Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   3,9k
   3,9k příspěvků
  2. 3,3k
   3,3k příspěvků
  3. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   178
   178 příspěvků
  4. 4,2k
   4,2k příspěvků
  5. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   159
   159 příspěvků
   • petr
  6. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,3k
   29,3k příspěvků
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  30 913
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  doctoriak
  Nejnovější uživatel
  doctoriak
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • Zkouším, ale musím mít něco jinak, mě se skript vždy kousne a nevím proč. Jak DEMO, tak LIVE účet. Zkoušeno i po restartu TWS. Přitom by skript měl pokračovat na další strategii v konfiguraci v pořadí 😐
  • Čtvrtek 29.7. Včera opět bez obchodu. U strategie MPL máme jednu otevřenou pozici.   Kontrola výstupů Výstupní podmínka nebyla splněná u žádné z pozic.   Mopull limit - MPL Dnes do IB zadáme jeden příkaz.   Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí.   Fast short - FAS Bez signálu.
  • Středa 28.7. Včera jsem byli opět bez obchodu.   Kontrola výstupů Výstupní podmínka nebyla splněná u žádné z pozic.   Mopull limit - MPL Dnes opět pouze jeden signál, pokusíme se nakoupit titul JEF za nižší cenu.   Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí.   Fast short - FAS Bez signálu.
  • Dobrý den, tak jsem si to u sebe zkusil nasimulovat s tickerem NANX a dostal jsem stejnou hlášku jako vy. Jasně, že na tohle try blok nepomůže. Nicméně se mi chyba jen vypsala a poté Autotrader pokračoval normálně dál - tedy tento ticker byl přeskočen a posléze byl zpracovaný další v řadě. Chová se to stejně jako v případě, který jsme již uváděl - že pro některé tickery IBALGO nefunguje - ovšem jen někdy. NANX je vyjímka, kde to snad nejde nikdy. Ale např. v pondělí Petr v TradingRoomu publikoval publikoval titul LUB, na který nemohl zadat IBALGO Adaptive příkaz, ale mě to šlo úplně v pohodě.  Co s tím? Osobně se přikláním tuto chybu odchytit a podle toho se zachovat, např. odeslat email, že došlo k chybě, či předělat typ příkazu z Adaptive na normální a pokračovat dál atp. Jak tuto chybu odchytit? Musíme si definovat nějaký callback, resp. funkci, která je volána, pokud v IB dojde k nějaké takové výše zmíněné chybě. Může to vypadat např. takto: ... self.ib.connect(setIB['IP'], setIB['port'], clientId = setIB['clientID']) self.ib.errorEvent += self.onError ... def onError(self, reqId, errorCode, errorString, contract): print (f"Chyba IB: reqId={reqId}, errorCode={errorCode}, errorString={errorString}, contract={contract}") if errorCode == 442: print (f"Adaptivni prikaz nemuze byt pouzit") # nejaka akce P.
  • Máte pravdu, ten test je za dlouhé období tak ta procenta dokáží naskákat. Já se více zaměřuji na metriky typu roční zhodnocení, tak mi to číslo přišlo obrovské. Ale bude to tak. P
  • zdá se, že odmítnutý order v podobě Error XXX nevyvolá klasickou vyjímku, což se potvrzuje i tady https://groups.io/g/insync/message/628
  • Ano, velikost fixní pozice se nastavuje přesně tak, jak píšete. U futures je třeba v Amibrokeru ještě zapnout, že obchodujete futures kontrakt https://www.amibroker.com/guide/h_futbacktest.html Amibroker pak začne přepočítávat hodnotu bodu z definice futures kontraktu.
  • Zdravím,  klasický try: except: blok vám nefunguje? P.
  • Ale v podstatě když si udělám backatest strategií v Amibrokru, tak tam Net profit vychází u ML:2614,91%, u MB: 610% a u FS: 990%. Myslíte, že bude chyba v samotném backtestu v Amibrokeru? Nebo při skládání strategií v Pythonu? Předem moc děkuji.St.
