Vyhledávání v článcích
Tip na knihu


Jak na...

Přímá cesta k informacím

Studentské AOS strategie #5 (ženy, vítejte v klubu!)


VIP AOS klub (součást VIP AOS Turbo online semináře) se nekompromisně blíží k letošnímu cíli 100 strategií. V tuto chvíli je v klubu 80 strategií, další 2 jsem právě schválil, zbývá tedy 18 strategií. Studenti si obecně vedou velmi dobře a v dnešním článku bych rád ukázal, že proces tvorby AOS strategií zvládají hravě i ženy.

80 strategií v klubu, plus dvě nově schválené dnes ráno. Zbývá posledních 18 strategií a máme v klubu rovnou stovku! Vedete si skvěle!

Mnoho nováčků v tradingu se mě ptá, jak náročné je začít s AOS, pokud nejsou programátoři.

Rád bych ujasnil jednu věc: Pro úspěšné absolvování VIP AOS Turbo kurzu programátoři vůbec být nemusíte. Není vyžadována žádná hluboká znalost počítačů, stačí, pokud umíte s počítačem v základu pracovat. Mnoho mých studentů má od programátorské praxe daleko, a přesto zvládají vytvořit skvělé strategie. Samozřejmě včetně žen. Jednu takovou strategii bych rád představil dnes. Jedná se o strategii Moniky H. s názvem „Stras“.

Dnešní strategie má následující specifikace:

 • Hlavní trh: ES.D
 • Hlavní timeframe: 15 minut
 • Sekundární timeframe: 1440 minut
 • avg. trade: +74.37
 • WIN%: 56.91%
 • Profit Factor: 1.51

Nejprve něco více o strategii samotné.

Jedná se o velmi jednoduchou breakout strategii, kde základ tvoří close včerejšího dne, ke kterému je připočtena (pro obchody na stranu long), nebo naopak odečtena (pro obchody na stranu short) aktuální volatilita, čímž je vypočítán optimální vstup (optimální moment breakoutu). Strategie dále používá jako filtr velmi jednoduchou podmínku založenou na VOLUME a jednoduchý filtr korekce (postavený opět v základu na close včerejšího dne a aktuální volatilitě).

Strategie obchoduje na obě strany (long i short), a to s celkem solidní symetrií profitů (Net Profit) a předpokládanou logickou asymetrií v počtu obchodů a Avg Trade (charakter indexů na stranu long je výrazně jiný než charakter indexů na stranu short, plus indexy výrazně více času rostou, než klesají).

Pojďme se nyní podívat na equity.

Na equity je skvěle vidět hlavně velmi solidní vzorek obchodů (kolem 800 obchodů na danou historii považuji za naprosto ideální statistický vzorek) a vcelku stabilní růst s občasnými fázemi stagnací, nebo mírnějších poklesů (jako například poslední dobou, z čehož bych si v tento moment nedělal až takovou hlavu, neboť jsem si poměrně jist, že z pohledu MC DD jsme stále v naprostém pořádku, navíc předpokládám, že autorka má nyní strategii v době hájení, takže má strategie ještě dost času se finálně projevit).

Strategie navíc dává dle autorky uspokojivé výsledky i na trzích TF, NQ, EMD a timeframe 10, 20, 25 a 30 minut, tj. pokud tomu tak je, jedná se o velmi slibného kandidáta (zbytek opět ukáže průběh doby hájení).

Co se týče parametrů této strategie:

Poměr NP/DD na úrovni 15:1 považuji za více než solidní.

Profit Factor pro obě strany je rovněž velmi slušný, zrovna tak úspěšnost (WIN%).

Průměrný zisk na obchod (Avg Trade) bych osobně raději viděl u strany long trochu vyšší, na druhou stranu trh ES je vysoce likvidní, což znamená, že skluzy v plnění jsou méně časté než u jiných trhů. Osobně u trhu ES považuji za minimální Avg Trade trojnásobek transakčního nákladu, tj. 3*(komise + slip na jednu stranu), což zde znamená 3*(12.5 + 5) = 52.5. Jsme tedy těsně na hranici, stále ale ještě uspokojivé, použitelné číslo. Drawdown považuji za naprosto přijatelný. ¨

Paní Monice gratuluji a budu se těšit na další strategie studentů, abychom počet letošního roku úspěšně dotáhli na onu stovku.

Články související se studenty VIP AOS Turbo kurzu a s AOS strategiemi:


Tomáš

(publikováno 01.09.2016, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
komise, volatilita

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

 • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
 • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
 • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
 • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
 • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
 • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.