Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Finančník.cz představuje: Genesis Trade Navigator Platinum


  Financnik.cz

  Mnoho obchodníků se pomalu ale jistě dostává do fáze, kdy by více méně rádi otestovali své koncepty, jádra strategií, nebo přímo strategie. K takovým účelům se v dnešní době dá využít obrovské množství programů, ne však každý je uživatelsky přátelský a snadno programovatelný a řada výrobců bohužel často ani vůbec neposkytuje demoverze svých produktů, čímž se stávají pro začínající obchodníky skoro nedostupnými. Například jazyk programu TradeStation nebo Ensign je prakticky nedostupný pro každého, kdo není vyloženě programátor nebo alespoň nezná základní principy programování, a tak programů s intuitivním ovládáním a možností naučit se s takovým pracovat za krátkou dobu skutečně příliš nezbývá.

  Ti obchodníci, kteří nás znají osobně vědí, že jsme za dobu našeho tradingu otestovali snad každý program, umožňující automatizované backtestování a řadu velmi drahých programů z této kategorie máme zakoupených dodnes. Přestože pokročilé funkce jakéhokoliv programu nejsou ani zdaleka zárukou zisků na burze, programy mohou v řadě ohledů pomoci - některým obchodníkům časově efektivně otestovat rámcové myšlenky (k těmto účelům používáme tyto programy my), jiným k vytvořením plně automatizovaných obchodních strategií.
  Jelikož řada obchodníků nás viděla s programy pracovat a dotazy na téma programového testování a případně i obchodování se kupí čím dál tím rychleji, nastala doba, kdy je na čase našim čtenářům nějaké řešení, které jsme sami otestovali, představit.

  Naše volba nakonec padla na program Genesis Trade Navigator Platinum (známého též jako Best Direct Navigator Platinum).

  Proč právě tento program? Důvodů je několik:

  1) Program jsme několik měsíců zkoušeli, stále s ním pracujeme a zodpovědně můžeme říci, že splňuje požadavky na software, se kterým je možné snadno programovat a backtestovat jak v rámci pozičního, tak i intradenního (komoditního i akciového) obchodování.
  2) Sami jsme měli možnost osobně poznat jednoho z developerů programu, mimo jiné autora skvělé platformy TradeMaven; jelikož jsme s tímto developerem strávili v USA nějaký čas, můžeme se za něho plně postavit a tudíž i za celý software Genesis TN Platinum.
  3) V programu se ze velmi krátkou dobu naučil programovat i Tomáš, který jinak není programově příliš zdatný.
  4) Program je možné přímo napojit na účet PFG a přímo z takovéhoto obchodovat.
  5) Program se nám podařilo zajistit k bezplatnému stažení ve formě plně funkční, 30 denní demoverze. Každý obchodník má nyní možnost si osahat možnosti tohoto programu a automaticky si otestovat své obchodní přístupy! S ohledem na intuitivnost programu toho lze navíc za 30 dní vyzkoušet opravdu mnoho a věříme, že tento krok poskytne řadě obchodníkům mnoho dalších impulzů ke zlepšování vlastních strategií.
  6) Program využívá ve světě řada obchodníků, poslední dobou na něj přechází i Woodie a v rámci celosvětové komunity traderů lze tak získat čím dál vyšší podporu v jeho užívání.

  To jsou tedy důvody pro které jsme se rozhodli program Genesis TN Platinum shledat jako vhodný pro ostatní a proč jsme i uzavřeli s výrobcem software vzájemné partnerství, jehož výsledkem je mj. zprostředkování plnohodnotné bezplatné demoverze. Pojďme se tedy nyní podívat, k čemu je vůbec program užitečný a jaké nabízí možnosti.

  Genesis Trade Navigator Platinum je skutečně profesionální nástroj pro profesionální obchodníky umožňující mj. velmi efektivně testovat programové či částečně mechanické obchodní přístupy.

  Genesis TN Platinum - možnosti a dovednosti programu

  Na první pohled se program Genesis TN Platinum příliš neliší od jiných programů. Naleznete zde bezpočet běžných nástrojů k zakreslování, "klasická" tlačítka pro otevírání grafů, atd.


