Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GCI - Ardeus


akcizur

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

911

na IB demo mi bezi real data - super. Ale nedokazu nikde najit gratis 1 min graf s real daty. Max. co jsem nasel je s 10-20min. zpozdenim. Vem si priklad: muj indikator v grafu mi dava signal ke vstupu, ale platforma je o 10-20 minut napred, takze ceny jsou uz jinde nez ukazuje graf. Na otukavani dobry, na testovani systemu uz to ale nestaci. Nepotrebuju ostra data, potrebuju platformu a graf na stejnym case. Zatim jsem nic gratis pro ID nenasel.. (krome GCI :))

Varovani na financnikovi beru smrtelne vazne (a nejen ta o GCI :). Jen jsem proste nenasel toho KVALITNIHO brokera, ktery by mi poskytl free demo a k tomu i free graf.. jestli o nejakem vis budu vdecny za tip

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sirKl: pokud uvažujete už takto před samotným vstupem do trhů, pak vám vážně doporučuji se komoditám úplně vyhnout. Věřte mi - obchodování komodit vyžaduje určitý nadhled a kapitál, který lidé dychtící po všem zdarma nikdy nezískají. Neberte si to zle, spíš jako dobrou radu. Mrkněte se třeba na poziční obchodování akcií - tam je spousta nástrojů k dispozici zdarma a taky si vystačíte pro hraní s menším kapitálem.

Trading je seriózní business a asi nemá smysl řešit pořád dokola jestli někde sehnat něco zadarmo. Ono je to totiž tak, že nejsou data jako data, takže jen co nějaká seženete zdarma a pustíte se to testování, jenom většinou ztrácíte čas a peníze které "ušetříte" o to rychleji ztratíte v reálném trhu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud bych pouzil primer tak jsem svuj dotaz minil asi takto: jsem clovek, ktery teprve pred mesicem zjistil ze existuji auta a jeste nevim jestli si chci jedno koupit. uvitam prodejce, ktery mi umozni se s nim projet a vyzkouset ho i sebe (treba me dovednosti na ovladani konkretniho typu nestaci, nebo nezvladnu silnicni provoz). Pokud nikdo nedela zkusebni jizdy ale vsichni jen umozni si auto pred koupi pronajmout, tak si ho pronajmu budu li to s tou koupi myslet vazne.

jsem uplny novacek v teto oblasti, a zatim nejsem rozhodnuty jestli se budu obchodovanim naplno zabyvat. ke vsi smule jsem jako na jednu z prvnich z informaci o trhu narazil na GCI a proto jsem se ptal, jestli cvicnou "jizdou" s nimi zjistim co to znamena "silnicni provoz", dalsi dotaz byl jestli jeste nekdo jiny, duveryhodny, poskytuje cvicne jizdy..

btw. velmi vam dekuji za takove mnozstvi informaci o obchodovani na vasem webu a jeste vice za ochotu odpovidat na zacatecnicke dotazy

btw2. zda se ze budu mit neco spolecneho s p. Okumusem ; )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je řada brokerů, kteří poskytují nejrůznější dema s různými daty. Dema padají více či méně, data jsou tu přesnější, tu méně, platformy mají nejrůznější funkce a možnosti atd. Prostě není to na reálný start v tradingu, výběr brokera by měl přijít až ve chvíli kdy začnete být v oboru trochu rozkoukaný. Doporučuji nejdřív otestovat strategii na historických datech (tj. nepotřebujete drahý streaming), které lze pořídit velmi levně a teprve pak uvažovat o výběru brokera.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sirKl

Přez akcie na komodity jsem se dostal k forexu a po měsíci pročítání a sbíraní informací o těcho druzích tradingu jsem zvolil forex, protože reálná data jsou zdarma, na výběr několik platforem zdarma, neomezené demoůčty založené za pár minut, rychlé plnění většinou bez jakéhokoliv prokluzu, garance SL a PT atd. Live jsem začal s 300 dolary. Možnost obchodování dopoledních, odpoledních či nočních seancí, a možnosti zhodnocení z logického hlediska jistě vyšší než v jiném druhu tradingu. Nevýhodou jsou příliš rychlé otočky vlivem zpráv a prohlášením kdejakého vrcholného politika. Na druhou stranu i toho se dá dobře využít. Prostě horská dráha. Ale neměnil bych.

