Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • TechLab – poslední možnost zapojení se za startovací cenu

  TechLab vznikl na Finančníkovi v létě 2019 s cílem poskytovat technickou podporu obchodníkům, kteří v trzích používají pro své analýzy a obchodování systematické nebo plně automatizované strategie. Spuštění pracovní skupiny bylo vlastně přirozenou reakcí na skutečnost, že v návaznosti na swingový workshop již na Finančníkovi hodně traderů systematické strategie, a jejich klony, živě a profitabilně obchoduje. A tak vznikala potřeba a chuť mnoha z vás posouvat se dále. Vylepšovat stávající strategie, pracovat na nových, organizovat obchodování do portfolií, posouvat se v automatizaci, ale také získávat motivaci na čem a jak pracovat.

  TechLabA tyto potřeby TechLab adresuje. Jde o prémiovou službu postavenou tak, abychom měli kapacitu a čas odpovídat na všechny otázky, které nám zde kladete (a na které známe odpověď). Současně jsou v TechLabu každý týden publikované nové tutoriály, které ukazují, na čem a jak sami pracujeme.

  O TechLab se starám já s Bogdanem Waclawikem. Traderem, kterého řada z vás zná mj. jako autora Autotraderu.

  Pro koho je tedy TechLab určen? Pro všechny obchodníky, kteří se chtějí v systematickém obchodování posouvat vpřed. Tedy v obchodování s využitím moderních technologií – sami používáme Python, Amibroker a pro obchodování API Interactive Brokers.

  V TechLabu nejsou vyučovány obchodní strategie, ale v tutoriálech naleznete inspirace, jak se do jejich stavby pustit nebo rozvíjet stávající. A především, pokud narazíte při své práci na nějakou otázku, víte, že v TechLabu se vám na ní pokusíme odpovědět (dnes TechLab obsahuje počet příspěvků blížící se číslu 1 000).

  TechLab byl od začátku stavěn jako placená skupina. A to z důvodu, že aktivní odpovídání na dotazy a příprava tutoriálů zabírá svůj čas. Podobnou službu nejde trvale dělat na vysoké úrovni zdarma. Nicméně cena přístupu byla na začátku stanovena opravdu velmi dostupně – 125 Kč plus DPH/týden, placené vždy na tři měsíce. Tato cena bude ale od 1.7.2020 pro prvotní vstup do skupiny navýšena o 100 %, protože po registraci již noví členové získají okamžitý přístup k již vytvořenému obsahu. Využijte tak poslední možnost zapojit se do skupiny za startovací cenu.

  A jaký obsah, kromě samotné technické podpory, zapojením do skupiny získáte?

  20 tutoriálů věnovaných zejména základům Pythonu. V nich si na praktických příkladech vysvětlujeme, co to jsou proměnné, jak fungují podmínky, smyčky a výjimky. Ukázali jsme si, jak pracovat s textovými soubory a také princip logování, tedy sběru informací o výsledcích jednotlivých kroků našeho skriptu. Python dnes představuje hlavní komunikační prostředek ve světě financí a burzy. S jeho znalostí můžete dělat jak nejrůznější pokročilé analýzy svého obchodování, tak třeba obsluhovat pokročilé bezplatné platformy typu Quantopian (mj. jeden z tutoriálu obsahuje i kompletní systém právě pro Quantopian).

  Věnovali jsme se také bezplatnému prostředí Jupyter Notebooku, který je ideální pro seznámení s Pythonem. Popsali jsme instalaci a následně celé prostředí pro snazší orientaci během práce se skripty. V několika tutoriálech popisujeme, jak používáme Jupyter Notebooky pro portfolio analýzu výsledků backtestů z Amibrokeru. Včetně publikování potřebných kódů, které pro toto využíváme.

  Tutoriály jsou zaměřené i na další oblasti obchodování. U platformy TWS jsme si ukázali možnosti nastavení grafického rozhraní a také, jak automatizovat stažení reportů o provedených obchodech.

