Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Placení daní


Doporučené příspěvky

  • 4 months later...

No nechci nijak podcenit toto vlákno daně se platit musí o tom není pochyb , ale já bych to viděl asi tak :

1) než začnu vydělávat peníze které budu muset zdanit , uteče ještě hodně vody
2) pokud budu chodit do zaměstnání a komodity si nechám jako vedlejšák (zatím) mohu nechat konto růst a růst a růst .
3) Takže až se rozhodnu že si nechám vydělané peníze vyplácet pak možná začnu uvažovat o daních .
4) A tak mne napadá jestli vůbec někdo musí vědět že si vydělávám takto
5) Můžu vlastně mít hodnýho strejdu v Americe který mi posílá měsíčně kapesné že
6) Tím nechci nikoho nabádat k podvodům tak to není , jen jsem pustil fantazii z otěží a to není snad ještě trestné , já osobně budu řešil daně až na posledním místě až budu vědět že je co zdaňovat .


Povídání je konec přátelé a já jdu trénovat abych měl do důchodu nějaké dolárky které ochotně zdaním .(možná )

Beach

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1/ Pokud mohu připojit svůj názor, pak placení daní poměrně důležité je, protože FÚ jsou čím dál šťouravější a nezřídka ke kontrolám dochází i na základě udání. Uvážíte-li, že doměření daní mohou provést v případě nedoložení (dostatečných dle FÚ) podkladů (důkazní břemeno je vždy na poplatníkovi) i na základě pomůcek (bůh suď kolik vám dle pomůcek napálí) a k tomu penále, které vám hodí dalších 100%, pak takováto kontrola může být likvidační. Proto se domnívám, že na otázku placení daní je třaba být náležitě připraven ... a podnikatelé ví o čem mluvím a jak FÚ dokáže znepříjemnit život.
2/ Domnívám se, že se mýlíte, když se domníváte, že daníte jen to co si necháte vyplatit. I když zisky leží na kontě, jsou to prostředky, které musíte každoročně zdanit.
Břonda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já s vámi naprosto souhlasím , netvrdil jsem že se daně platit nemusí jen jsem napsal že momentálně se tímto nehodlám zabývat a myslím že než začnu bude to ještě dlouho trvat . Navíc jsem napsal že jsem pustil uzdu své fantazii , takže můj příspěvek berte spíše jako humor než jako radu , s tímto cílem jsem toto nepsal .
Navíc pokud vím a pokud není můj daňový poradce naprostý hlupák , tak lze větší část daní ještě zredukovat pomocí legálně založené korporace( třeba na Bahamských ostrovech) nebo v jiné lokalitě kde jsou daňové zákony příznivější než v ČR . Jen pro zajímavost založení korporace je otázkou asi 5000 dolarů záleží jak kde , nicméně samotný proces není tak jednoduchý jak zde popisuji .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lora Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jsem plátcem DPH. Podléhají případné tyto příjmy
> této dani ?


Tyto příjmy jsou od DPH osvobozené, patří pod "Finanční činnosti" (viz § 51 + 54 zákona o dni z přidané hodnoty). Jenom si nesmíte uplatnit odpočet DPH u výdajů vztahující se k těmto příjmům - ale to asi moc nepřipadá v úvahu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 years later...

Dobrý den,

rád bych se optal na váš názor ohledně připravované daňové reformy, která stoupí v platnost od roku 2014(případně 2015). Jedna ze zásadních změn je zrušení daně při výplatě dividendových výnosů (stejně jako tomu je již delší dobu na Slovensku).

Myslíte, že by tato změná mohlá mít i poztivní následek pro obchodníky na Forexu pro daňovou optimalizaci?

Při sledování diskusí na toto téma diskutující vždy dospěli k tomuto názoru (za současné legislativy):
- jako fyzická osoba musím přiznat svoje celosvětové příjmy (takže pokud mám účet u Forex Brokera, tak bych měl každý rok tento příjem(pokud nějaký je) přiznat a zdanit jako ostatní příjmy dle §10, sazba 15%).... tady není o čem diskutovat. Pokud tedy nezvolím cestu, dokud sám FÚ nepřijde na to, že takový účet u Brokera na druhém konci světa mám, tak nedaním nic... :)

- v případe pokusů o klasickou optimalizaci pomocí Offshore společností v daňovích rájích diskutující dospěli k tomuto názoru:
záložím si Offshore v nějaké vhodné destinaci, Offshore společnost si zaločí bankovní účet(ideálně samozřejmě také v destinaci držící si stále vysokou míru bankovního tajemství) a účet u Brokera také na jméno společnosti. Na účet společnosti zašlu zakladní kapitál s ním začnu obchodovat na Forexu.
Moje Offshore firmička nedaní nic (daňová ráj), Forex Broker to stejné...

A ted byl vždy ten kámen úrazu, jak dostat "legálně" peníze do ČR....
- pokud si do ČR pošlu jako mzdu, musím danit daní z příjmu
- pokud si to pošlu jako výnos z dividend, je aplikována srážková dan 15%
- možná nějaká forma úvěru Offshore společnosti mě jako fyzické osobě v ČR (to nekteří uváděli jako cestu jak jsem peniže dostat za lepších podmínek)
- předplacená bankovní karta, kterou tady vybírám a počítám s tím, že je mizivá šance, že na to někdo přijde (neprovedu žádný dohledatelný mezinárodní bankovní převod, který by mohl spadnout do monitoru bank... )... ale také to není čisté...

Ptám se tedy... pokud od 2014 nebo 2015 dojde k tomu, že se z dividend neplatí dan, mohlo by to vést k tomu, že bude možné legálně si posílat dividendy ze zahraničí ... a vše bude čisté a bez daně ???

Ještě jednou model: založím si vlastní Offshore v zemi(typu akciová společnost a budu vlastnit 100% akcií na jméno), kde nemají srážkovou dan při výplatě dividend a začnu pod jménem společnosti obchodovat na Forexu (jako zakl. kapitál použiji řádně zdaněný kapitál tady v čr)
. Zisky si přepošlu do ČR jako dividendu... v zemi Offshore není dan z přijmu, ani srářková dan z dividend.... (takže u zdroje se nedaní nic).... a v ČR je dan z dividend zrušena.

Přijde mi tedy zisk z forex zisku čistý... bez nutnosti daní... a bude vše čisté a legální?

A ted se těším jak mě rychle vyvedete z omylu.... :)

Děkuji předem všem za komentář

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
×
×
  • Vytvořit...