Jump to content
Co nového? Mé kurzy

julietrose

Members
 • Počet příspěvků

  32
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. To Xanathar: Samozřejmě, že se poslední data načtou jen za pátek 21. listopadu. Dnes je přece sobota a to se na burze neobchoduje...
 2. julietrose

  Otazka ZACATECNIKA

  To Augustinus: Pokud Vám není jasné jak na backtestování, je na tomto serveru o tom napsáno několik článků, stačí jen trošku zapátrat. Doporučuji opravdu si stáhnout nějaký obchodní software (pro intradenní obchodování e-mini např. výše zmíněný Ninja Trader), trochu si s ním pohrát a hned Vám to bude jasnější.
 3. julietrose

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  To dusan.x2: Průběh obchodu se dá "zneviditelnit". V Properties - Trade Vizualization - Plot Executions máte na vybranou ze 3 možností: Text and Marker (zobrazuje text a značení vstupu/výstupu šipkami) Markers Only (zobrazí jen šipky bez textu) Do not plot (nezobrazí nic)
 4. To LuHill: Ohledně ER2 souhlasím s Dvanácterníkem, že pro aktuální data je potřeba zvolit TF. Co se týče té hlášky "You need to select an instrument" - nejprve si musíte v Tools - Instrument Manager přidat instrument ER2 03-08. Předpokládám, že pokud jste si instaloval NT teď někdy během posledních pár měsíců, tak tam tyhle starší kontrakty v instrumentech zadané nemáte.
 5. Chci poděkovat Petrovi za vynikající článek, kterým se opět strefil do černého a zapojil do diskuse o něm spoustu traderů.
 6. julietrose

  Zen-Fire - Mirus Futures

  To Atlas: Já bych hned neházela flintu do žita. Vzdát se tradingu jen kvůli jazykové bariéře? Při nejhorším si člověk přeci může zkusit najít brokera, co mluví česky. (A nebo začít studovat angličtinu a přitom pilovat svoje traderské schopnosti na demu.)
 7. julietrose

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  To Neuron: Ještě je potřeba dát si pozor na jednu věc. Když si zvolíte např. kontraktní měsíc 09-08, tak je zbytečné snažit se otevřít pro něj graf z období např. 1.3.-31.3., protože v té době se tento kontrakt. měsíc ještě neobchodoval.
 8. To VonV: Tenhle problém se už řešil v jiném vlákně o NT s názvem "Ninja Trader - nastavení programu od A do Z". Prostě ten graf nezavírejte, až budete vypínat Ninja Trader, a potvrďte příkaz Uložit Workspace. Až Ninju později znovu otevřete, rovnou se Vám rozbalí i všechny grafy, které jste měl před jeho vypnutím otevřené.
 9. julietrose

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  To Kazma: Tenhle problém už se v tomto vlákně řešil několikrát, naposledy tuším na straně 17. Příkaz Save Template Vám neuloží zakreslené poznámky, šipky aj. - to co se Vám ukládá jako template je pouze nastavení pracovní plochy (např. barva pozadí, zobrazené indikátory, druh grafu /candle aj./, rozestup svící). Můžete mít tedy více template podle libosti. Kupříkladu template se zeleným pozadím a dvěma EMA, template s modrým pozadím, jedním EMA a CCI nebo template, na kterém budou svíce místo červené a zelené mít barvu žlutou a fialovou atd.. (Fantazii se meze nekladou.) Váš problém s uchováním popisků vyřeší to, když při vypínání Ninja Traderu nebudete zavírat grafy, necháte je otevřené a vypnete jen hlavní panel Ninjy. Při opětovném zapnutí NT pak naleznete svoje grafy i s popisky přesně v tom samém stavu, v jakém byly před vypnutím NT.
 10. julietrose

