Kurzy: základní navigace


Kurz Základy programování v jazyce Python

  

Programovací jazyk Python je dnes jedním z hlavních jazyků používaných ve finančním světě k rychlému prototypování obchodních strategií a analýze dat. Pochopitelně, kromě dalších mnoha využití, které tento univerzální obchodní jazyk nabízí.

Proč je Python tak oblíbený? Především pro svou relativní jednoduchost a vysokou efektivitu. Pro využití v oblasti burzovního obchodování a datových analýz existují navíc dnes velmi sofistikované (ale současně bezplatné) moduly, které umožní provádět řadu běžných operací doslova na jediném řádku kódu. K požadovaným výsledkům je tak možné se dostat velmi rychle.

Python je podle našeho názoru vhodný pro všechny obchodníky, kteří chtějí získat flexibilitu ve svých analýzách. A postupně lze zajít dále. Petr Podhajský z Finančník.cz například obchoduje celé své obchodní portfolio pomocí Python skriptů napojených přímo na brokera InteractiveBrokers. Ale to už je pochopitelně záležitost komplexnějšího programování, ke kterému je potřeba se dostat postupně. A začít je samozřejmě nezbytné u úplných základů programování, kterým je věnován právě tento kurz.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je připraven pro úplné začátečníky s programováním v Pythonu, s cílem předat účastníkům úvodní znalosti práce s tímto jazykem. Kurz předpokládá základní znalost práce s počítačem a nevyžaduje žádnou předchozí znalost Pythonu.

Pokud programujete v jiném jazyce, bude pro vás kurz také přínosný. Musíte se ale smířit s pomalým tempem výkladu a výkladem programování od samotných začátků (například co je to cyklus atd.).

Jak dlouho trvá osvojit si Python na použitelnou úroveň? Zkušenost Petra Podhajského je následující: „Coby absolutní neprogramátor jsem si Python na úroveň dostatečnou pro nejrůznější pokročilé datové analýzy osvojil za cca 6 měsíců. Start byl pomalejší, protože je třeba si nejprve dostatečně zažít všechny základy. Ale práce v prostředí Jupyter Notebook učení dost urychluje, neboť je možné nezávisle spouštět malé kousky kódu a sledovat výsledek. Dnes si obchodování bez Pythonu neumím vůbec představit. Především jsem získal naprostou nezávislost na běžných retailových platformách“.

Forma kurzu

V rámci kurzu budou probírány základy Pythonu prezentované v prostředí tzv. Jupyter Notebook. Jde o bezplatné prostředí umožňující interaktivně vytvářet, upravovat a spouštět komentovaný Python kód. Všichni účastníci kurzu získají předpřipravené Jupyter Notebooky, a budou tak moci pracovat s kódem souběžně s výkladem lektora. Notebooky pak bude možné kdykoliv později použít pro rekapitulaci probírané látky. Instrukce k instalaci Pythonu a Notebooku získají všichni účastníci s dostatečným předstihem před kurzem.

Stručný program kurzu

V průběhu dne budou probrány základy nezbytné pro běžné osvojení jazyka Python. V rámci časových možností bude výklad zasazen do kontextu praktických příkladů jednoduchých analýz finančních dat (například cen akcií). Konkrétně budou v kurzu probrány postupně tyto lekce:

1. Krátké představení Pythonu
2. Seznámení s vývojovým prostředím
3. Uspořádání Pythonu a rozšíření jazyka: knihovny
4. Datové typy a výrazy
5. Objekty a proměnné
6. Větvení programu
7. Python a vytváření funkcí
8. Ladění programů
9. Moduly
10. Třídy
11. Pokročilé možnosti

Cíl kurzu

Cílem kurzu je naučit účastníky základy programovacího jazyka Python tak, aby mohli v budoucnu vytvářet a zlepšovat své vlastní algoritmy pro obchodování.

Protože Python je moderní univerzální jazyk, můžete později získané znalosti využít jakkoli jinak: vyhodnocovat data nebo počítat statistické výpočty, pracovat s mapami, stříhat video, programovat webové aplikace nebo mikropočítače apod.

Znalosti základů programování v Pythonu vám pomohou pochopit ovládání základních funkcí programu a postupně v praxi začít využívat další sofistikovanější možnosti programu a jeho modulů.

Co není předmětem kurzu

Na kurzu nebudou probírány obchodní strategie nebo pokročilé analýzy dat například s modulem Pandas. Jde skutečně o kurz, jehož cílem je naučit obecné základy programovacího jazyka Python.

Lektor kurzu

Kurz lektoruje pro Finančník.cz Mirek Zvolský, který se profesionálnímu programování v Pythonu věnuje od roku 2010.

Cena kurzu

Kurzovné činí 2950 Kč včetně DPH.

Délka kurzu

Kurz je pořádán jako jednodenní od 9:30 do 17:30. V průběhu kurzu bude cca hodinová pauza na individuální oběd. Před kurzem (9:00 – 9:30) bude k dispozici lektor všem, kteří budou potřebovat poradit s instalací Pythonu (kterou by si všichni měli připravit před kurzem podle návodu, který bude všem rozeslán).

Aktuální termíny a objednávka účasti

Plánujete-li účast na akci, potvrďte prosím co nejdříve (nejlépe nyní) účast tímto formulářem. Počet účastníků akce je limitován a registrace je možná pouze v případě, že akce není obsazena. Platba probíhá předem se 7denní splatností. Při zrušení objednávky do 7 dnů před akcí činí storno poplatek 20%, poté 100% z ceny.

Není vyhlášen žádný termín akce. Chcete-li dostat avízo o dalším termínu akce, vložte svoji adresu do níže uvedeného formuláře.Chcete dostat okamžité e-mailové avízo v případě, že bude vyhlášen další termín této akce?
Není nic snažšího - stačí vložit Váš e-mail do níže uvedeného políčka. E-mail nebude použit k žádným dalším účelům - z avíza se můžete kdykoliv odhlásit jedním kliknutím na link uvedený v každém mailu. Avízo vám bude zasláno okamžitě, jakmile bude akce vyhlášena na webu.

Pošlete mi avízo o dalším konání této akce na email:


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.