Jump to content
Co nového? Mé kurzy

sztula

Members
 • Počet příspěvků

  544
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Airmike Napsal: ------------------------------------------------------- > ale uzatvorenie FX a komoditneho chatu poznam Odvážné tvrzení !!!
 2. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Angi Napsal: ------------------------------------------------------- > V Mauru mám zatrhnuto na kartě Obecné "Umožnit > obchodování" SL a TP mi Mauro vloží do grafu po > zadání obchodního pokynu, ale po té se mi SL > neposouvá. Kdy by se měl začít posouvat? > Problem může být v tom, že Mauro nemůže posunout SL blíž k ceně, než kolik povoluje broker. Nevím, jak je to u XTB. Ovšem SL 5 pipsů je velmi málo, musíš rovněž počítat se spredem, a zřejmě jsou tyto hodnoty v konfliktu s ostatním nastavením: Move.To.BreakEven.at.pips=5; Move.To.BreakEven.Lock.pips=3; Move.Trail.Every.xx.Pips=1; Experimentuj, prosím, na demu. Tyto problémy se tu už v minulosti řešily. Zejména Andrea84. Zkus vyhledat tento nick, případně hledej Mauro. ale hlavně je třeba experimentovat na demu. Nic Tě to nestojí a zcela určitě Ti to dá víc, než když to bude někdo krok po kroku vysvětlovat. Rád Ti pomohu, pokud budu vědět, ale zkus nejdřív pohledat, experimentovat a mnohé se Ti objasní. Mě samotnému některé funkce nejsou známy, ale nezabývám se tím, jelokož je nepoužívám. Upřednostňuji pouze přednost Maura, že ihned po vstupu do pozice vloží SL. Pak už si pozici většinou řídím sám. > V nastavení Use.ADR.for.SL.pips - je lépe zadat > false nebo true?? Vím že jde o řízení SL > indikátorem, ale nevím kdy je vhodné mít nastaveno > true a kdy false? Děkuji > Toto nastavení nechávám false a ani jsem nezkoušel, co Mauro dělá pří true.
 3. sztula

  MetaTrader 4 II.

  [b]to Angi:[/b] Nastavení Mauro, které uvádíš platí pro cenu kotovanou na 4 dest. místa. Ale snad je to jasné.
 4. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Angi Napsal: > Ale nevím zda mám strategii vložit do grafu a > zapnout před otevřením pozice nebo až po > otevření?? Když hovoříš o "Strategii", předpokládám, že máš na mysli EA Mauro_trailing. Užitečné je, mít Mauro v grafu, mít zapnutou strategii (xychtík v pravém horním rohu se usmívá), a pak teprve otevřít pozici. Obzvlášť, pokud obchoduješ na krátkých TF. Máš jistotu, resp. měla bys mít jistotu, pokud Mauro funguje korektně, že se Ti ihned, resp. při následujícím tiku, vloží SL, ale mělo by to být jedno, kdy strategii zapneš. Mám vždy nejdřív Mauro v grafu a zapnutou strategii. Opačný postup odzkoušený nemám, ale to si jednoduše na demu můžeš odzkoušet. Doporučuji experimentovat na demu. Pokud Ti Mauro vložilo SL a TP podle zadání, pak je to divné, že neposouvá. Pohledám, sdělím. Pokud Mauro nevloží SL a TP, pak ještě by mohl být problém s bokerem, že nepovoluje EA, ale to se mi nezdá, případně někde v nastavení. > a trailing stop mám v nastavení v platformě zapnut > (v nastavení - nástroje - možnosti - události). Toto nastavení nemá s Maurem nic společného. Po vložení (přetažení) Mauro na graf, na kartě Obecné zatrhnout "Umožnit obchodování" > Nastavení Maura mám takto viz dole: > SL_TP_Trail_Options="--------------------------"; > StopLoss.Pips=5; > TakeProfit.Pips=55; > Trail.Pips=5; > Trail.Starts.After.BreakEven=true; > Move.To.BreakEven.at.pips=5; > Move.To.BreakEven.Lock.pips=3; > Move.Trail.Every.xx.Pips=1; > Use.ADR.for.SL.pips=false; > tsl.divisor=0.40; > Chci se ještě zeptat, zda toto nastavení je v > pořádku? Zdá se mi SL 5 pipsů velmi málo. Na druhou stranu TP 55 na krátkodobé pozice zase moc. Ale to je Tvá věc a věc Tvého MM. Ostatní nastavení v pohodě. > Obchoduji jen krátkodobé pozice. Pozici > držím jen několik minut a po profitu ji hned > uzavírám. Pozici by měl uzavřít Mauro. GL
 5. sztula

  MetaTrader 4 II.

