Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Zvědavcec

Members
 • Počet příspěvků

  43
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Zvědavcec

 1. Několikaměsíční souvislý pobyt v zahraničí spojený s prací nebo studiem by měl být pro každého mladého člověka povinností. Bydlím v Jižních Čechách. Líbí se mi zde krajina, lesy a střídání ročních období, cítím se zde doma. Mám zde známé, přátele a vazby, které bych nazval "povinnosti", ale spíše je to zodpovědnost. Podporovat dobré a správné a stavět se proti hloupému a špatnému. Naše svoboda není oddělitelná od svobody ostatních. Ano, je tu spousta skutečností, proč by každý nejraději utekl. Když pominu ceny a daně, je tu i část hloupého závistivého obyvatelstva, zvyklého mít vše "zadarmo". Jinde se zatím nedostali ke slovu. Setkávám se ob čas s lidmi kteří odešli jako mladí a jako staří se vrací. [ital] (Jak člověk stárne, tak to na něj asi padne, nebo co. Něco jako puberta.) [/ital] Zde vztahy už nemají, v zahraničí nikde nevrostli a doma nejsou, zde se jim známí rozprchli a krajina a vesnice se změnily. Přijíždějí "domů" a je zde jiné městečko s cizími lidmi... Moc smutné být starý a sám a já na to recept nemám. Jen to zmiňuji. Vidím že můj příspěvek může vyznít proti článku, ke kterému se diskutuje. To bych nerad. Jen jsem chtěl ukázat možnou druhou stranu mince. Přeji vám všem úspěch a vše hezké.
 2. Osmý bude kontraktní měsíc, šestý nebo sedmý volume, ale co by mohly bát ostatní dva, to nevím. Jak budeš kenpo [bold] [/bold] takovou haldu dat stahovat?
 3. Přesedl jsem si a už mi to došlo. dík. To znamená sledovat více sezonních surovin (soja, vepřové pupky) a hlídat, co bude mít ve svou dobu potenciál. Když jsem přemýšlel, jak při své znalosti programování ( rok po bratrské pomoci nám to přednášel dvaašedesátiletý profesor) :D , Dstáhnout soubory dat, tak jsem kapituloval... :(
 4. Omlouvám se, já jsem myslel, že pozdější dodání je zpravidla dražší než dřívější, takže v únoru bude březnový levnější než květnový. Uvažoval jsem, že to bude jako u opcí, kdy vzdálenější termín má vyšší cenu (času) a obilí se bude déle skladovat a to něco stojí. Proto jsem myslel že květnové bude mít v únoru vyšší cenu než březnové. Musím si Vaše práce znovu přečíst a soustředit se na tento moment.
 5. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny. Obrázek grafu mi nejde přiložit.
 6. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny.
 7. Tak co, je čas na vstup? Září je v pondělí, podmínky na +květen-březen splněny.
 8. Radime2 děkuji, funguje. Asrareeli rozumím, souhlasím, viz moje poslední věta začínající "Mohlo".
 9. Jirko S, myslím že Ti rozumím. Ovšem Tvůj vstup je zahrnut v autorem daných podmínkách. Vstup v nad 10(30) je první podmínka. Druhá podmínka je, že musí být jisto, že nastoupil trend klesající, proto kupovat pod týdenním průměrem (nebo když se týdenní průměr otočí a klesá). Druhá podmínka zaručuje, že koupím v nejvyšší hodnotě spredu a že tři dny po mém vstupu nepoletí cena nahoru a nebudu v minusu. Jistě, "přijdu" o část výnosu, ale kdo řekne předem, kde je vrchol?. No a