Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Zvědavcec

Members
 • Počet příspěvků

  43
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Několikaměsíční souvislý pobyt v zahraničí spojený s prací nebo studiem by měl být pro každého mladého člověka povinností. Bydlím v Jižních Čechách. Líbí se mi zde krajina, lesy a střídání ročních období, cítím se zde doma. Mám zde známé, přátele a vazby, které bych nazval "povinnosti", ale spíše je to zodpovědnost. Podporovat dobré a správné a stavět se proti hloupému a špatnému. Naše svoboda není oddělitelná od svobody ostatních. Ano, je tu spousta skutečností, proč by každý nejraději utekl. Když pominu ceny a daně, je tu i část hloupého závistivého obyvatelstva, zvyklého mít vše "zadarmo". Jinde se zatím nedostali ke slovu. Setkávám se ob čas s lidmi kteří odešli jako mladí a jako staří se vrací. [ital] (Jak člověk stárne, tak to na něj asi padne, nebo co. Něco jako puberta.) [/ital] Zde vztahy už nemají, v zahraničí nikde nevrostli a doma nejsou, zde se jim známí rozprchli a krajina a vesnice se změnily. Přijíždějí "domů" a je zde jiné městečko s cizími lidmi... Moc smutné být starý a sám a já na to recept nemám. Jen to zmiňuji. Vidím že můj příspěvek může vyznít proti článku, ke kterému se diskutuje. To bych nerad. Jen jsem chtěl ukázat možnou druhou stranu mince. Přeji vám všem úspěch a vše hezké.
 2. Osmý bude kontraktní měsíc, šestý nebo sedmý volume, ale co by mohly bát ostatní dva, to nevím. Jak budeš kenpo [bold] [/bold] takovou haldu dat stahovat?
 3. Přesedl jsem si a už mi to došlo. dík. To znamená sledovat více sezonních surovin (soja, vepřové pupky) a hlídat, co bude mít ve svou dobu potenciál. Když jsem přemýšlel, jak při své znalosti programování ( rok po bratrské pomoci nám to přednášel dvaašedesátiletý profesor) :D , Dstáhnout soubory dat, tak jsem kapituloval... :(
 4. Omlouvám se, já jsem myslel, že pozdější dodání je zpravidla dražší než dřívější, takže v únoru bude březnový levnější než květnový. Uvažoval jsem, že to bude jako u opcí, kdy vzdálenější termín má vyšší cenu (času) a obilí se bude déle skladovat a to něco stojí. Proto jsem myslel že květnové bude mít v únoru vyšší cenu než březnové. Musím si Vaše práce znovu přečíst a soustředit se na tento moment.
 5. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny. Obrázek grafu mi nejde přiložit.
 6. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny.
 7. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny.
 8. Radime2 děkuji, funguje. Asrareeli rozumím, souhlasím, viz moje poslední věta začínající "Mohlo".
 9. Jirko S, myslím že Ti rozumím. Ovšem Tvůj vstup je zahrnut v autorem daných podmínkách. Vstup v nad 10(30) je první podmínka. Druhá podmínka je, že musí být jisto, že nastoupil trend klesající, proto kupovat pod týdenním průměrem (nebo když se týdenní průměr otočí a klesá). Druhá podmínka zaručuje, že koupím v nejvyšší hodnotě spredu a že tři dny po mém vstupu nepoletí cena nahoru a nebudu v minusu. Jistě, "přijdu" o část výnosu, ale kdo řekne předem, kde je vrchol?. No a předpoklad je, že po poklesu už nepoletí cena nahoru tak rychle a tudíž to ustojím. Já jsem uvažoval jako ty, a také jsem v jednu chvíli přehlédl tento dvojí fakt v jedné podmínce. Při pohledu na grafy a po jistém rozboru by se možná dalo uvažovat o srpnovém vstupu do stoupajícího trendu (spredy se pohybují celkem pomalu) a hlídat každý den výstup. To vše je ovšem v podstate mimo téma této diskuse k článku. Já osobně nevidím nic, co na této strategii vylepšit... Snad jedině v případě nízké ceny spredu (a klesajícího trendu ) koupit 2x v září a jednu pozici při zastavení poklesu prodat. Mohlo my to něco uhradit a prodat jako ochranu před případným stoupáním, ale to je jen plané mudrování.
 10. Radime2, z www.tradingblox.com/tradingblox/free-historical-data.htm jsem si zkoušel data stáhnout, ale jako němčinář jsem asi něco přehlédl. Mohu se pravým tlačítkem uklikat, ale i Mozila i Firefox i Explorer vidí obrázek a ne odkaz na soubor. javascript:icon(':S') :S Prosím jak jsi to dělal Ty? Děkuji.
 11. U akcií mi to je jasné, tam zadám pokyn brokerovi a nemusím si vybírat burzu, on je někde koupí. Ale v tomto případě, ač má Wheate opravdu stejné označení ZW, mě nutí si vybrat burzu. U akcií mě IB dává možnost si vybrat burzu, ale to si vybírám "Smart" a on mi dá akcii kde se mu to hodí. Proto jsem znejistěl a obrátil se sem.
 12. Míro děkuji za odpověď. Pokusil bych se svou otázku formulovat znovu. Má elektronická pšenice větší volume na burze CBOT nebo na ECBOT ? Totožné to nebude, když mi IB nabízí ZW na jedné nebo na druhé. CBOT jsem si předplatil, tak data mám (v IB), ECBOT jsem nezaplatil, tak jsou políčka tmavá. Obojí je wheat elektronická (ZW), ale chtěl bych být z pochopitelných důvodů tam, kde je obchoduje více obchodníků, kde je větší pohyb, kde bude tím pádem menší problém něco prodat či koupit. Jinak samozřejmě budu chtít expiraci květnovou a březnovou, ale to s mým dotazem nesouvisí. :)
 13. Prosím pěkně obchodníci v IB netušíte, na které burze má pšenice větší obrat ? Chci elektroniku a mám na vybranou mezi ZW na CBOT a na ECBOT. Obojí se mi předplácet nechce. Kdo mě dodal odvahu přejít z akcií na futures je jasné :) . Dík a sláva mu :)
 14. Upozorňuji, že 15 minut denně na opce se mi zdá podceněné, pokud vše nezvládám "levou zadní". Pokud studuji a do obchodování počítám 1. studování jak funguje můj nástroj, ve kterém si připravuji obchody 2. studování různých článků o strategiích (condor atd.) na internetu (každý autor má svůj pohled a je užitečné si přečíst vysvětlení více autorů) 3. sledování diskusí, kde natrefím na zrnka, která mi mohou pomoci, nebo mohu pomoci já) 4. vedení deníku a jeho vyhodnocování 5. mám otevřeno 8 - 10 obchodů (což je nutné, abych neměl všechna vejce v jednom košíku) a každý den pro jistotu každý obchod přehlédnu a znovu promyslím (i když se většinou tyto obchody vyvíjejí pomalu, osvědčilo se mi to), tak spotřebuji času řádově více. Možná mám nižší IQ, nevím. A všechen ho počítám do obchodování, protože kdybych obchodovat nechtěl, tak bych všechen tento čas ušetřil. To je můj pohled na množství času.
×
×
 • Vytvořit...