  Genesis1.gif

  Na první pohled se software Genesis TN Platinum příliš neliší od ostatních obdobných programů; v jeho jádru však skrývá mnoho možností.

  Pokud se však podíváme programu trochu pod povrch, budeme mile překvapeni na všech frontách.

  Data

  Tak předně, v ceně software je již zahrnuto několik gigabajtů historických dat. Na jednom ze dvou DVD naleznete až 30 letou historii pro prakticky veškeré futures i akciové trhy, a to zdaleka ne pouze Americké! Naleznete zde i různé světové akciové indexy jako Je DAX nebo SPI s mnohaletou historií. Většina US trhů pak disponuje i mnohaletou historií intradenních dat, takže můžete backtestovat prakticky jakékoliv trhy v libovolném timeframe a v mnoha případech skutečně řadu let nazpět!


  Genesis2.gif

  Výbava historických dat, které spolu s programem dostanete, je skutečně neuvěřitelná. Často se jedná o historii až 30 let, přičemž si můžete vybrat dokonce z celé řady způsobů, jakými chcete propojit jednotlivé kontrakty dohromady a získat tak jeden mnohaletý, pospojovaný kontrakt.

  Indikátory

  Výčet indikátorů je skoro vyčerpávající. To však není vše. Můžete poměrně snadno tvořit vlastní indikátory, můžete indikátory různě kombinovat a můžete dokonce i aplikovat indikátory na indikátory!


  Genesis3.gif

  Software disponuje řadou prakticky všech myslitelných indikátorů. Ty, které zde případně nenajdete, si můžete snadno doprogramovat. Samozřejmostí jsou funkce jako aplikace indikátoru na indikátor atd.

  Samozřejmostí jsou i takzvané "high-light bars" funkce. Tj. můžete například pár jednoduchými kroky programu zadat, aby vám vyznačil v grafu všechny úsečky, které měly nejvyšší high za posledních X úseček nazpět a ve zlomku vteřiny vám program tento úkon udělá.


  Genesis4.gif

  Funkce Higlight Bars umožňuje dle zadaných preferencí zobrazovat pouze některé úsečky. V tomto případě jsme programu zadali, aby nám zobrazil zeleně každou úsečku, u které se vyskytne nákupní OOPS pattern (patterny vynalezený a obchodovaný obchodníkem Larrym Williamsem).

  Velmi intuitivní možnost backtestování

  Naprosto největší výhodou celého software je vlastní jazyk TradeSense, který umožní každému otestovat si strategie doslova během pár minut. S trochou dovedností je již proces backtestování a zkoušení řady strategií doslova primitivní. Můžete využít celé řady způsobů, jak strategie tvořit a backtestovat. Můžete testovat strategie intradenní i poziční, akciové i komoditní, swingové i dlouhodobé. Můžete testovat strategie na základě indikátorů, patternů, nebo třeba jen úseček v grafu. Můžete dokonce využívat předpřipravených specializovaných funkcí, které vám ukáží, jaký den ve vaší strategii byl ten nejlepší a jaký nejhorší...
  Jazyk TradeSense je patrně největší konkurenční výhodou programu Genesis Trade Navigator Platinum. Konkurenční programy disponují také programovacími jazyky, ale jejich zvládnutí vyžaduje, jak jsme již předeslali na začátku článku, nemalé programátorské zkušenosti. TradeSense byl postaven tak, aby kód strategie bylo možné co nejjednodušeji "poskládat" pospojováním jednoduchých podmínek a program je tak použitelný i pro obchodníky bez programátorských ambicí. To je asi největší důvod pro to, abychom program doporučili k vyzkoušení široké obchodnické komunitě.


  Genesis5.gif

  Jaké dny vaše strategie funguje nejlépe a jaké dny naopak nemá vůbec cenu strategii obchodovat? To vše zjistíte jediným kliknutím tlačítka myši, bez nutnosti programování nejrůznějších podmínek. Na obrázku vidíte, že testovaná strategie nevydělávala v úterý a pátek. Pokud bychom tedy tyto dny vypustili, inkasovali bychom mnohem více zisků a mnohem méně ztrát.

