Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • 7 článků na téma Price Action

  7clanku-pa.jpg

  Vážení čtenáři serveru Finančník.cz, abychom vám co nejvíce zpřístupnili obsah Finančníka i pro různé populární čtečky elektronických knih, připravili jsme pro vás kompilované tématické série publikovaných článků.

  Jako první jsme vybrali a připravili téma Price Action. V rámci tohoto pravidelného vydávání kompilace článků bychom vám tímto rádi předali důležité informace publikované na serveru Finančník.cz v ucelené podobě, které můžete prakticky využít při přípravě na obchodování.

  V prvním vydání jsme vám přinesli konkrétní tipy pro využití technik Price Action nejen v intradenním obchodování, především pak ale zapojení support/resistance úrovní, které vnímáme jako důležitý nástroj, který by neměl zanedbat žádný trader.

  Jelikož předpokládáme, že tuto mini-publikaci budou číst také úplní nováčci, je součástí publikace i krátký úvod do problematiky, po kterém se budeme zabývat konkrétním využitím S/R úrovní také v rámci možnosti zapojení vyšších timeframe.

  Publikace je k dispozici zdarma v několika různých formátech všem registrovaným uživatelům našeho diskuzního fóra.

  Soubory můžete stahovat na této adrese: http://www.financnik.cz/forum/read.php?36,227507

  30.12.2012

  Finančník.cz


  Mohlo by vás dále zajímat

  Volatilní úsečka – silná intradenní S/R úroveň

  Při diskréčním intradenním obchodování je dobré obchody co nejvíce plánovat. Nejprve na základě dlouhodobější analýzy určit oblasti zajímavé pro vstup a pak jen čekat, jestli v plánovaných oblastech nastane vstupní situace. Silnou taktikou plánování, kterou v trzích používám roky, je tzv. reverz volatilní úsečkou.
  Volatilní úsečky jsou pro mě takové, které mají na časovém grafu tělo větší, než předcházející cenové úsečky. To tedy znamená, že v trhu nastala výrazná změna nabídky a poptávky a cena se dala do pohybu výrazněji než na předcházejících úsečkách.
  Situaci odpovídá například tato vyznačená volatilní úsečka:

  Pochopitelně v grafu vidíme celou řadu dalších volatilních úseček. Mě jednak zajímají ty nejvýraznější (ty je určitě dobré popsat zcela systematicky, sám mám v platformě úsečky označené indikátory), jednak vytvořené v určitých situacích. Nejzajímavější jsou právě ty podobné výše zobrazené. Trh se po určitém pohybu dostane do konsolidace, ze které „vystřelí“ proti směru původního pohybu volatilní úsečkou. Ta musí mít sílu uzavřít mimo oblast konsolidace – přesně tak, jak je to zobrazené výše.
  Proč je daná situace zajímavá?
  Trh má tendenci retestovat oblast, ze které volatilní pohyb vznikl. Už jen proto, že na cenové úrovni lze očekávat hodně stop-lossů "posunutých na vstup". V dané oblasti tak bývá zajímavé „číhat“ na vstupy. Trh reaguje tedy často tímto způsobem:

  Mimochodem – podívejte se, jak trh e-mini S&P 500 reagoval koncem minulého týdne na stejný „price action pattern“ vytvořený 13.5.2019:

  Při sledování price action patternů záleží na timeframe grafů. Reverz přes volatilní úsečku doporučuji sledovat na 30minutových timeframe a vyšších. A je to opravdu silný pattern, který vždy tvořil jeden ze základních pilířů mého diskréčního obchodování. Schválně si zkuste otevřít aktuální grafy a identifikovat podobné situace, které jsem dnes ukázal.

  Price action II

  pokračování vlákna:
  www.financnik.cz/forum/read.php?2,96441,page=139

  Price action

  Protože se zde vyskytuje čím dál více obchodníků, kteří se zajímají o PA, měla by se diskuze přesunout do jednoho vlákna.

  ladary
×
×
 • Vytvořit...