Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EOD data do sierry


Bushman

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny,
nevím přesně, kam bych svůj příspěvek umístil, nejlépe asi sem.

Už jsem se radoval, že budu mít zdroj denních historických dat zdarma, ale zjistil jsem, že data z Barchart.com obsahují následující chybu:
Ať zadám jakýkoli kontraktní měsíc jedné komodity, např. CH07 a CK07 (kukuřice), jsou k danému datu hodnoty Volume a Open Interest vždy stejné. Obávám se, že systém sčítá hodnoty za všechny kontraktní měsíce v daném roce.
Pokud chci zjistit likviditu kontraktu k danému datu, můžou být tyto údaje hodně matoucí...

Poprovnejte hodnoty CH07 a CK07 z 1 konkrétního dne s čísly z BriteFutures.com a uvidíte přesně, o čem píšu...

Barchart bohužel zároveň "odřezává" desetinná místa v hodnotách o/h/l/c, místo aby je alespoň zaokrouhloval. (možno opět porovnat s BriteFutures).

Doporučoval bych všem, aby si kvalitu a integritu dat (ať už získaných zdarma nebo koupených) v rámci možností prověřovali.


Úspěšné obchody!

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny!
nedalo mi to a obrátil jsem se na podporu serveru Barchart.com.
Skutečnost je taková, že v grafech a datech, která poskytují volně, jsou Volume a Open Interest agregovány za všechny kontrakty.
Po registraci získá člověk přístup na měsíc zdarma do sekce, kde už jsou možnosti úplně jiné, včetně zobrazení Volume a Open Interest konkrétního kontraktu.
Stejně tak mě potěšilo, že kompletní historická (denní) data snad za všechny futures trhy (kukuřici mají od roku 1960) se dají stahovat přímo do souborů .csv.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Dobrý den,

pro většinu z vás asi přijde tento dotaz stupidní, ale opravdu si s tím nevím rady. Obchoduji intradenně, ale teď bych se chtěla podívat na poziční kukuřici. Co je ale můj problém, že se mi každý kontraktní měsíc zobrazuje samostatně. Ukládala jsem si je na zkoušku od konce minulého roku. Chtěla jsem si data postupně imporotvat do excelu, tam si je seřadit za sebou a pak je zobrazit. Bohužel mi to nejde. Nutno podotknout, že už propojení Sierra chart a IB byla pro mě druhá maturita. Nevíte, kde dělám chybu?

Díky za rady
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

doplním možná jednu informaci na osvětlění:

program SierraChart ukládá dva typy dat:
- EOD data, což je vlastně textový soubor s příponou .dly (oddělování čárkou)
- intradenní data, to je binární soubor s příponou .mnd

z toho vyplývá, že by mělo být poměrně snadné manipulovat s EOD daty, případně přeměnit Vás soubor z třeba .csv na .txt a potom mu změnit příponu (i když jsem to takto nezkoušel).

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, stáhnul jsem si z diskuze EOD data a stále se mi je nedaří dostat do sierry. Soubory byly uloženy jako soubor txt (po rozbalení). Našel jsem pár rad v diskuzích ale i přesto se mi import nedaří. Našel jsem že je třeba přeměnit soubor na .csv (viz výše) ale nevím jak nebo čím.

Mohli byste mi prosím někdo napsat přesný postup jak data v souboru txt naimportovat do sierry.

Díky Petr





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Petře

zkuste napsat co přesně ta Sierra hlásí za chybu (obvykle v dialogovém okně). Já osobně bych spíše zkoušel nahrávat data s příponami .mnd popřípadě .scid. Ty mě chodí bezproblému. Odkazy na potřebná data naleznete tady v diskuzích, je toho tu docela dost dat zdarma. K tomu všemu je ovšem potřeba mít aktivovaný alespoň level 1 v SierraChart, na trialu Vám to bude chodit tuším jen 14dnů pak to zablokují.
Hodně úspěchů
Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám sierru level 3

Hlásí mi to toto:

Symbol error: ER2 03-08 is unknown, unavailable, or improperly formatted
asi to bude špatný formát dat a musí se to nějak upravit

mám to stáhnuté odtud:

www.edisk.cz/stahnout-soubor/86347/ZF_ER2_03-08.7z_6.76MB.html
www.edisk.cz/stahnout-soubor/23428/ZF_ER2_06-08.7z_5.4MB.html

autor k tomu napsal: "Kam s nimi už asi víte":-)

já bohužel ne......

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...