Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Posuňte své technické znalosti společnou prací na obchodním deníku

  Trading je v dnešním moderním světě bezesporu o schopnosti zvládnout základní úkony počítačového zpracování dat. Jak se podobné taktiky naučit, pokud člověk nikdy neprogramoval? Nejlépe praxí na konkrétním projektu. Například tvorbě obchodního deníku načítajícího data přímo z Interactive Brokers.

  Automatizovaný obchodní deníkOsobně jsem dlouho obchodoval bez jakékoliv znalosti skriptování, ovšem jak se doba mění, vnímal jsem to jako stále větší handicap. Člověk nemusí příliš dlouho přemýšlet nad tím, jak se ruční práce stává neefektivní v oblasti, které dominují naprogramované stroje. A tak jsem se vše rozhodl změnit. Začal jsem se prokousávat základy datových analýz a skriptovacího jazyka Python, abych dnes byl schopen obchodovat plně automatizovaně s nástroji, které si sám vytvářím (viz například seriál o vývoji systematické strategie, kterou publikuji zde na Youtube).

  Cesta to ale nebyla úplně jednoduchá a krátká hlavně proto, že jsem coby naprostý neprogramátor neměl vůbec na čem stavět. Jak jsem tedy postupoval? Především jsem se snažil hledat řešení praktických úkolů a vždy, když jsem nevěděl jak dál, tak se ptal. Toto je z mé zkušenosti nejlepší cesta, jak pokořit jakýkoliv velký úkol – pustit se do praxe, postupovat krok za krokem a pohybovat se v prostředí, které poradí.

  Pokud cítíte, že byste se také rádi posunuli v oblasti skriptování, pak nepřehlédněte nový projekt, který běží v naší uzavřené skupině TechLab.

  Společně zde pracujeme na obchodním deníku, který pomocí Python skriptů stahuje data z Interactive Brokers, zapisuje je do databáze a postupně je bude vyhodnocovat. Tedy na praktickém úkolu, který potřebuje každý trader, ať již obchoduje ručně, nebo automatizovaně.

  A teď to nejlepší. Přestože služba TechLab stojí měsíčně přibližně tolik, kolik necháme v restauraci za večeři, mají zde všichni k dispozici osobní technickou podporu. Tedy položíte dotaz a do druhého pracovního dne na něj vesměs získáte odpověď.

  Je tak možné, že pokud se s námi pustíte do práce na obchodním deníku, budete zpočátku zcela ztraceni. Vše vyvíjíme v Pythonu a byť v TechLabu naleznete různé tutoriály, možná ani nebudete vědět, kde začít. Ovšem stačí se jen zeptat a hned budete mít daný krok vyřešený. Postupně pak můžete následovat tutoriály ve vláknu Projekt: Obchodní deník, a pokud se každý den posunete o kousek vpřed a budete se průběžně ptát, tak si dovolím tipnout, že za pár měsíců budete schopni pohodlně analyzovat data podobně, jako to dělám já.

  Ale je dobré se zapojit co nejdříve, dokud je projekt na začátku.

  Do TechLabu se můžete přihlásit na této stránce. A pochopitelně, že kromě aktuálně probíhajícího projektu vytváření obchodního deníku získáte mnohem více. Například přístup k desítkám tutoriálů, které jsou již publikované (přehled naleznete zde), aktuálním verzím Autotraderu (pokud jste se zúčastnili kurzu automatizace), průběžným tipům k systematickému obchodování a především naší technické podpoře.

  A nezapomeňte. Každá velká změna je zpočátku nepohodlná, ale je potřeba především začít. Třeba tak, že se dnes na této stránce přihlásíte do TechLabu, dáte si za cíl provozovat obchodní deník automaticky stahující a vyhodnocující data přímo z Interactive Brokers a budete se ptát na postupy a nejasnosti do doby, než uspějete.

  8.2.2021

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování: stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i v alternativním fondu, který spravuje.

  • Líbí se 1

  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z

  Další články na toto téma

  Portfolio analýza systémů z Excelu zahrnující otevřené obchody

  V předchozím tutoriálu jsme si ukázali jak načíst z deníku vedeného v Excelu záznamy o ukončených obchodech, a ty následně upravit pro účely další analýzy.
  Ve svých denících, ale evidujeme i otevřené pozice, kde náš záznam obsahuje pouze informace o vstupu, a prozatím čekáme na splnění výstupní podmínky. Dnešní video obsahuje popis, jak v daném případě postupovat.

  Video naleznete v TechLabu zde
×
×
 • Vytvořit...