Takže pročítej forum , sbírej informace, založ demoúčet a otevři si nějakou pozici. A uvidíš že princip je hodně jednoduchý, ale být dlouhodobě v plusu už je docela makačka a je jedno v jakém oboru trajdíš. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den

Dneska jsem se zůčastnil úvodního semináře české společnosti BrokerS JOB, ( omlouvám se Administrátorovi, rozhodně nejde o skrytou reklamu, ale je nutno pro obezřetnost firmu jmenovat), která vás údajně připraví na obchodování komodit. Tato firma nabízí obchodování prostřednictvím mezinárodní brokerské společnosti GCI ( Global Leaders In Online Trading), Já osobně jsem za seminář nezaplatil ani korunu, jelikož jsem se mohl účatnit jako host platícího zákazníka. Tento zákazník za 2 úvodní semináře, obchodní platformu jmenované mezinárodní společnosti a "podporu" českého zastoupení zaplatil částku 800 Euro.

Seminář začal pozitivně, majitel firmy, říkejme mu pan Novák nejprve všem účastníkům semináře sdělil jak obchodování jejich prostřednictvím je jednoduché a v podstatě bezrizikové, jak všichni členové jeho týmu vydělavají standartně několik ticíc euro měsíčně (u uvedené společnosti je prý totiž jedno, zda účet vedete v dolarech či eurech). V zápětí ukázal na jednu ze svých dvou asistentek (tato byla později víc v přilehlém baru, než v prezentčním sále), která dle jeho sdělení minulý týden vydělala na stříbru 28 000 euro. Hlavní náplní tohoto kurzu bylo neustálé opakování o vydělečnosti obchodování přes jejich firmu, kdy byl majitelem společnosti za celý den vysvětlen pouze princip obchodování dlouhé a krátké pozice a obchodování na základě trendových čár. Celou odpolední část jeden z jeho asistentů zaučoval do ovládání demo verze obchodní platformy GCI Forex Trading Demo. Na semináři číslo 2 prý účastníky naučí kompetně obchodovat na základě indikátorů, které jsou prý "alfou a omegou" obchodování vůbec a v podstatě určují směr trhu.

Obchodování komodit studuji asi rok a počítám se stále mezi začátečníky. V brzké době si hodlám otevřít svůj první účet. Nicméně po dnešní zkušenosti vím, že u této firmy to rozhodně nebude. Brzy po začátku semináře jsem pochopil, že výše uvedená společnost GCI pravděpodobně není kfalifikovaným uznávaným obchodním domem. Už sama skutečnost, že u této společnosti se neobchodují kontraktní měsíce ale v podstatě průměrná cena jednotlivých komodit (o některých jsem zde slyšel vůbec poprvé, ale ty o kterých bych slyšet chtěl se zde neobchodují) mě přivádí k myšlence, že se jedná o spread u něhož navíc hrozí, že není dán burzou, ale vytvořen zmiňovanou společností. Celkem me dále zarazila poznámka jednoho z asistentů a to jen tak mimochodem na okraj, že brokerský dům si účtuje v rámci pozičního obchodování za každý obchod držený přes noc částku ve výši 0-8 procent z celkové vydělané (nebo prodělané, ale to již nezmínil) částky. To pak ani člověka nemůže překvapit, že si mohou nabízet komise cca 3 dolary. Také blokovaný margin cca 50-200 Euro podle druhu komodity mi přijde dle mých znalosti o reálých požadavcích konkrétních burz poněkud nezvykle nízký. Co mě však fascinovalo nejvíc bylo, že v průběhu semináře, si asistenti majitele vyhradili v prezentačním sále svůj stůl, kde na svým přenosných počítačích "řídili" dle slov majitele právě vydělavající několikatisícové obchody v rope, zlatu a stříbru. Bohužel zdali byl obchod úspešný či ne mi není známo, protože během jejich obchodování jsme jim viděli jen záda.

Mě osobně tato draze placená prezentace (neboli úvodní semináře) přišla jako, v dřívější době označované akce typu letadlo či pyramida. Jeden z asistentů - shodou okolností je mi tento člověk znám a vím, že před 2 roky se živil jako prodejce hypoték - v závěru akce nezapomněl zdůraznit, že pokud účastník semináře přivede nového platícího člena, okamžitě za něj dostává částku ve výši 200 Euro a pokud takhle přivede 10 lidí má na otevření účtu a nemusí vlastně riskovat své peníze při zakládání účtu .... Nutno říci že na úvodním semináři bylo asi 50 lidí a min polovina z nich zaplatila uvedenou částku.

A pokud vezmu v úvahu, že by si eventuálně jmenovaná brokerská společnost od svého zprostředkovatele nových klientů otvírající si u nich účet nevzala ani korunu (euro), ale v rámci spolupráce jim dodávala obchodní platformu a další servis třeba zdarma, napadá mě pak otázka, jaká asi částka zůstane "zprostředkovatelům" za jejich námahu v kapse ...?