  Otazka ZACATECNIKA

  Jste asi ve fázi, kdy se teprve začínáte orientovat v základech tradingu, a tak není divu, že po nahlédnutí do diskusního fóra se vám zatočila hlava ze všech těch pro vás neznámých informací. Přece jenom se tam probírají věci mnohem pokročilejší, než to minimum, co znáte teď. Ale žádný strach, to se zlepší, jen to chce čas a samozřejmě další studium (tj. pročítání článků na finančníkovi a třeba i části diskusního fóra určené pro začátečníky). Než se vrhnete do diskusního fóra, doporučuji přečíst kromě manuálu i další články tady na Finančníkovi. Je jich tu opravdu spousta a velmi kvalitních, stačí mrknout do archivu článků. Mnohé z nich jsou určeny začátečníkům nebo lehce pokročilým, často jsou to i celé seriály článků na stejné téma. Dozvíte se v nich jak o software, tak o různých obchodních strategiích a vlastně o všem, co se týká tradingu. Jsem si jistá, že po přečtení všech těchto článků už budete rozumět mnohému z toho, co vám teď zamotalo hlavu. A manuál si přečtěte pro jistotu hned několikrát, abyste si všechny ty informace pořádně utřídil v hlavě. Přečíst ho jen jednou je podle mě málo. Co se týče paper tradingu a backtestů, z článků na Finančníkovi bych vám doporučila zejména tyto: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/backtesting-papertrading.html www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-forex-backtestovani.html Mezi backtestem a paper tradingem je asi tento rozdíl: Backtest je testování vaší obchodní strategie na historických datech. Postupuje se při něm zhruba tak, jak jste to napsal vy - tj. díváte se na graf, říkáte si, kde byste vstoupil a následně vystoupil. No a pak si to samozřejmě vše zapíšete do obchodního deníku. Paper trading je potom už vlastně takové obchodování nanečisto. V obchodním software už rovnou zadáváte vstupní a výstupní příkazy, jenom to vše děláte na demo účtu, nikoli na účtu opravdovém. Vše děláte v reálném čase, postupujete stejně, jako kdybyste obchodoval již doopravdy naživo (je to tedy vlastně takové trénování používání SW a taktéž trénink obchodování vašeho obchod. systému). A samozřejmě stejně jako při backtestu vše pečlivě zapisujete do obchodního deníku. Rozhodně bych ve vašem případě nezkoušela žádné SW - simulátory. To začátečníkovi k ničemu není. Co potřebuje začátečník, je získat cit pro trhy. A ten nezískáte v simulátoru, ale jedině ručním backtestem. Velkým přínosem pro začínající tradery je podle mě i nová kniha autorů tohoto serveru nazvaná Jak se stát intradenním finančníkem. Ale ta je spíš už pro ty lehce pokročilé. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst všechno co se dá tady na stránkách Finančníka. Článků je tu mnoho, takže vám čtení chvíli potrvá, navíc je to vše zcela zdarma. A až tu všechno poctivě nastudujete, pak už budete sám nejlépe vědět, jestli si chcete kupovat knížku či ne, a zda chcete právě tuto, nebo nějakou jinou.
 11. julietrose

  Knihovna

  To JenaL: Knihu jsem sice nečetla, ale jako fanda Star Treku vím, že jejím autorem je Sun Tzu (co všechno se člověk nedozví ze sci-fi seriálu). Anglický název je The Art of War. Předpokládám, že autor se v ní neorientoval na tradery ani na manažery, neboť ti v Číně před cca 2500 lety, kdy spisek vznikl, ještě neexistovali. Primárně se kniha zabývá vojenskými strategiemi, ale teorie v ní popsané jsou natolik univerzální, že se dají aplikovat nejen ve vojenství, ale i v běžném životě a samozřejmě i v obchodování, tedy i tradingu. Byla to prý první a nejúspěšnější kniha tohoto druhu, tedy skutečná klasika.
 12. Oni ti manažeři, obchodníci apod. jsou taky jenom lidé, se všemi kladnými i zápornými vlastnostmi, které lze mezi průměrnými občany najít. Když k nám do firmy poprvé přišel daňový poradce, taky jsem si myslela, že spolknul všechnu moudrost (je přece poradce - a ti vědí VŠECHNO, ne?). Postupně jsem samozřejmě zjistila, že zas tak úplně všechno neví a nechává si radit od jiných... To je běžná věc. Spousta lidí se spoléhá na to, že jim někdo moudřejší a v daném oboru zkušenější poradí s tím, co neznají. Autoři novinových článků či televizních reportáží na téma finance jsou často jenom novináři/reportéři, kteří si o dané problematice sehnali z různých zdrojů informace, analýzy, vyjádření odborníků aj. a na jejich základě píšou do novin či pouštějí do éteru ony "zaručené pravdy".
 13. julietrose

