Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

georgequaran

Members
 • Počet příspěvků

  291
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem georgequaran

 1. Jsem rád za to, jak je ten český tradingový rybník propojen ano na spready je moc dobrá free platforma SpreadCharts máte tam COT i další věci ! Jinak škoda, že COT nemáme i v SCH pak by to bylo dokonalé. Všechny zdraví J.
 2. Jj taky jsem se zasmál no střízlivím pomalu , ale jistě . . . .
 3. Nazdar, jak to, že máš po tak dlouhé době v tradingu problém s disciplínou ??? Jak jsem dočetl až sem tvé vlákno, tak mě přijde, že to máš "vše" jaksi neurovnané možná v sobě nebo na papíře. Ať se daří ! J.
 4. Petře podle vás jsou CFD v pohodě? Podle mě toto není řešení :) ETF ano, ale jinak je správné říct, že je třeba mít pořádný účet a ne si zanášet hlavu CFD. Pěkný den J.
 5. To tomnes:Díky za vysvětlení a nechť se daří! PS: Nedávno mě jeden můj kamarád překvapil , když mi řekl , že AOS , kterým se nějakou dobu věnuje jezdí přednášet do zahraničí. Je jisté, že o Czech trading education ještě hodně uslyšíme.
 6. Ještě jednou zdravím Tomáši , a mám jednu možná až fillozofickou otázku. O co jde . Přemýšlím zda z diskrečního ID tradingu (který mám pevně léta ukotven a sedí mi a vydělává) se mám přesunout k AOS, kdy je to přirozený vývoj anebo pokračování již po jiné "cestě" . Skutečně mě AOS ušetří čas strávený před monitorem, není to jen tak, že jedno vyměním za druhé :) - místo času věnovaný exekucím mých vstupů v ID ten čas budu trávit u PC vymýšlením, optimalizací a laděním AOS a následným uprávám již live spuštěného systému, tak aby reagoval na jakoukoliv změnu v trzích (brexit, grexit , max VIX , žádný VIX atd.) Jinak emoce a dodržování OP mě live trading donutil zvládnout :) . Děkuji za tvůj pohled. Jirka "Je lépe zapálit svíci, než proklínat houstnoucí tmu"
 7. Budu stručný. Za mě, veliké díky Ti Tomáši za 10 let inspirace a otevření očí :) . Věřím tomu, že byť nyní odcházíš, tak se s Tebou jistě zase někdy setkáme :) . Přeji Ti vše dobré ! Jirka "Je lépe zapálit svíci, než proklínat houstnoucí tmu"
 8. to petr: Nedají se spready nějak vyřešit AOS?
 9. georgequaran

  Striker

  Patrikk: je to tak pokud máš open pozici a jdeš v ní pod 500 usd zust. na učtu, broker ti pozici uzavře a ještě ti naúčtuje poplatek za svůj "zásah" tuším, že to je 50 usd . . . .
 10. Jj i takové jsou :) viz např. včerejší a dnešní NQ
 11. georgequaran