  • Ďakujem, Peter, za pomoc a usmernenie. Mám ešte otázku k nastaveniu backtestu z lekcií. Ak urobím len úpravy, ako ukazujete vo videu a všetko ostatné nechám defaultne, tak pri veľkosti pozície (Shares) mi to ukazuje rôzne veľké čísla. Je možné nastaviť to tak, aby otváralo pozíciu napr. so 100 akciami, alebo pri futures s jedným kontraktom? Alebo je to potrebné naprogramovať? Skúsil som to urobiť takto: SetPositionSize( 100, spsShares ); // 100 shares by default čo mi pomohlo pri backteste akcií, ale pri backteste micro futures (MES? MYM) to nefunguje. Môžete mi poradiť, resp. ma usmerniť, ako nastavovať tento parameter, prípadne ako je to nastavené defaultne a podľa čoho to počíta veľkosť pozície?
  • Dobrý den, pokud podobná situace nastane, tak roluji manuálně, tedy pozici ukončím ručně a případně otevřu novou, ale obecně se spíše snažím obchodům mezi různými kontaktními měsíci vyhýbat. B.
  • Dobrý den, problém způsobuje chyba načítání cen pomocí knihovny Pandas datareader. Zrovna na toto téma mám připravený nový tutoriál, který budu publikovat v pátek, součástí je i popis řešení. B.
  • Dobrý den, už jsem o tom uvažoval, nicméně nedávno jsem přidal tutoriál s návodem, jak uvést do provozu downloader ve formě Python skriptu, není to složité a to pak umožní provádět i uvedené změny v nastavení. B.
  • Potřeboval jsem zadat jen PT další den po vstupu do pozice, pokud je stále otevřena. Vyřešil jsem to nakonec tak, že si načtu PermID otevřené pozice z DB a zašlu GTC LMT příkaz s OCA group = PermID ... když bude pak na close splněna podmínka výstupu, pozice se zavře a limitní objednávka představující PT se automaticky zruší v rámci společné OCA group hodnoty, takže se to chová jako attached profit-target :-)
  • Zdravím,   narazil jsem na problém s načtením dat z yahoo v python skriptu, který zveřejnil Bogdan a který stahoval data z excel deníku a u otevřených obchodů dostahovával aktualni data. Asi dva týdny jsem skript nespouštěl a když jsem jej spustil dnes, zjistil jsem, že příkaz getclose stahuje u jakéhokoliv tickeru pouze hodnotu 0 namísto realného close. Skript ještě před cca 14ti dny fungoval bez problému. Netušíte, prosím, v čem může být problém? Nezměnilo se něco např. na straně yahoo finance?   Díky moc
  • Tvar křivky vypadá ok, ale těch 2500% je moc, tam budete mít nějakou chybku. P
  • Ahoj,  u mě to funguje dobře, jen narážím na to, že některé tickery třeba NANX, IBAlgo nepodporují. Pouze LMT, MKT apod Error 442, reqId 2206: Specified algorithm is not allowed for this order. Canceled order: Trade(contract=Stock(conId=4815323, symbol='NANX', exchange='SMART', primaryExchange='PINK', currency='USD', localSymbol='NANX', tradingClass='NANX'), order=Order(orderId=2206, clientId=36, action='BUY', totalQuantity=268.0, orderType='MKT', lmtPrice='', auxPrice='', tif='DAY', orderRef='MBR', algoStrategy='Adaptive', algoParams=[TagValue(tag='adaptivePriority', value='Urgent')]), orderStatus=OrderStatus(orderId=2206, status='Cancelled', filled=0.0, remaining=0.0, avgFillPrice=0.0, permId=0, parentId=0, lastFillPrice=0.0, clientId=0, whyHeld='', mktCapPrice=0.0), fills=[], log=[TradeLogEntry(time=datetime.datetime(2021, 7, 27, 12, 7, 19, 685880, tzinfo=datetime.timezone.utc), status='PendingSubmit', message=''), TradeLogEntry(time=datetime.datetime(2021, 7, 27, 12, 7, 19, 688873, tzinfo=datetime.timezone.utc), status='Cancelled', message='Error 442, reqId 2206: Specified algorithm is not allowed for this order.')]) Jak to vyřešit? Lze nějak do AT přidat vyjímku, aby se přeskočilo na další ticker a AT pokračoval v práci nebo připadně zkusit při vrácení chybu zadat MKT?? Aktuálně se mi skript jen kousne a běh se nedokončí. Díky
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.