předpoklad je, že po poklesu už nepoletí cena nahoru tak rychle a tudíž to ustojím. Já jsem uvažoval jako ty, a také jsem v jednu chvíli přehlédl tento dvojí fakt v jedné podmínce. Při pohledu na grafy a po jistém rozboru by se možná dalo uvažovat o srpnovém vstupu do stoupajícího trendu (spredy se pohybují celkem pomalu) a hlídat každý den výstup. To vše je ovšem v podstate mimo téma této diskuse k článku. Já osobně nevidím nic, co na této strategii vylepšit... Snad jedině v případě nízké ceny spredu (a klesajícího trendu ) koupit 2x v září a jednu pozici při zastavení poklesu prodat. Mohlo my to něco uhradit a prodat jako ochranu před případným stoupáním, ale to je jen plané mudrování.
 10. Radime2, z www.tradingblox.com/tradingblox/free-historical-data.htm jsem si zkoušel data stáhnout, ale jako němčinář jsem asi něco přehlédl. Mohu se pravým tlačítkem uklikat, ale i Mozila i Firefox i Explorer vidí obrázek a ne odkaz na soubor. javascript:icon(':S') :S Prosím jak jsi to dělal Ty? Děkuji.
 11. U akcií mi to je jasné, tam zadám pokyn brokerovi a nemusím si vybírat burzu, on je někde koupí. Ale v tomto případě, ač má Wheate opravdu stejné označení ZW, mě nutí si vybrat burzu. U akcií mě IB dává možnost si vybrat burzu, ale to si vybírám "Smart" a on mi dá akcii kde se mu to hodí. Proto jsem znejistěl a obrátil se sem.
 12. Míro děkuji za odpověď. Pokusil bych se svou otázku formulovat znovu. Má elektronická pšenice větší volume na burze CBOT nebo na ECBOT ? Totožné to nebude, když mi IB nabízí ZW na jedné nebo na druhé. CBOT jsem si předplatil, tak data mám (v IB), ECBOT jsem nezaplatil, tak jsou políčka tmavá. Obojí je wheat elektronická (ZW), ale chtěl bych být z pochopitelných důvodů tam, kde je obchoduje více obchodníků, kde je větší pohyb, kde bude tím pádem menší problém něco prodat či koupit. Jinak samozřejmě budu chtít expiraci květnovou a březnovou, ale to s mým dotazem nesouvisí. :)
 13. Prosím pěkně obchodníci v IB netušíte, na které burze má pšenice větší obrat ? Chci elektroniku a mám na vybranou mezi ZW na CBOT a na ECBOT. Obojí se mi předplácet nechce. Kdo mě dodal odvahu přejít z akcií na futures je jasné :) . Dík a sláva mu :)
 14. Upozorňuji, že 15 minut denně na opce se mi zdá podceněné, pokud vše nezvládám "levou zadní". Pokud studuji a do obchodování počítám 1. studování jak funguje můj nástroj, ve kterém si připravuji obchody 2. studování různých článků o strategiích (condor atd.) na internetu (každý autor má svůj pohled a je užitečné si přečíst vysvětlení více autorů) 3. sledování diskusí, kde natrefím na zrnka, která mi mohou pomoci, nebo mohu pomoci já) 4. vedení deníku a jeho vyhodnocování 5. mám otevřeno 8 - 10 obchodů (což je nutné, abych neměl všechna vejce v jednom košíku) a každý den pro jistotu každý obchod přehlédnu a znovu promyslím (i když se většinou tyto obchody vyvíjejí pomalu, osvědčilo se mi to), tak spotřebuji času řádově více. Možná mám nižší IQ, nevím. A všechen ho počítám do obchodování, protože kdybych obchodovat nechtěl, tak bych všechen tento čas ušetřil. To je můj pohled na množství času.
 15. Zvědavcec