  Nova kniha finacnikov VS kurzy

  Novou knihu Finančníků jsem si před nedávnem zakoupila a přečetla, tak snad lidem, kteří váhají nad její koupí, pomůže několik níže uvedených řádek v rozhodování. PRO KOHO JE KNIHA URČENA: Na své si přijdou začínající i pokročilí tradeři. Ti začínající zde dostanou mnoho užitečných rad ze všech oblastí tradingu, které jim pomohou v dalším rozvoji, ale i ti pokročilejší zde jistě najdou leccos zajímavého. Kniha není ale vhodná pro úplné začátečníky, kteří předtím o tradingu nikdy neslyšeli, protože jim zde nikdo nebude vysvětlovat kde se na burze vzali býci s medvědy, a že broker není ten pán, co sbírá brouky… Minimálně nastudování informací z komoditního manuálu zde na serveru je nezbytně nutnou podmínkou pro pochopení knihy, na což ostatně autoři i upozorňují hned v úvodu. OBSAH KNIHY: Autoři se do tvorby své nejnovější publikace pustili se stejnou důkladností, zkušenostmi a zápalem, které můžete vycítit ze článků, co zveřejňují zde na Finančníkovi. Použitím osobního příkladu a popisem postupného vývoje autorů z nezkušených zelenáčů v opravdové tradery bylo docíleno čtivosti a dobré pochopitelnosti textu. Vzhledem ke stylu a formě knihy se v některých chvílích může stát, že si čtenář najednou uvědomí: „A vida, přesně ten samý problém, co teď řeším, měl kdysi i jeden z autorů. A on to řešil takhle… Tak já to udělám také tak.“ Kromě zveřejnění několika patternů systému FinWin (což byl pro některé možná hlavní důvod si knihu koupit), tu naleznete především mnoho velice dobrých rad a tipů ohledně tradingu, toho jak začít, jak backtestovat, čím se řídit a čeho se naopak vyvarovat. Za sebe bych vypíchla např. kapitolu „Trading – co důležitého byste ještě měli vědět“ nebo rozhovor se zkušeným traderem MPlayem (a mnohé další věci). Každý si tu myslím najde něco, co jej nejen zaujme, ale co jej především posune dál coby tradera. Já osobně knihu hodnotím velmi vysoko. GRAFIKA: Kniha má pevnou vazbu, kvalitní papír, zajímavě řešený obal, hezké fonty, pěkně zpracované ilustrace (grafy). Je vidět, že si s její grafickou částí někdo dal hodně práce. GRAMATIKA: Někteří diskutující knihu kritizovali pro gramatické chyby a zde musím upřímně přiznat, že ty se v knize opravdu vyskytují. Jsou to nejčastěji překlepy, kdy např. ve slově jedno písmeno přebývá či naopak chybí. Rozhodně tím ale netrpí kvalita informací v knize obsažených, a kdo čte články zde na Finančníku, je zvyklý, že nejsou bez chyb. Většinou bývám na kvalitu gramatiky v knize dost háklivá, zde mi to ale zas tak moc nevadí. Přece jenom si tento druh knih člověk kupuje z jiného důvodu než je úroveň gramatiky.
 14. julietrose

  Otazka ZACATECNIKA

  Já se chystám obchodovat intradenně, takže ohledně denních grafů nemám takový přehled, ale myslím, že sehnat historická data pro denní grafy zdarma nebo aspoň velmi lacině by mělo být mnohem jednodušší než v případě intradenních dat. Viz třeba Barchart. Mám dojem, že kdysi při pročítání fóra jsem někde v diskusi zahlédla i zmínku o tom, že když si nainstalujete demoverzi jednoho analytického software (teď si ale nepamatuji kterého), která obsahuje i obsáhlou historii denních dat, tak po vypršení toho dema vám ta data zůstanou. Snad se ozvou povolanější a poradí.
 15. julietrose

  Otazka ZACATECNIKA

  To Bulltip: Když otevíráte graf, tak musíte v tom okénku také zadat, kolik dnů historie tam chcete zobrazit. Nemáte v té kolonce třeba nějaké moc nízké číslo? (kolonka se jmenuje "Days back") Nebo mě ještě napadá - co zkusit dole na té liště těsně pod grafem odrolovat směrem doleva? Když si otevřete nový graf, tak se vám automaticky hodí na data z aktuálního času a když chcete starší údaje, musíte se "vracet" směrem nalevo (jednoduše rolujete na liště směrem vlevo nebo na totéž použijete kolečko na myši). Jiná věc je, jestli jste to myslel tak, že chcete zobrazovat denní, týdenní, měsíční apod. grafy.
×
×
 • Vytvořit...