Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Jardat

Members
 • Počet příspěvků

  94
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Jardat

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Musím jen souhlasit. Jako praktický příklad mohu uvést sám sebe. Minulý měsíc byl pro mne špatný. Pouze 28% úspěšnost. Když to píšu tak se toho čísla hrozím. Ale díky RRR 1:3 jsem měsíc nakonec ukončil pouze s drobnou strátou(1,5% účtu) i přes drtivou převahu strátových obchodů. Vyšší RRR mi dává větší sebedůvěru v exekuování obchodů a chrání mě částečně před následky mých chyb. Ale jako ve všem je asi dobré najít si zlatou střední cestu. Příliš vysoké RRR bude mít s největší pravděpodobností malou úspěšnost a zejména v začátcích je, alespon pro mne, potřeba se nechat od trhu sem tam odměnit
 2. Jardat

  Diskuze k článku: Mistr Jiro sní o sushi

  Zrovna minulý týden byl z pohledu mého účtu tím nejčernějším. V pátek jsem čelil 4tému strátovému dni. Večer jsem si procházel den za dnem a mohl jsem jen konstatovat, že jsem měl smůlu. Ale místo pocitu neštěstí jsem zažíval pocit uspokojení a radosti. Ne z toho, že mi účet poklesl, ale z toho, že jsme překonal sám sebe a i přes špatný týden, který byl pro mne psychicky náročný, jsem udělal vše co jsme měl. Jako příklad uvedu pátek. Na předem připravené s/r úrovni dorazila cena ke svému předešlému vrcholu (DT) a ostaní trhy neměli sílu se ke svým vrcholům dostat. Pro mne známka možného osl
 3. Jardat

  Price action II

  tobik Zkus wiki na horní liště. To co hledáš se jmenuje range bar a níže máš odkaz na článek, kde to Petr pěkně vysvětluje i s obrázky:-) www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/range-bar-grafy.html
 4. Jardat

  Infinity futures

  Dry Každý den ti dle aktuálního kurzu budou eura přepočítávat na dolary. Uvidíš na výpise co každý den po obchodování posílají.
 5. Jardat

  Sierra Chart a její možnosti II

  Dry v tomto článku Petr popisuje nastavení www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/petr-sierrachart-layout-2012.html Přímo s/r úrovně nastavíš Tools - extending rectangle a tažením myši si přizpůsobíš šířku. Nastavení tak jak ti bude vyhovovat uděláš přes Tools -Tool config - extending rectangle config Tady ten článek je taky dobrý www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/sierrachart-novinky-2011.html
 6. Jardat

  Sierra nastaveni grafu

  Mira K Děkuji za ochotu. Ještě jsem nad tím přemýšlel a to kdy bude ono. Zkusím si nahrát data do určitého datumu (kde se ještě moc neodchylují) a pak od něj další kontraktní měsíc. Dám pak vědět jak jsem dopadl. Gap může být samozřejmě i v prvním případě. Každý kontraktní měsíc se může obchodovat za různé ceny. Rozhodily se mi z důvodu, že jsem napojoval až včera. Tudíž starší kontraktní měsíc se obchodoval za jinou cenu než nynější, v kterém jsem měl sr úrovně vyznačené a ty najednou byly v prázdnu:-)
 7. Jardat

  Sierra nastaveni grafu

  Prosím o radu. Nedaří se mi spojit kontraktní měsíce. V diskuzi jsem si našel, že to lze udělat přes edit - join intraday data. Bohužel výsledek není uspokojivý, protože mezi jednotlivými kontrakty, vzhledem k tomu, že se obchodují za jiné ceny, je po spojení gap v grafickém prostředí sierry jako dlouhý bar. Tím se mi rozházejí sr úrovně, protože jsou samozřejmě jinde. Petr používá automaticky vytvářený kontinuální kontrakt od IqFeed kde gapy nejsou. Řešil někdo podobný problém a s jakým výsledkem?
 8. Jardat

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II

  Břonďa Jako nejlepší možnost vidím informovat se u svého brokera...
 9. Jardat

  EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II

  Vkládám dnešní strátu. Jde o jednoduchý protitrendový systém, kdy čekám na předem vyznačené sr z vyššího TF na selhání trhu a nastoupení na první korekci.
 10. Jardat

  Nabídka a poptávka - Supply and Demand

  Gumved pár hrášků na zeď Buď k sobě upřímný a nelži si. Obelháváním sama sebe poškozuješ zase jen sám sebe. Sem tam se přistihnu, že mám tendenci si lhát. Jakmile jsme si to ale přiznal, tak jsem s tím mohl začít bojovat. Sem spadá veškeré vylepšování bactastů, paperu, obhajování obchodů, které vyšly, ale neměl jsem je brát dle OP, nebo jsem je nevzal, ale vzít jsme je měl, spětné "odmazávání" neúspěšných obchodů atd. Stanov si kde se nalézáš. Souvisí s prvním bodem. Upřímně si řekni kde na svý cestě jseš, co umíš co neumíš a měl by jsi umět, aby jsi se stal traderem, kterým touží
 11. Jardat

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Dnes pěkná situace na Fesx. Odraz trhu od sr a HP. Je pěkně vidět jak Dax se snažil udělat vyšší high, ale nepodařilo se a na HP vznikla rolereversal (RR). No bohužel nevyšla. Dnes tedy SL.
 12. Jardat

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  K tomu co psal Majkl. Přesně to se mi dneska stalo. Vstup v pořádku (zde již chyby téměř nedělám), první posun na be po DT v pořádku, pak trh dosáhl mého PT, ale nebyl jsem vyplněn a pak přišla korekce a chyba. Posunul jsem SL ne pod korekci, ale přímo na ní viz screen. Dnes to dopadlo dobře, protože nakonec by mě trh vyhodil tak jako tak, ale na druhou stranu mohl jít zase spět up. No každá chyba nás posouvá kupředu, hlavní je se nebát je dělat (to mi jde na jedničku) a poučit se z nich.
 13. Jardat

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Dnes jeden vstup. Po selhání trhu na sr jsem vzal první swing ve směru (velmi jednoduché a při tom účinné). Co mě odrazovalo bylo, že FESX byl blízko LP, ale nedotýkal se, takže dle plánu a hlavně DAX byl pěkně naběhlej a spodkem swingu se odrážel od LP. Dávám sem tento obchod hlavně, že byl ztrátový. Dřív bych už začal zkoumat co se děje a jak se tomuhle obchodu vyhnout. Dnes jsme jen udělal zápis, screenshotnul do deníku a pro dnešek pro mě trhy končí. Na konci týdne udělám vyhodnocení všech obchodů za týden a to je vše. Mám teď více starostí jinde a paradoxně to, že trhům nevěnuju tolik po
 14. Jardat

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Petr Díky, že sem přispíváš. Zpětně přikládám jak jsem to viděl já tento týden. Nemám moc času, tak aspoň takto screeny z deníku. Budu se snažit dávat k porovnání častěji.
 15. Jardat

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Petr oproti tobě mám jednu sr navíc, ale jinak velmi podobné. Já dnes vstup na 2446. Níže přikládám screeny. Jinak souhlas že Fesx je pro začínající obchodníky (jako jsem já) optimální. Obchoduji ho s maximálním SL 40eur. Má navíc výbornou vlastnost, že se obvikle vrací a tak jde pohodlně obchodovat limitem.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.