Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

navratil

Members
 • Počet příspěvků

  260
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o navratil

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. navratil

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Dobrý den, nevíte, existuje nějaká levnější alternativa k Market Balance od fin-alg? Těch 60 dolarů měsíčně se nezdá jako moc, ale spolu s dalšími poplatky se to během roku docela načte. Našel jsem pak ještě Market Delta, ale to je ještě dražší. Díky.
 2. Andrea729: Moc sem už nepíšu, ale na tvůj příspěvek si dovolím zareagovat. Prošel jsem si nečím podobným. Měl jsem úspěšnou firmu, mraky volného času, ale práce s lidmi už mě prostě nebavila a pořád jsem přemýšlel o změně. Když jsem objevil trading, firmu jsem postupně utlumoval a spíš backtestoval nebo zkoušel tradovat a nakonec jsem udělal velký krok, firmu jsem prodal a rok jsem se full time věnoval tradingu. Ani já jsem si nepřipouštěl, že bych to nedal, hloupý nejsem, screen timu jsem měl za sebou hodně, umím zabrat, peněz bylo na ten rok dost i s rezervou, prostě nebyly žádné zásadní pře
 3. navratil

  Broker pro vlastní aplikaci

  Curi, tvoje problémy na moje ostny :-) Možná zkus uvést nějaké podrobnosti, jaké objemy na jakých timeframech a jakých trzích chcete točit, na jakém principu chcete obchodovat (indikátory, PA, statistika, něco úplně jiného...), jakou technikou (market, limity, stopy...). To je jako když se zeptáš jestli máš koupit benzín nebo diesel...co ti na to asi tak kdo bez dalšího upřesnění řekne?
 4. navratil

  Spolehlivost FX brokerů II

  Netušíte, jak to bude s účtama u brokerů, kteří mají sídlo na Kypru, jako třeba FxPro? Budou zdaněné i účty traderů? Já jsem tam konto shodou okolností nedávno zavřel, ale i tak mě to zajímá.
 5. navratil

  Pracovat jako broker?

  MNovak: Vidíš to moc černobíle, přesně jak jsem si to myslel i já. Představ si, že před vstupem musíš vyhodnotit spousty podmínek a filtrů, z nichž nekteré obvykle splněné jsou a některé ne, a ty si musíš v tom okamžiku vybrat, co je důležité, co má větší váhu a podle toho se rozhodnout zda obchod vzít nebo ne. Určitě to jde naprosto zmechanizovat, ale těch pravidel a jejich vzájemných vah může být tolik, že to prostě jednoduše nenaprogramuješ (a že jsem se snažil). A pak ti zbývá ta intuice, diskrece, pomocí které to vyhodnotíš. A tu prostě nemusíš být schopen předat, ať se snažíš jak chceš.
 6. navratil

  Pracovat jako broker?

  MNovak - no já si taky myslel, že to není problém, ale jak jsem zjistil, tak něco umět a umět to naučit druhé jsou odlišné věci a prostě to ten trader nemusí být schopen předat - ať už proto, že neumí učit, nebo proto že žáci jsou tupci :-). Ty triviální chyby vynechám, tam je důvod jasný, ale ono to prostě nemusí fungovat ani když člověk dodržuje systém podle svého nejlepšího svědomí. Problém je, že pokud je v systému nějaký podíl diskrece, student ji vyhodnocuje jinak, než mentor, a prostě se nemusí podařit pohled studenta přizpůsobit tak, aby to vyhovovalo systému. To je moje zkušenost, i k
 7. navratil

  Pracovat jako broker?

  Mě by spíš zajímalo, jestli je vůbec možné u nás s takovou firmu uspět. Předpokládám, že základ je funkční systém, který je autor schopen a naučit ostatní. V tom vidím trochu problém - po zkušenostech s pár mentory mi přijde, že buď je to rovnou podvod, nebo i když sami třeba tradují ziskově, nějak nejsou schopni to předat dál. Najít takového člověka asi nebude nic jednoduchého. Plus samozřejmě pak najít i tradery, kteří už ví co dělají a nejdou se do té firmy učit základy.
 8. navratil

  Pracovat jako broker?

  Jojo, přesně tak to myslím.
 9. navratil

  Pracovat jako broker?

  Tak si odpovím sám - zítra mělo nastupovat asi 10 lidí, bohužel to dneska zavřeli.
 10. navratil

  Pracovat jako broker?

  Když už se tohle téma zase otevřelo ve vedlejším vlákně, máte někdo aktuální reference na TGW Invest, jak jim to jde?
 11. PetrPavel: Ještě jsem o tom přemýšlel a asi to tak nebude. Když to vezmu nějakým příkladem - vstupovat třeba na překřížení nějakých EMA asi ziskové nebude. Jít slepě na průrazu swingu asi taky ne. Ale je možné, že pokud k překřížení EMA dojde plusmínus zároveň s průrazem swingu, přesvědčí to dostatek obchodníků, aby šli mým směrem a dohromady už to edge dají. Takže můži mít edge, které je složené ze dvou částí, které edge nedávají. Sazmořejmě, pokud něco dává měřitelnou výhodu samo o sobě, je to super, ale na druhou stranu, podle stejné logiky to za určitých podmínek zase výhodu dávat nemusí.
 12. Včera jsem měl filozofickou náladu a napadla mě jedna myšlenka. Dejme tomu že stavím systém, kde mám nějaký vstupní signál a nějaké filtry. Systém bude mít RRR 1:1, tedy když započtu bid-ask spread a komise tak jsem dejme tomu na 45:55 pravděpodobnosti PT:SL u náhodných vstupů. A mám otestováno, že ten vstupní signál, pokud bych ho bral mechanicky a nefiltrovaně, mi tu pravděpodobnost ještě snižuje a systém, jde do ještě větší ztráty. Prostě sám o sobě mi žádné edge nepřináší. Ale když použiju filtry, tak se dostávám do zisku. No a mě napadlo, že přesně nevím, co to znamená - je vstupní patter
 13. navratil

  NT7

  Zdravím, nevíte někdo o indikátoru na 1-2-3 do Ninji, možná i placeném? Našel jsem jen něco na BMT, ale moc to nefunguje :-(. Díky.
 14. Nemůžu si pomoct, yamato se opět trefil a ukázal, proč je pod motivačními články tisíc pozitivních příspěvků, ale v sekci "Kolik sype trading" ticho po pěšině (a pěšina pro jistotu zrušená, abychom ten pozitivní duch moc nestrhávali zpět do reality). Můžu být stokrát namotivován, ale ani v nejmenším to neznamená, že něco dokážu. Hezky se o tom ale sní...
 15. tom_swing: Já můžu mluvit jen za sebe - mám za sebou 2 coachingy, jména uvádět nebudu, aby to admin nesmázl, ale oba dva tu mají spoustu příspěvků a z nich je vidět, že už mají leccos za sebou a že jsou dávno za vodou. Výpisy jsem vidět nechtěl, vzhledem k možnostem photoshopu bohužel nakonec stejně musíš hlavně věřit. Jeden coaching skončil hodně blbě, bylo vidět, že prezentovaný systém je sice krásně jednoduchý a logický, ale v reálu prostě nefunguje a doteď netuším, jestli aspoň předtím chvíli fungoval, nebo ne. Když jsem se pak dozvěděl, že systém prezentovaný jako mechanický, je vla
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.