Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

romanp

Members
 • Počet příspěvků

  2
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o romanp

 • Hodnost
  Newbie

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. V několika popisech konkrétních obchodů se vyskytuje termín "přerolování do dalšího měsíce". Asi chápu o co jde, ale nevím, jak to prakticky provést. Znamená to, že jestliže se trh blíží k LTD a volatilita tedy klesá, uzavřu pozici a otevřu novou za stejnou cenu v nejbližším dalším obchodovaném měsíci? A jak vím, že v tom dalším měsíci koupím či prodám za stejnou cenu abych mohl dále profitovat na trendu? To mi tedy není vůbec jasné. Poradí někdo?
 2. romanp

  KDO JSME A CO DELAME

  Pánové, už asi deset let vím, že existují nějaké komodity. Zejména z amerických filmů (např. Záměna s E. Murphym). Do minulého týdne jsem ovšem myslel, že toto obchodování je pouze pro milionáře, že je potřeba koupit vždy oves pro stádo koní v Arábii na rok za cca 50 mil. USD a potom ho za 60 mil. USD prodat nějakým Mustafům. Potom jsem ale náhodou narazil na netu na Finančníka. Mohlo za to zřejmě čerstvě zřízené pevné připojení na net o rychlosti 1000 kb/s, kdy jsem fascinován rychlostí načítání nových informací četl kdeco. Po přečtení těchto stránek jsem si uvědomil, že je to ONO. Už studuji grafy a až se do toho časem dostanu, zkusím obchodovat jen tak fingovaně sám, potom třeba nanečisto na Harpoon Capital (jak jsem včera objevil, nabízí zřízení simulovaného účtu s fiktivním vkladem 50 tis. USD), no a podle toho, jak to půjde ...... uvidíme. Vystudoval jsem ekonomiku stroj. výroby na VUT, mám za sebou práci ve firmách na pozicích programátora, obchodníka a ekonoma. Je mi už 43, ale možná, že až teď najdu tu správnou cestu. Zatím mám slušně placenou práci, peníze do začátku obchodování také (které klidně oželím, když o ně přijdu, protože vilu, jachtu a Porsche nepotřebuji a všechno ostatní už mám), ale hlavně se potřebuji něčím bavit. A když bude výdělek slušný, možná budu potom dělat na sebe a ne na nějaké kapitalisty jako dnes. Už bych chtěl honem něco zobchodovat, ale právě po přečtení Finančníka vím, že nyní musí následovat dlouhá etapa samostudia. Roman.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.