Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

nighthero

Members
 • Počet příspěvků

  792
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Komentáře zasláno od nighthero

 1. Dobrý den Tomáši,

  měl bych otázku ke kurzu "Velký on-line kurz AOS Turbo: Robustní automatické strategie za 10 týdnů."

  Uvažuji o jeho koupi a zajímaly by mě finanční náklady, se kterými je třeba počítat po absolvování kurzu. Mohl byste aspoň rámcově nastínit, s jakými investicemi bychom my, zájemci o tento kurz, měli počítat?

  Děkuji za odpověď,

  Roman

 2. to dagobert: doufám, že budeš mít sílu/chuť mi vysvětlit ještě pár maličkostí :)

  "Jednou z mých "zazděných" pozic je AMZN. V druhé polovině roku 2013 jsem se nechal přiřadit na ceně 300. Držím tedy 200 ks AMZN za cenu 300 short. Když počítám margin mého brokera, blokuje mi tedy tato pozice z kapitálu 30000 USD plus to co je v nezrealizované ztrátě. Sám si můžeš v historických datech najít, že se AMZN podíval už i nad 400. V pátek zavíral na ceně 323 USD. Moje pozice je tedy ještě stále 4600 v červených číslech. Ale cenu stále kopíruji a hraju si s PUTkama - a beru prémia. Za tu domu co pozici držím mi prémia přinesla hezkých pár tisíc. A cena 300 se blíží. Takže poslední mnou vypsané PUTky budou na strike 300. V ten moment se akcií zbavím, uvolní se mi kapitál, ale hlavně - prémia za celou tu dobu už mám v kapse."

  a) k té blokaci kapitálu - pokud vlastníš 200ks akcií hodnoty 300, neměl by být margin 60000USD?
  b) hraju si s PUTkama - já myslel, že když došlo k přiřazení, tak že poté vypisuješ CALLky? Nebo jak to máš? :)
  c) ty vypisuješ, když nejseš přiřazen, naked CALL i PUT zároveň?
  d) budu se muset mrknout na ceny opcí, ale pokud je při rollu cena vypsané ITM opce menší než výpis nové, tak pak je to OK.

  A určitě oceníme, když pak dáš vědět, jak si dopadl s tím Amazonem :)

 3. to dagobert: takže rolovat? Potřebuju dovysvětlit. :)

  Dejme tomu, že vypíšeš PUTku v pátek a v úterý se cena podkladu propadla a nebezpečně se přiblížila tvému vypsanému Strike. Řekneš si, že je čas rolovat. Inkasoval si např. 20USD a nyní při rolování může být ale hodnota opce např. -100USD. Tzn. abys "byl na svém", tak musíš rolovat tři opce (vzroste prémium a nyní není 20USD, ale už 30USD). A když bude podklad dál klesat a situace se bude opakovat, tak můžeš rolovat se ztrátou např. 3x -150USD a nových PUTek už musíš vypsat 15 (příklad).

  A to nehledě na to, že po prvním rolování, které bylo v úterý, se trh může obrátit na sever a při expiraci být vysoko nad strike, tzn. roll byl zbytečný.

  Jak tohle řešíš? :)

 4. Vrtá mi hlavou to, co jste tu rozjeli a škoda, že to nedokončili. Tak snad teď.:)

  Rozumím této strategii a vidím v ní pouze jediný háček, nad kterým zatím nemůžu nějak vyzrát. Snad to popíšu srozumitelně. Dejme tomu, že akcie XYZ se pohybuje kolem hodnoty 50 a já vypisuju weekly naked puts. Všechno je OK do té doby, dokud nejsem přiřazen.

  I potom je vše OK, protože i když jsem přiřazen a cena akcie klesá, jedná se pouze o nerealizovanou ztrátu = dokud obchod neuzavřu, neodečtou se $$$ z mého účtu.

  Problém vidím v okamžiku, kdy jsem byl např. přiřazen na hodnotě 50 a vlastním 100ks akcie XYZ. Akcie dále klesá, já vypisuji tentokrát Call opce a inkasuju prémia. Dříve nebo později dojde ale i k přiřazení této vypsané Call opce a mě se "vynuluje" počet akcií a dojde k realizování ztráty. Pokud to nastane např. na hodnotě 30, tak po přiřazení vypsané Call opce se mi realizuje ztráta 2000 USD (50-30*100) minus inkasovaná prémia, která ale ani nepokryjí tuto ztrátu.

  Co s tím? Poradí někdo?

 5. to tom_czr: hele, byl jsem nějak mimo, když jsem to psal. :) Zřejmě si narážel na americký a evropský styl opce. Podklad mi nakonec nebyl přiřazen, tak jsem tratil jen zaplacené prémium.

  A dotaz - dá se nějak zjistit (určitě jo, jen to nemůžu nijak vygooglovat), jaká opce je evropská a jaká americká? Abych případně nakupoval pouze cash-settled opce.

  Díky,

  Roman

 6. to tom_czr: no uvidím, jak to bude vypadat po víkendu. Momentálně jsem u MBTrading.

  Každopádně máš pravdu, tohle jsem podcenil. Nějak mi tahle varianta v tom množství informací/možností vypadla a nezjistil jsem si to. Doufám jen, že mě to nebude moc stát - i když ted už s tím stejně nic neudělám.

  Zaměřoval jsem se na výpis kreditních spreadů, kde se opce vzájemně "vynulují" a pak jsem si přidal směrové obchodování opcí levných akcií do trendu, a žil jsem v tom, že prostě vždycky prodám opci. No jak je vidět, ne vždy. :)

  Musím se zaměřit na jeden styl obchodování. Nějak těch informací je na mě moc a pak to takhle dopadá....