  Woodie CCI system

  Omlouvám se za špatný obrázek, tento bude v pořádku. Problém je, že někdy svislá žlutá signalizuje pokračování trendu, jindy zlom. Zákonitost jsem žádnou nenašel. Pouze tu, že se něco silného stane.
 16. Zvědavcec

  Woodie CCI system

  Na grafu se ob čas objeví žlutá svislá čárka. Lze ji nějak při rozhodování využít?
 17. Zvědavcec

  Amibroker 4.60 CZ

  Počešťovat se Ti bude těžko, česká erze se dá koupit na info@czechwealth.cz
 18. Zvědavcec

  Amibroker 4.60 CZ

  Jediný problém o kterém vím je ten, že progámek stahující data nefunguje, :D tak se používá ten starší. Jiné problémy nejsou. Navíc za tyto poblémy nemůže překladatel, ale výrobce programu. Kde přesně je problém technicky nejsem schopen říci. Backtestingu se to nijak nedotýká, protože ten pracuje s daty již dříve staženými. :)
 19. Zvědavcec

  Daně

  Nečetl, nepotřeboval jsem to. Jste hodný, že jste nás vyvedl z omylu. Omlouvám se ostatním za starou a neplatnou informaci. Na svoji omluvu mohu pouze říci, že Vámi uváděná novela je první, která se k obchodníkům s deriváty chová lidsky a že mě to těší. Mnou uváděné vyjádření ministra Sobotky jsem si nevymyslel a jsem rád, že změnil názor.
 20. Zvědavcec

  Daně

  Nejsem si jist, zda nedošlo k omylu. 1. Nelze si vzájemně za počítat ztráty a příjmy z různých druhů příjmů, např. pronájem bytu x obchodování s akciemi, nebo pronájem bytu x příjem z jiného podnikání atd. 2. Pokud na jednom obchodu s akcií prodělám 2 US a na druhém vydělám 5 US, odečte se prodělek od výdělku a zaplatím daň ze 3 US. 3. Pokud na jednom obchodu s futures prodělám 2 US a na druhém vydělám 5 US, neodečítá se (!) prodělek od výdělku a zaplatím daň z 5-ti US! Zdůvodnění MF jsem uvedl výše.
 21. Zvědavcec

  Daně

  Nováčku, máte pravdu. U futures se neberou v úvahu ztráty, neb se na to MF dívá jako na hazardní hru, ne jako na obchod! Takže ztráty do nákladů nejdou!
 22. Zvědavcec

  Daně

  Stát se daní vzdává nerad, ale i hamižné vlády uznaly, že danit zisk dvakrát je přeci jenom trochu moc. A proto to chtějí písemně, aby mohli případně člověka honit, že výdělek v jiné zemi nepřihlásil. Zakládám společnost of shore. Dospěl jsem k tomu takto: Letos jsem vydělal na akciích nějaké US a musím je zdanit. Zbytek je můj a mohu s ním podnikat. Protože moje daň je vyšší než poplatek za udržování společnosti, rozdíl mi příští rok zbyde a mohu s ním podnikat. Peníze, které by jinak vláda rozházela, budou pracovat, budou vynášet, dokud je nebudu potřebovat. Peníze budu muset zdanit v roce spotřeby jako výnos z kapitálového majetku... A budu danit pouze tu částku, kterou si ke spotřebě převedu na svůj účet. Současně se zmenší možnost socialistické vládě uplácet občany :D (dělám, co mohu) :) . Asi má cenu o založení této společnosti uvažovat až v případě, že moje daň překročí částku potřebnou k údržbě společnosti. Proto je lepší ze začátku co nejvíce spořit, abychom mohli obchodovat s co největší částkou a dostali se z tohoto krysího kola, kde se platí daně soc. vládě, ven. Vedlejší výhoda je i v tom, že budu mít méně majetku v případě jeho celostátní evidence (komunistický sen). Závistiví spoluobčané Vám také rádi spočítají, jak si žijete. A tohle vše mi není třeba, já jen nechci žít ve strachu, že ve stáří nebudu mít na teplo, chleba a zdravotní péči. Jinak tvrdím, že nám nezbývá, než platit a platit. Je nad námi totiž Damoklův meč, že na nás za tři, pět let skočí a přijdeme o všechno. A to nám za to nestojí. Stíhají dalšího miliardáře. Palase, který mu to prodal ne, ale kupce ano. Je lumpárna, že nestíhají Palase, ale příště může být politická objednávka jiná a my budeme spíše vždy v roli soukromé osoby s bezpracným ziskem. Mrkněte se na seznam osobností. Není vyznamenán nikdo, kdo něco dokázal, postavil se na vlastní nohy. Vyznamenáni jsou ti, kdo se svého majetku vzdávají pro druhé. Je to hodné úcty, ale vyznamenávat jenom toto :S ...
 23. Zvědavcec

  Amibroker 4.60 CZ

  Já jsem tuto diskusi vyvolal, a proto děkuji všem, kdo napsali a snažili se mi pomoci. Také já jsem chtěl data z minulého dne. Dokud nemám zažité futures, tak forex zkoušet nebudu. Možná vůbec, jestli mi futures sednou. A věřím že jo. V nejhorším se zaregistruji u IB, ale to bude nejdříve za měsíc. Potom se zkusím napojit na jejich data. Ještě jednou díky, a ať Vám to Pán Bůh oplatí na dětech! :)
 24. Zvědavcec

  Strategy Runner

  Děkuji vřele. :) (tu) ;)
×
×
 • Vytvořit...