Nemáte s touto firmou nějaké zkušenosti? Není možné, že by to byl pod jiným jménem Váš zmiňovaný Ardeus? Potřeboval bych je dát přečíst svému kamarádovi, který byl celkem nadšen.
: -)

Zdraví všechny

Pterodaktyl












Link to comment
Sdílet pomocí služby

o tomhle tady a ne jen tady bylo napsano spousta. pokud clovek pouzivajici i selsky rozum tohle neprohledne je holt oskuban a ma to jako zkusenost na reportaz do obcanskeho juda. takze zkus to nejak kamaradovi vysvetlit nebo ho posli do nejake ceske firmy (patria, fio - jen at se jich zepta, ne aby je na futures pouzival). nebo je ted velka kampan na PX. at se podiva na www.px.cz pripadne je kontaktuje a rekne svuj pribeh. pokud mu to ani oni nevymluvi, tesim se na nej v judu. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

zdravim Pterodaktyla.

nedávno jsem absolvoval jejich hodinovou prezentaci. Celkem mazec. Asi už snížili příspěvek za nového člena, protože mi sdělili, že bych za něj měl 150 euro (no, možná těch 50 euro přesunuli k manažerovi za jeho námahu při prezentaci :-) ). A prý ať hned zaplatím zálohu 5000kč na jejich seminář v Brně, tam pak doplatím zbytek (nebo mohu použít 2 splátky, že to sice majitel nerad vidí,ale umožňuje to... good psychologický tah, 400 euro přece není 800). Dokonce tam u toho byl sám majitel firmy, který se tam vybavoval s dalšími svými kolegy přímo v prezentační místnosti (nutno dodat, že o rozměrech max cca 30m2, takže docela rušili snažícího se manažera).

Naštěstí jsem s sebou tuto hotovost neměl a navíc mi nejbližší termín vůbec neseděl. Těším se, obzvlášť poté, co jsem si pozjišťoval informace. Tady a taky telefonicky na dalších firmách, protože raději 100kč za telefon než 11000kč (rozdíl pouze jedné jedničky vpředu a nuly vzadu) za pár obecných věcí. Mimochodem jsem si všiml, že někteří profíci dělají úvodní seminář bezplatně, popř. poskytují garanci vrácení peněz při nespokojenosti. A to se vyplatí.

www.brokers-job.cz (vím, že se to tu nemá, ale fakt jsem si to nemohl odpustit) , opravdu doporučuju při trošce volné chvilky mrknout, protože poté, co jsem si pohovořil s borci z branže, tak jsem se musel stále více a více smát.
Co je rovněž zvláštní, tak podle IČ (naštěstí je na stránkách uvedeno) není firma registrována v obchodním rejstříku firem (www.justice.cz) a na www.rzp.cz (živnostenský rejstřík) je taky zajímavý pohled... Pořádání školení a odborných seminářů od roku 2007. A na webu mají uvedenu 10-letou historii.

skoro by se pro ně hodilo napsat slova, co zpívají Paleček s Janíkem:
"Nechte si své investiční fondy a svá IČa,
já mám vlastní rozum v hlavě, nejsem žádná PUMA." :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co chcete řešit u firmy, která má sídlo v off-shore dastinaci? Tahle firma je v neregulovaném prostředí a může si s váma dělat co chce... Pouštět vám ceny jaké chce, dávat plnění jaké chce.... Může si dělat s vašimi penězi co chce... Nikdo vám nepomůže, nikoho to nezajímá, vše je zcela mimo kontrolu, nikde nemáte odvolání, kromě případně na vlastní hloupost, pokud u podobné firmy těmto začnete obchodovat. Více k tomu říci nelze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Taky sem chtěl u Ardeus začít,ale po tom co sem si to tu přečetl sem si to rozmyslel mám v plánu na live začít s 500$ rozhodně to neplánuju vynulovat ale naopak z dvojnásobit :-) -vždy sem se držel pravidla dávat si reálné cíle a zatím se mi dařilo(ve všem)jinak po přečtení o Ardeus sem zabrouzdal v googlu a našel tuhel společnost, zatím o ní nemám moc info proto bych byl rád za každou radu popř. informaci.firma je britská(Global Tradewawes LTD sice aplikace se mi více zamlouvala u Ardeus(jednodušší ale nebylo tam tolik funkci)Kdykoliv sem něco potřeboval byli ochotní to řešit a to ihned.Jediné co teď zvýšili je margin na pozici a to z 50 na 100dolaru,ale zas nemaji zadne poplatky za otevření pozice.
S pozdravem Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...