  Díky a ať se ti taky daří.

 7. Zdravím.

  Dneska mi končí Call opce, kterou jsem koupil. Podklad nešel mým směrem a opce se nemůžu zbavit, protože bid je 0. Co se stane po víkendu? Předpokládám, že mi bude přiřazen podklad se ztrátou? Tzn. když ho poté prodám, inkasuju ztrátu dvakrát? Jednou za nákup call opce, kterou teď nemůžu prodat a posléze prodejem podkladu, který je na nižší hodnotě než jsem nakoupil call opci? Je to tak?

  Roman

 8. Zdravím.

  Mám rozečtenou knížku, která se sem určitě hodí. Čte se sama, jsem cca v polovině a obsahuje pro mě již známé principy, ale podává je hodně praktickým způsobem s konkrétními příklady. Kdo má zájem, můžu jedině doporučit. Jedná se o knihu "Mnich, který prodal své Ferrari".

  Roman

 9. to radim2 a tom_czr:

  Díky, za odpovědi!

  Jojo, chápu, jak se chová stock settled vs cash settled opce při expiraci. A hodnotu opce pro backtest chápeme zřejmě všichni stejně, jen někdo s mínusama a někdo s plusama. :)

  Jsem zrovna minulý čtvrtek uzavíral jednu nakoupenou opci a je to tak, jak jsem psal - když porovnám, za co jsem nakoupil/prodal a s daty z Thinback v TOS.

  Přeju úspěšné obchody, lumpové!

  Roman

 10. Tom_czr: vypadá to, že hlava nefungovala. :) To co píšete dává smysl, ale ..... nejsem si jist, zda-li to takhle TOS počítá.

  Konkrétní příklad z TOS:

  nákup call opce akcie DAN dne 22.1.2010 na Strike 10, expirace 28 dní. Cenu (necháme mid) 85USD. Při expiraci je hodnota opce +14USD a DAN uzavírá na 10,99. BE je Strike + cena opce = 10,85 + 14 USD je rozdíl k uzavírací ceně (10,99).

  Podle mě to vypadá na čistý zisk 14USD už po odečtení zaplaceného prémia. Podle vás by to byla ztráta = 85 - 14 = -71USD? Je to tak? Jak byste to vyhodnotil?

  Jde mi o to, že v prvním případě se jedná o zisk, ve druhém o ztrátu, což jsou dva důležité a protichůdné údaje backtestu. :) Jak jste backtestovali vy nákupy call opcí?

  Roman

 11. kbtm:

  Děkuji moc za reakci. Nechci být nevděčný, ale potřeboval bych kvůli výsledkům BT stoprocentní odpověď. :)

  A napadla mě další otázka - pokud při expiraci šel podklad nahoru = call opce získala na hodnotě, tak abych inkasoval zisk, musím ji aktivně odprodat? Nebo se mi při expiraci automaticky na účet přičte hodnota opce?

  Roman

 12. Chlapi, jednoduchej dotaz. :)

  Backtestuju v ToS nákup Call opcí a potřebuju jen poradit, jestli si vysvětluju výsledek obchodu správně.

  Příklad: nakoupím opci za debet -90USD a při expiraci má hodnotu -10USD. Znamená to ve finále tedy, že při vstupu do obchodu se mi strhlo 90 babek, při expiraci měla opce hodnotu +80 babek a výsledek obchodu je tím pádem -10USD? Je to tak?

  Díky,

  Roman

 13. Chlapi, backtestuju v ToS nákup Call opcí a potřebuju jen poradit, jestli si vysvětluju výsledek obchodu správně.

  Příklad: nakoupím opci za debet -90USD a při expiraci má hodnotu -10USD. Znamená to ve finále tedy, že při vstupu do obchodu se mi strhlo 90 babek, při expiraci připsalo 80 babek a výsledek obchodu je -10USD? Je to tak?

  Díky,

  Roman

 14. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. :))

  Obchodujete někdo nějakou evropskou opci na S&P500? Co tak koukám, tak XEO a XSP mají hodně nízký Volume a OI a velký spready mezi bid a ask. SPX vypadá OK, ale je dražší.

  Je nějaká levná obchodovatelná evropská opce na S&P500?

 15. Chlapi, možná hloupá otázka, ale nedaří se mi vygooglit nějakou opci s evropským stylem na ES. SSO by měla být americká, že jo? Nevíte o nějaký evropský opci? Jde mi hlavně o to, že uvažuji o vypsání a držení opce/Spreadu až do expirace a chtěl bych se vyhnout přiřazení.

  Díky za radu.

  P.S. Na CBOE je to fakt nepřehledný nebo možná blbě koukám. Taky možnost :)

 16. Jojo, já to mám asi podobně. Chtěl jsem původně uzavírat Spready při dosažení určité ztráty, ale když mám ještě "dost času" do expirace, tak nechávám být, i když průběžná ztráta může být větší.

  A chápu to dobře, že při rollování vypisuješ strike ATM? To je docela hazard, ne? :) Máš to zbacktestovaný?

 17. to jirib: tak to dělám stejně jako ty. Jen zjišťuju, že při snaze dostat lepší výsledek při vstupu/výstupu (více $$$) se mi vždy podaří výsledek zhoršit, někdy i pořádně. :) Jak jsem někde četl: "Kdybych nic nedělal, udělal bych líp." tak na mě to platí.

  Šlo mi hlavně o to, že často se stane, že odrolluji a trh se pak otočí mým směrem. Kdybych počkal o něco déle, nemusel bych zbytečně rollovat. Jaké máš pravidla pro rollování? Jestli to teda není tajem. :)

×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.