Vyhledávání v článcích
Tip na knihu


Jak na...

Přímá cesta k informacím

Studentské AOS strategie #3 (Soyabeans)


I přes to, že se právě nacházíme v době vrcholných prázdnin, a i řada traderů a AOS studentů jsou na dovolených, i nadále roste studentský VIP AOS KLUB (založený v rámci VIP AOS kurzu). A to již na úctyhodných 72 strategií - pomalu ale jistě se tedy blížíme k první stovce!

V dnešním článku bych rád představil jednu z novějších strategií. Autorem této strategie je Martin Z., obchoduje ji na trhu Soyabeans a jedná se o swingovou, plně automatickou strategii. Pojďme tedy k detailům:

Dnešní Soyabeans strategie má následující specifikace:

 • Trh: S
 • Typ strategie: Swingová
 • Hlavní timeframe: 45 minut
 • Time template: 09:00-13:15 exchange time
 • Výstup: Risk-Reward-Ratio exit
 • avg. trade profit: +272 USD

Timeframe 45 minut je pro zrniny vcelku typický, průměrný zisk na obchod patří rozhodně k těm slušnějším. Strategie pracuje s Risk-Reward-Ratio profit targetem, což je jedna z mých oblíbených metod.

Pojďme se podívat blíže na equity této strategie:

V současné době dělá strategie nová high, jak je ale vidno, předcházelo tomu období stagnace. To bylo dáno především nízkou volatilitou, ve které obecně měly zrniny slabší období - s periodami stagnace je třeba v tradingu počítat a skvělým řešením může být dobře diversifikované portfolio. Jinak se jedná o velmi slušnou, stabilní equity. Nutno také říci, že equity je poskládaná z OOS (out-of-sample) intervalů, takže zde není žádný přeoptimalizovaný IS (in-sample interval). Díváme se tedy na realistické výsledky.

Strategie je pravidelně reoptimalizována a v rámci reoptimalizačních OOS period vykazuje průměrný roční zisk mezi 15 000 až 16 000 USD, což je samozřejmě velmi solidní profit. Při účtu 20 000 USD by se jednalo o +75% zhodnocení ročně (bez position-sizingu).

Zde ukázka průměrného ročního profitu při různých periodách pravidelné reoptimalizace:

Nyní se pojďme podívat na další silnou stránku této strategie, a sice skutečnost, že strategie vykazuje velmi podobné parametry na obě strany (long i short):

Takováto symetrie je většinou velmi dobrým znamením robustnosti systému a není obvyklé vidět až takto podobnou symetrii v rámci metrik jako profit factor, počet obchodů, nebo Win % (Percent Profitable). Takže v tomto případě skutečně dobrá práce. Strategie navíc vykazuje rámcový růst i na dalších zrninách jako Soyabeans Oil, Soyabeans Meal nebo Corn, což opět umocňuje robustnost této strategie.

Nejzajímavější atribut strategie jsem si však nechal až zcela nakonec - a sice skutečnost, že strategie je ve skutečnosti velmi jednoduchá a pracuje pouze se dvěma optimalizačními parametry:

Ano, dobré a kvalitní strategie nemusí být vůbec složité!

Pana Martina chválím za jeho práci a těším se na další podobné strategie - věřím, že do konce roku dotáhneme cíl mít v klubu 100 strategií!

Přeji všem skvělé léto a dobré obchody!

Související články:


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš

(publikováno 04.08.2016, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
obchodní systém

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

 • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
 • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
 • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
 • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
 • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
 • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.