69:
Jako aktuální kurz beru cenu, kterou jsem sledoval právě na grafu z burzy, takže např. banka měla dolar střed za 19,50 nákup 19,10 prodej 19,90 což stanovuje na základě ceny předešlého dne a teď vidím, že aktuální kurz na burze spadne na 19,30, zavolám do ČSOB a oni mě navrhnou prodej třeba za těch 19,40, takže rozdíl je 0,10 oproti aktuálnímu kurzu a -0,10 oproti pevnému kurzovnímu lístku deviza střed ten den, pak další postup záleží na tom zda má člověk sepsanou smlouvu nebo ne a minimální objem je 1000 dolarů nebo euro, já takto převod provedl zatím jenom jednou, ale kámoš co mě to poradil, tak to používá i na poziční spekulace a nemá s tím problém. Co vím, tak to dělají i další banky, ale většinou jenom pro firmy. Takže zajít do banky a poptat se!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveT:
Takže mi to "došlo" správně, jde ti o tu směnu. Že naše banky jsou opravdu " vydřidušské ", souhlasím na 1000%, myslím, že jsou vůbec nejhorší na celém světě, a to tedy je víc než smutné, máš plnou pravdu !!! Vlastní příklad: například zrovna ČSOB za předčasnou splátku úvěru napaří dlužníkovi smluvní pokutu, to nedělaj ani lichváři ( i když s nimi je lepší si nic nezačínat ).

Marvik:
Myslím už, že rozumím, o co tu běží, začalo to u velkých bank mezi sebou, říká se tomu v přeneseném slova smyslu " arbitráž ", to je když banky číhají každý den, jaké kurzy která banka ráno vyhlásí a pak rychle - levněji nakoupí za miliony od banky, která se t.zv. " bodla " a vyhlásila prodejní kurz nižší, než druhá banka kurz nákupní a okamžitě obratem nakoupené miliony prodají této bance za kurz nákupní. Vydělají tak bez rizika miliony na rozdílu kurzů, a pak to velice rychle skončí, protože prodělková banka okamžitě kurzy upraví, načež mají celý den volno, nová příležitost se již nemůže objevit tentýž den, všichni si to ohlídaj. Taková akce typu " kulový blesk ".
Takže mám dojem, že banky ( zde ČSOB ) potřebují např. prodat valutu, která jde na burze dolů ( bral jsi to z burzovního kurzu, ne bankovního ) ještě za poměrně slušné peníze, aby neztráceli na hodnotě, tak třeba nabídnou slušnější kurzy, než ráno oficiálně vyhlásili, připomíná to takovou " arbitráž " v malém měřítku, a minimum 1000 USD je, aby to nebyla úplně příšerná troškařina, pro pár šestáku by to za to nestálo. Asi by se tyhle příležitosti pro nás dali vyhledávat podle burzovních kurzů, a to když pojede burzovní kurz dolů, pokud by jel nahoru, tak vsadím boty, že ti žádná banka takovouhle " slevu " nenabídne ", a danou měnu drží, protože vydělává !!!
Nu, pokud je to tak, pak se opravdu dá najít levnější konverze, otázkou ale je, zda je to i konverze hodnotová, mám dojem, že jde jen o konverzi nominální. Ale to nevadí, kurz se může otočit a hodnota se tak nejen vrátit, ale i převýšit, ale současně i naopak se dá hodnotově v budoucnu ztratit ještě víc. To je normální u všech měn a je to běžné, každý nějakou máme a její reálná hodnota se neustále mění a jedeme v tom trvale všichni. Takže myslím, že nejsem takový boháč, abych do toho šel, zatím toho nepotřebuji tolik vyměňovat, ale je to dobré připomenutí do budoucnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...