Vyhledávání v článcích
Tip na knihu


Jak na...

Přímá cesta k informacím

Studentské AOS strategie #6 (skvělý první počin!)


VIP AOS klubu (součást VIP AOS Turbo online semináře) chybí k cíli 100 strategií už opravdu jen kousek. V tuto chvíli je v klubu 86 strategií, zbývá posledních 14. Věřím, že to do konce roku zvládneme! Studenti si pak obecně vedou opravdu skvěle, dnes bych rád představil jeden z velmi dobrých prvních počinů!

Dnes se jedná o strategii Martina D., strategie byla do klubu schválena teprve před nedávnem.

Strategie má následující specifikace:

 • Název strategie: „The First“
 • Hlavní trh: TF.D (emini Russell 2000)
 • Hlavní timeframe: 120-minut
 • Sekundární timeframe: Daily
 • Avg. trade: +111.74 USD
 • WIN%: 59.58%
 • Profit Factor: 1.73

Nejprve něco více o strategii samotné.

Strategie je založena na Cummulative Moving Average (můj vlastní MA, součástí prémiového kódu v rámci VIP AOS Online kurzu), který je základem výpočtu výchozí úrovně pro breakout (jedná se o breakout strategii), a dále dvě dodatečné filtrovací podmínky (na každém ze dvou timeframe jedna), které využívají volatilitu a korekci. Vcelku standardní breakout strategie s výstupem na konci dne a stop-lossem 750 USD (jedná se pouze o SL ochranný, ne v klasickém stylu, jako při intradenním diskréčním obchodování).

Strategie funguje na obě strany (long i short), i když na stranu short má poměrně málo obchodů. I tak je ale skvělé, že na to, že je to první automatická strategie autora, již se jedná o strategii pro obě strany - což je u indexů vždy trochu náročnější, než jen najít strategii na stranu long:

Co však chválím, je velmi přijatelný drawdown 3 670 USD, což je u trhu TF pro automatické strategie velmi solidní číslo a poměr NP/MaxDD na úrovni 24:1 je více než luxusní. S těmito čísly jsem velmi spokojen.

Nejzajímavější je ovšem pohled na equity křivku, která je pospojováním out-of-sample (OOS) intervalů, nejedná se tedy o žádnou přeoptimalizaci, ale skutečně o equity založené na „neviděné budoucnosti“:

Skvělá stabilita, skvělý vzorek obchodů, krásná celková podoba - co více si přát? Opravdu dobrá práce!

Poslední důležitou otázkou zůstává, jak je to s robustností - a o tom nám může hodně napovědět ověření strategie na dalších trzích, které nebyly při vývoji vůbec použity. Takže, zde jak vypadá strategie po nasazení na trh ES:

A zde na trh EMD:

Opět naprosto skvělý výsledek, není zde moc více, co si ještě přát - ověření na dalších trzích je vcelku ukázkové.

Autorovi tedy gratuluji a přeji se strategií hodně štěstí, strategie je rozhodně jedna z těch nejlepších, co jsem doposud v klubu viděl.

Články související se studenty VIP AOS Turbo kurzu a s AOS strategiemi:


Tomáš

(publikováno 29.09.2016, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
drawdown

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

 • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
 • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
 • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
 • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
 • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
 • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.