  Samozřejmě toto je pouze zlomek možností, které program v rámci backtestování nabízí. S trochou kreativity jsou možnosti prakticky neomezené a naučit se velmi dobře zvládat tvorbu strategie s pomocí programu TradeSense by mělo být pro mnohé otázkou několika dnů, maximálně týdnů (zatímco k zvládnutí programového jazyku jiných programů často potřebujete bez nadsázky až jeden rok).


  Genesis6.gif

  Součástí testování každé strategie je celá řada velmi podrobných reportů.

  Abyste si mohli udělat snazší představu o tom, jak jednoduché může být postavit a otestovat strategii v programu Genesis TN Platinum, připravili jsme pro vás praktické ukázkové video.

  Na výsledky strategií pak můžete dokonce přímo aplikovat některé metody position-sizingu, můžete testovat i více strategií dohromady (strategy-basket) a simulovat tak celé portfolio strategií a samozřejmostí jsou i velmi podrobné výpisy a grafy!


  Genesis7.gif

  Kód každé vaší strategie si můžete nechat vyobrazit jako diagram.

  Optimalizace

  Další z řady možností je hledání optimálních parametrů prakticky pro jakýkoliv úkon. Příklad: zajímá vás, jaké nastavení parametrů vaší strategie je třeba, aby při jejich překřížení bylo dosaženo nejlepších možných výsledků? Je to křížení s nastavením 5 a 20, nebo 50 a 200, nebo nějaké úplně jiné? Program stačí "zaúkolovat" hledáním nejoptimálnějších parametrů a ten již projede za vás krok po kroku každičký parametr, aby vám později sám "napověděl", jaké nastavení má potenciál fungovat nejlépe!


  Genesis8.gif

  V této ukázce jsme počítači zadali, aby nám zanalyzoval, jaké dva klouzavé průměry použít za testované období pro dosažení co nejvyššího profitu. Z výsledku je patrné, že použití klouzavých průměrů MA12 a MA28 (sloupec I-2 a I-2) by za testované období vydělalo nejvíce peněz - konkrétně přes 122 000 USD (viz sloupeček Net Profit).

  Možnost obchodování přímo z programu

  Pokud si s pomocí programu Genesis Navigator Platinum vytvoříte vlastní automatickou strategii (AOS), kterou chcete nechat již plně obchodovat váš počítač, i to je samozřejmě možné. Program lze přímo napojit na brokerský účet u společnosti PFG a nechat ho tak obchodovat váš účet dle zadaných pravidel. Navíc umožňuje program od PFG získávat realtime data zdarma, což může být pro řadu intradenních obchodníků opět velká výhoda.


  Genesis9.gif

  Přímo z prostředí programu je možné zadávat příkazy, nebo rovnou nechat počítač obchodovat v automatickém režimu.

  To vše je samozřejmě pouze zlomek skutečných možností programu. Šíře využití je obrovská a díkybohu se neustále pracuje na zlepšeních a nových funkcích. Přesto bychom však ještě jednu funkci zcela závěrem trochu "vypíchli": je to kromě kompletního nastavení WoodiehoCCI i kompletní příprava potřebných funkcí k backtestování WCCI!


  Genesis10.gif

  Program nabízí celou řadu přednastavení (templates). Jedním z nich je i WoodiesCCI.


  Genesis11.gif

  Program má již zabudovanou celou řadu funkcí, se kterými je možné pohodlně testovat systém WoodiesCCI.

  Hodnocení serveru Finančník.cz: ***** hvězdiček z 5

  Pokud vás program již nyní zaujal, máme pak ještě jednu dobrou zprávu: můžete si zcela zdarma stáhnout časově omezené, plně funkční demo!

  Pro informace jak stáhnout demo programu Genesis TN Platinum klikněte zde.

  Další informace o programu naleznete na stránce http://www.financnik.cz/exe/genesis-trade-navigator/

×
×
 • Vytvořit...