  V případě, že je otevřených víc pozic v různých časech, Mauro obsluhuje pouze poslední zadanou pozici. Pokud se pozice zavře, kterou Mauro obsluhuje, jeho povinnost nepřechází na žádnou jinou! Např.: První pozice v 11:00 - Mauro nastaví Sl a TP druhá pozice v 11:01 - Mauro nastaví Sl a TP třetí pozice v 11:05 - Mauro nastaví SL a TP Mauro bude posouvat SL u třetí pozice. První dvě ignoruje a to i v případě, že třetí pozici zavřeš. Pokud půjde trh Tvým směrem, Mauro nebude nic posouvat. Ještě poznámka: Tak se chová Mauro, které mám. Je možné, že existuje nějaká upravená verze, ale nevím o ni. GL :)
 6. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Smiles
 7. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Angi Napsal: ------------------------------------------------------- > Tak do grafu jsem již Mauro přetahla - nemohla > jsem předtím Mauro v platformě najít, nevěděla > jsem, že je ve strategiích. Ještě jsem zatím > doposud žádné strategie nevyužívala. Po nastavení > hodnot v okénku mi toto nastavení nešlo uložit, > tak jsem hodnoty nastavila pomocí úpravy. Ale > nevím jakým způsobem zapnout Experts Advisors? > Děkuji Zapnout! v pravém horním rohu za nápisem Mauro_Trailing se objeví smějící se xychtík asi tak :)
 8. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Angi Napsal: ------------------------------------------------------- > Potřebuji poradit jakým způsobem aktivuji Mauro v > MT4. Uložila jsem soubor do adresáře MT4 > experts/skripts. Mauro mi po vstupu do obchodu > nastaví SL a TP dle mého nastavení, ale poté se > již nic neděje, tj. pokud jde obchod správným > směrem neposouvá SL atd. Děkuji Uložit do Experts, přetáhnout do grafu, nastavit hodnoty, zašrtnout "Allow live trading", případně ješte "Ask manual confirmation" (bude se ptát, jest-li má akci provést). V grafu zapnout Experts Advisors. V pravém horním rohu zobrazí Mauro_Trailing a smailíka, který se musí usmívat, asi tak :) GL :)
 9. sztula

  MetaTrader 4 II.

  Upozorňuji, že Mauro funguje pouze na jednu pozici!!! Nejlíp odzkoušet na demu, jak funguje.
 10. sztula

  MetaTrader 4 II.

  kviido Napsal: ------------------------------------------------------- > Pohľadaj Mauro trailing. Mauro hned při vstupu do obchodu nastaví SL a TP. Například položka "Move to break even at pips" znamená, že posune SL na BE po dosažení zvolených pipsů. "Trail starts after BE" znamená, že trailing bude posouvat SL až po dosažení BE. "Move to BE lock pips" znamená, že posune SL na BE a zároveň "zamkne" zvolený počet pipsů, takže pokud tě to následně vyhodí na SL, stejně zůstaneš 1pip (nebo víc, podle zvolené hodnoty) v plusu. "Move trail every xx pips" znamená, že bude posouvat SL každých xx pipsů, tzn. pokud zvolíš třeba 5, tak se bude SL sunout za profitem po pěti pipsech. "Use ADR for SL pips" znamená, že pro posouvání SL se použije indikátor ADR který je v Mauru implementován. SL_TP_Trail_Options - nevím, k čemu to je ??? StopLoss.Pips - klasický Stop loos TakeProfit.Pips - klasický Take profit Trail.Pips - Trail.Starts.After.BreakEven - zapnot/vypnout; jakmile cena bude na BE, tak posune SL Move.To.BreakEven.at.pips - posune SL na BE po dosažení zvolených pipsů Move.To.BreakEven.Lock.pips - posune SL na BE a zároveň "zamkne" zvolený počet pipsů Move.Trail.Every.xx.pips - bude posouvat SL každých xx pipsů Use.ADR.for.SL.pips - pro posouvání SL se použije indikátor ADR tsl.divisor - nevím, k čemu to je ???
 11. sztula

  ActivTrades

  Nedal by sem někdo, kdo u něj obchoduje live, po delším čase nějakou recenzi na onoho brokera?
 12. sztula

  ActivTrades

  Elfík Napsal: ------------------------------------------------------- > Ahoj. > Takže mám první praktické zkušenosti s tímto > brokerem. Před dvěma měsíci jsem si u nej založil > účet, vložil peníze, něco málo vydělal a vklad si > vzal nyní zpět. Vše bez nejmenších problémů. A > jinak mikroloty je úžasná věc (alesoň pro mně). To jsou zkušenosti ohledně financí. Jest-li můžeš, doplň ještě zkušenosti s plněním, natahování spread (v době zpráv), rekotace, jak dlouho držíš pozici, případně další postřehy. Je mi jasné, že za dva měsíce live se toho moc vypozorovat nedá, ale něco přece a možná, že to bude ostatním užitečné.
 13. sztula

  MetaTrader 4 II.

  qay1 Jest-li se dívám dobře, tak všechno tam je vidět. Objednávka zpravidla (podle nastavení) zelená čárkovaná čára, SL PT červená. Pokud vstoupíš do pozice, tak je tam ještě šipka (červená/modrá - sell/buy)
 14. sztula

  MetaTrader 4 II.

  LUKY Napsal: ------------------------------------------------------- > A ještě se zeptám. Má někdo range bars na MT4? myslíš tohle?
 15. sztula

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.

  Fletmaster Napsal: ------------------------------------------------------- > Proč trvá tak dlouho? Pul hodiny na zverejněni > přispěvku ? Přispěvěk ztrácí smysl. Myslím, že to se stává ojediněle. A pokud sem dáváš střednědobé předpovědi, pak by to nemělo tolik vadit.
×
×
 • Vytvořit...