  Trhy pro záčátečníky

  Použij vyhledávání tady na finančníkovi . . . . . :) to najdeš hned :)
 12. Díky Petře pěkný rozbor i článek, člověk se tak může nachystat na trendový den :)
 13. to PPavell: Díky za info :) Myslím, že to stačí titulky říkají mnohé: "BECOME PROFITABLE TRADER FASTER. Learn from my mistakes." Jeden nejmenovaný broker :) mě AOSy G -Rex, Morpheus a T -Gainer furt tlačí, že jako budu snadno vydělávat a jen platit za užití a za komise. Samo když bude AOS v mínusu tak můj problém. Sečteno podtrženo prostě business, ale ne pro mě a za mý prachy :) Trading je o prachách, podstatné je aby vy jste je tahali z kapes druhých a nenechali si je vytahat z vlastních ! Ať se daří ! A přeji všem vše dobré :)
 14. to Unlimited: Můžeš dát odkaz na další web v ANJ od Tomáše, rád bych se podíval a udělal si vlastní názor . . . Dík Q.
 15. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  Ahoj ZYPe a ostatní, mám ještě jeden dotaz může mi autorizaci v SC blokovat třeba webové rozhraní . . . .je jedno jestli na net jdu přes IE nebo Chrome či Firefoxe? Někdo mi říkal, že W7 už nejsou podporovány a s nimi ani IE a proto je možné, že mi chybí nějaký plug-in (či něco podobného, třeba nějaký sys. update) a dochází tím k blokaci. Nebo je to blbost? Fakt nevím zatím jsem nato nepřišel :( . Jinak díky všem za feedback. Zdraví Jirka
 16. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  to ZYP: Tak si představ, že jsem doma na PC zkusil pustit SC a jela :) . Dlouho jsem na tomto PC neobchodoval, tak jsem i updatetoval a i přesto v pohodě. Jela SC i přikoupená data :) Je pravda, že jsem neprovedl update antiviru (mám ESET) a tak druhá fáze bude spustit SC po update ESETu a uvidíme víc. Skutečně bude problém na NTB, možná ten antivir. Jinak díky ZYPe mrknu i do FIMS, jsi ve FIMS 2 nebo FIMS1? Měj se fajnově, až to zprovozním tak dám i nějaké screeny. Čauky. Jirka
 17. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  Ahoj ZYPe rád tě zase slyším :) . Představ si, že jsem zkusil na druhý počítač v práci nainstalovat druhou SC , neboli na komp kde nikdy nebyla , ale je pravda že máme zabezpečení a SC taky nefunguje, stejná hláška. Ze supportu mě napsali, že mám manuálně zadat přihlašující údaje a bude to. Taky to nejede. Zkusím odmazat z adresáře nějaké data soubory, ty studie nebo ještě něco . . . . .nevím dost mě to s . . re. No nic jdu na to. Jak jinak se ti daří Zype, já měl teď už obchodovat live druhý kontrakt :). Díky a měj se fajn. Jirka
 18. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  Mám prosbu předtím mi netekla data od Sc a teď se nemůžu vůbec připojit. Už na loginu je hláška "HTTP Error. Failed to establish a connection for the request. " Nevíte co s tím, psal jsem na support a zatím nic. To mě štve data zaplacená, SC předplacená, live obch. účet a . . . .nic z toho. Díky. Jirka
 19. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  Díky zkusím :)
 20. georgequaran

  Sierra Chart - nastaveni II

  Má prosbu přešel jsem v SC na verzi 1392 New Spreadsheet, před tím jsem měl Old Spreadsheet a rázem mi nejde OF nazpět na 2 min. grafu jen od aktuálního spuštění . Nevíte kde je problém, že by v nastavení? Fakt nevím. Díky moc. Jirka
 21. No ono to tu vlastně zaznělo příliš velké marginy brání diverzifikaci ! Kde je psáno, že chci stále obchodovat jeden trh s x počtem kontraktů jednou strategií :) Podle trhu se mění i risk . Asi jinak budu mít nastavený MM u NQ a jinak u TF a jinak u DAXu a jiné to bude i intraday a jiné i swingování. Já výši marginu, který se v průběhu času mění beru i jako signál, že trh je v jisté anomálii :) . Jinak výše marginu je ochrana brokera nikoli tebe. Ale to je jenom můj názor. Ať se daří ! GQ
 22. No nevím proč bych měl mít peníze zbytečně blokované v marginu :) proto i s účtem 10-15.000 USD je při dobrém MM takovy margin zbytečně vysoky :)
 23. georgequaran

  Striker

  to Bugsy: To je individuální :) ale jinak LIVE stačí udělat jeden obchod za měsíc! A to je pak jedno jestli budeš mít 35 usd SL nebo Inactivity Fee za 35 usd :)
 24. Jen tak na okraj "zdaňuje realizovaný příjem, t.j. jen to, co si pošlu v daném roce na domácí účet v ČR" takto asi ne :) realizovaný příjem je zisk i když je stále v USA nebo jinde, protože jste podepsali prohlášení o tom, že jste daňoví cizozemci (nevím přesně číslo formuláře od brokera) a tzn. že nás nedaní US administrativa, ale měli byste danit v Čechách. No pak k tomu dejte náklady na trading roční, a daňový test 6M u cenných papírů a jste doma. J.
×
×
 • Vytvořit...