Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Žebříčky

 1. 4fx

  4fx

  Members_1


  • Bodů

   213

  • Počet příspěvků

   2 182


 2. petr

  petr

  Administrators


  • Bodů

   165

  • Počet příspěvků

   4 791


 3. Unlimited

  Unlimited

  Members_1


  • Bodů

   116

  • Počet příspěvků

   571


 4. sweaterman

  sweaterman

  Members_1


  • Bodů

   29

  • Počet příspěvků

   85


Oblíbený obsah

Zobrazuji obsah s nejvyšší reputací od 21.4.2020 v: Komentáře

 1. zdravím, Assignment nemůžeš nijak přivolat nebo jej cíleně plánovat, protože je výsledkem Exercise. Můžeš se ale "vystavit pravděpodobnosti", že by mohlo takové přiřazení nastat dříve než například při expiraci v souvislosti s výplatou Dividendy na Ex-Dividend Day. Požadavek na Assignment nemůžeš nijak zadat, je to úkon, který musíš strpět, pokud o přiřazení někdo požádá tím, že zadá pokyn Exercise a ty budeš nějakou procedurou vybrán, aby jsi požadavek zadaného Exercise splnil. U mého brokera (Interactive Brokers) po zadání pokynu Exercise mám podklady ihned na účtu/nebo mi z účtu zmi
  1 bod
 2. hoj, me to najizdi tady https://www.financnik.cz/webinar/spready/
  1 bod
 3. 100% souhlas. A ještě bych dodal, že je to super věc pro naučení se práce s multi-kontrakty :-)
  1 bod
 4. Tak ano, komise jsou z tohoto pohledu problematické. Ale na druhou stranu pokud se člověk třeba bojí přejít na live na e-mini, sim funguje a live potom ne, tak je to slušná možnost zkoušet to live po malých dávkách a nechat hlavu přivyknout, že to jde. Mě osobně se tahle možnost líbí ... na forexu se nechá jet třeba na desetinách či setinách lotu, u futures tohle chybí ... tyhle mikrokontrakty to docela slušně suplují.
  1 bod
 5. Likvidita zatím pouze na MES, kde jeden tick 1,25 $ pokryje poplatky za obchod / u AMP 0.78 $ / a na tréning psychiky s multikontrakty velmi dobrá věc. L.
  1 bod
 6. Pokud by nekdo potreboval seznam akcii pro Russell 3000, tak se da dobre stahnout zde: https://www.ishares.com/us/products/239714/ishares-russell-3000-etf#holdings V sekci Holdings je potreba vybrat All a pak kliknout na Custom Columns a nechat vybrany jen ticker. Pak uz staci oznacit jen nazvy tickeru a pomoci copy + paste ulozit do textoveho souboru. Soubor bude mit jeden ticker na kazdy radek a to uz jde nacist primo do AmiQuote.
  1 bod
 7. Samozřejmě je dobré si udělat analýzu a výběr brokera neuspěchat. Nicméně IB patří k nejlevnějším burzovním brokerům na trhu. Těžko v této oblasti seženete ještě něco levnějšího. Jejich hlavní nevýhoda je následující: - je to discont. Tedy velmi levné, ale člověk nemůže čekat nějaký zásadní zákaznický servis. - nemají ticková data, ale tzv. snapshot data (agregovaná). To člověk ale pozná pokud chce obchodovat na velmi nízkých rámcích (kde pak musí kupovat data jinde). Petr
  1 bod
 8. AOSy na základě genetických algoritmů jsem zcela zavrhl. Byl jsem součástí několika skupin, fór a vývojových týmů (zahraničních), ale očekávaný výsledek to nepřineslo. I přestože měli někteří jedinci částečně úspěch a dokázali rok či dva generovat nějaký ten zisk, tak ten další zase pro změnu vše trhům odevzdali zpět a někdy i přišli o větší část účtu. Nevím, jak se daří Tomášovi, ale za mě tohle prostě není ta správná cesta. Věnoval jsem tomu hodně času a vyzkoušel více cest. Pravdou je, že software z tebe ziskového tradera neudělá. To je jen iluze. BTW, nepotřebuje někdo server???
  1 bod
 9. Ahoj, tak já už v tom "lítám" cca 10 let a musím říct, že jediné co mi zatím funguje jsou právě komoditní spready. Ty dělám pátý rok live a šel jsem na ně bez papertradingu, jen jsem je asi 1/2roku studoval. Tady jsou mé výsledky: 2014 - 93% 2015 - 49.7% 2016 - 16.8% 2017 - 29.9% 2018 - 45.4% Výsledky si zpracovávám v Excelu: Obchoduji jen intrakomoditní spready, ten velký zub - to jsem zkoušel interkomoditní (už to neudělám). Ještě statistika - úspěšnost 78%, profit faktor 3,18. Pavel.
  1 bod
 10. Jedna z najlepsich knih ak nie najlepsia o technickej analyze je Adam Grimes The Art and Science of Technical Analysis: Market Structure, Price Action and Trading Strategies.
  1 bod
 11. Pro daň z tradingu se používá §10 Daní se pouze uzavřené pozice v daném kalendářním roce, počáteční fundování účtu u brokera či termín jeho vzniku nemá na daň žádný vliv. Zaměstnanec (a předpokládám, že i OSVČ) daní 15%. Z příjmu z tradingu se neplatí ani sociální, ani zdravotní pojištění. V případě ztráty však nelze uplatnit žádné odpočty. Jediný náklad, který lze odečíst jsou brokerské komise. Nedaní se tedy to, co si "pošleme domů", ale to, o kolik nám narostl za daný kalendářní rok (např. od 1.1.2016 0,00 hod do 31.12.2016 24,00 hod) účet u brokera v důsledků našich zisků za p
  1 bod
 12. Dobrý den, zajímalo by mě jak funguje platba přes internet kartou (embosovanou) v konkrétním případě: Odblokuji si kartu k platbám přes internet, zaplatím za real-time data a kartu zablokuji. Zajímalo by mě, jestli si pak bude poskytovatel (Barchart) pravidelně každý měsíc ztrhávat částku, aniž bych musel kartu znovu odblokovávat. Nebo budu muset odblokovat kartu a znovu provést na další měsíc platbu? Stavím se zeptat i do banky (Komerční banka), ale byl bych vděčný, kdyby se i zde našel někdo , kdo by mi tuto situaci mohl objasnit.
  1 bod
 13. dane, ano to souhlasím o své negativní zkušenosti s místními brokery jsem psal u Fio banky jsem během 10- ti dní snahy obchodovat akcie odešel ( nefunkční tickery, po nahlášení nefunkčnosti stop loss příkazů trvalo 2 dny než to opravily a jejich pravěká aplikace mi naprosto nevyhovuje - dle jejich vedoucího dealingu "asi neumíte obchodovat, když potřebujete blikající aplikaci" ). Jsem zvyklý na MT4, ale chtěl bych zkusit NJT , údajně poskytuje rozšířenější podporu obchodování... Mým zájmem je obchodovat akcie a následně po nabití znalostí zkusit obchodovat futures. Co by
  0 bodů
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.