Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Kiša

Members
  • Počet příspěvků

    6
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Kiša

  • Hodnost
    Newbie

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

  1. Kiša

    Daně

    Mirek Napsal: ------------------------------------------------------- > Prosím ještě upřesnění! > Během roku vedle úspěšných obchodů bude také řada > ochodů neúspěšných - ztrátových. Tomu se nevyhne > žádný obchodník a výsledek určí statistika - na > konci roku odečtu ztráty od příjmů a vyjde mi > zisk. > > Co se v tomto případě rozumí tou ztrátou, kterou > si můžu odečíst od ZDP? Je to: > a) součet všech ztrátových obchodů za > uplynulý rok nebo > b) je to záporný výsledek rozdílu mezi > celkovými příjmy a součtem všech ztrátových > obchodů nebo
  2. Kiša

    Daně

    > Abych to shrnul. Po 1. roce obchodování s akciemi, > jsem vyrobil ztrátu, kterou jsem následně > odepisoval. Zda to bylo postupně, to netuším, ale > již druhý rok jsem slušně profitoval, takže jsem > ztrátu z minulého roku odepsal až z následného > zisku z akcií ? Pouze jsem netušil, že ztráta z > těchto obchodů nejde zahrnout do celkového > výsledku firmy. ****Ještě jsem zapomněla reagovat na toto, jak teď pořád řeším jen ty komoditní obchody. Takže s akciema je to jinak: Do roku 2001 se u akcií a všech ostatních CP postupovalo stejně, jako dnes u derivátů - tj. z
  3. Kiša

    Daně

    > Tady bych ještě moc poprosil o informaci, jakým > procentem se daní tento příjem: > > 2. Soukromá osoba = příjmy zdaňuje podle § 10 ZDP. > Pokud má v jednom roce ztrátu, už si ji nikdy > nemůže odečíst. (Výdaje v § 10 se vždy uplatňují > jen do výše příjmů.) > Pokud ale dosáhne zisk, neplatí z něj sociální ani > zdr. pojištění (to se platí jen z příjmů podle § > 7). *****Daní se spolu se všemi ostatními příjmy progresívní sazbou. Nemůže se tedy použít samostatný základ daně a sazba 15 nebo 20 %. . V případě > bodu 2, nesmíte dát do výdajů prakticky nic. Je to
  4. Kiša

    Daně

    bolija Napsal: ------------------------------------------------------- > zdravím Vás, > > kompletně bych souhlasil, až na jednu maličkost, a > to je: "výdaje související s uskutečněním prodeje > a platby za obchodování na trhu". K tomu abych > nakoupil, nebo prodal, potřebuji software (grafy, > platforma) a připojení k internetu. ***Z toho, co píšete soudím, že jste své příjmy a výdaje danil pod § 7. Ale tom případě byste měl mít nějaký ŽL. Problém je ale v tom, že tato činnost - obchodování s komoditami - není živností (zatím). Nemůžete si tedy uplatňovat výdaje podle cel
  5. Kiša

    Placení daní

    lora Napsal: ------------------------------------------------------- > Jsem plátcem DPH. Podléhají případné tyto příjmy > této dani ? Tyto příjmy jsou od DPH osvobozené, patří pod "Finanční činnosti" (viz § 51 + 54 zákona o dni z přidané hodnoty). Jenom si nesmíte uplatnit odpočet DPH u výdajů vztahující se k těmto příjmům - ale to asi moc nepřipadá v úvahu.
  6. Kiša

    Daně

    Ahoj, já na burze neobchoduju, ale jsem účetní a známý mě požádal o radu ohledně zdaňování těchto obchodů. Takže jsem hledala na internetu a našla i tuhle diskuzi. Zatím jsem došla k těmto závěrům: Obchodování s komoditami je vlastně obchodování s cennými papíry, resp. deriváty. Zdanění je odlišné podle toho, zda obchoduje OSVČ - podnikatel nebo nepodnikatel - soukromá osoba. 1. OSVČ = příjmy zdaňuje podle § 7 zákona o dani z příjmu (ZDP). Z toho vyplývá, že ztrátu dosaženou v 1 roce si může odečíst ve třech následujícíh letech. Problémem je v tomto případě také oceňování, ale t
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.