  V TechLabu se pochopitelně hodně věnujeme Amibrokeru. Vysvětlili jsme si, na jakém principu funguje OLE Automation, tedy ovládání programu pomocí Python skriptu a také popsali, jak začít pracovat s Custom Backtester z pozice úplného začátečníka. Ukazujeme si postupně různé vychytávky z praxe – jak vizualizovat v Amibrokeru zajímavé situace a úrovně, jak testovat intradenní strategie, jak pracovat na taktikách řízení risku, jak sledovat korelace nebo jak vyhodnocovat metriky, které běžně v Amibrokeru dostupné nejsou.

  Současně jsme publikovali tutoriály popisující nové funkce a pracovní postupy Autotraderu – skriptu, který používáme pro automatizaci zadávání příkazů do obchodní platformy. Samotný skript není v TechLabu ke stažení (vytváříme jej ve workshopu automatizace), ale i bez skriptu se můžete inspirovat, jak na automatizaci nahlížíme. Pro uživatele Autotraderu pak tutoriály představují další vysvětlení, jak jednotlivé části skriptu fungují a jak se skriptem pracovat (a upravovat si jej). Současně se mohou spolehnout, že mají k dispozici vždy rady autora skriptů i po skončení workshopu automatizace.

  Jedno z vláken je věnováno oblasti virtuálních serverů (VPS). Podařilo se zde vytvořit seriál článků popisujících jednotlivé kroky k založení vlastního serveru. Příspěvky zde obsahují veškeré nastavení doložené sérií praktických ukázek a screenů.

  Techlab zároveň poskytuje prostor i pro kódy ostatních traderů, kteří se zde mohou podělit s ostatními o zajímavé skripty usnadňující obchodování. Jeden z uživatelů zde publikoval vlastní doplněk k Autotraderu, který sleduje obchodní dny a zároveň automatizuje skenování signálů v závislosti na periodě obchodování konkrétní strategie. Jedná se o povedený skript, díky kterému nemusíme manuálně sledovat, zda se daný den mají možnost zadané příkazy zobchodovat a zároveň umožňuje obchodovat v rámci jednoho běhu Autotraderu strategie s různou časovou periodou. Můžeme tak v plně automatizovaném režimu, tedy bez našeho zásahu, obchodovat strategie pracující na denní, týdenní nebo měsíční bázi, a dokonce si můžeme definovat i konkrétní den spuštění v dané periodě.

  V TechLabu jsme také vytvořili pracovní vlákno, jehož cílem je praktická ukázka práce s Python skriptem. Výsledkem by měl být obchodní deník, který automaticky načítá z platformy IB provedené obchody a umožní následné vyhodnocení jednotlivých pozic. Na vývoji skriptu se může podílet každý z účastníků skupiny, bez ohledu na úroveň znalosti programování. Aktuálně skript umí načíst provedené obchody, upravit záznamy do definovaného formátu a následně je uložit do databáze. V chystaném pokračování se pustíme do práce na vyhodnocení provedených obchodů a obchodních pozic.

  TechLab toho tedy nabízí dnes již opravdu hodně. Každý týden se navíc můžete těšit na novou dávku tradingové inspirace a být s námi v průběžném kontaktu.

  Jelikož každý nový účastník získá okamžitý přístup ke kompletnímu archivu tutoriálů, bude se cena přístupu postupně zvyšovat.

  Pouze do 30.6.2020 máte možnost se do skupiny zapojit za startovací částku 125 Kč/týden + DPH (placeno vždy na tři měsíce). Tuto výši předplatného pak budete mít garantovou po celou dobu vašeho zapojení (i když ostatní budou postupně platit více). Od 1.7.2020 bude cena za prvotní zapojení do skupiny zvýšena o 100 %. Předplatné přístupu můžete pochopitelně kdykoliv ukončit. Určitě tak doporučujeme skupinu minimálně vyzkoušet.

  Pro přihlášení použijte tuto registrační stránku.

  21.6.2020

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i fondu, který spravuje.


×
×
 • Vytvořit...