Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Stanley

Members
 • Počet příspěvků

  539
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Stanley

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

 1. Stanley

  Dividendové akcie - dlouhodobé investice

  Ahoj, zajímal by mě váš názor na tyhle 3 akcie: ADES, MNDO a JE.
 2. Stanley

  AKCIE - tipy na obchod

  BKE je dle ukazatelů vynikající společnost, také o ní uvažuji. CALM - tady mám asi trošku problém vzhledem k tomu, že nejsem příznivce velkochovů. Ta zvířata tam neskutečně trpí. WLK mi nepřijde co se týče zisku moc stabilní a ukazatele mi taky nepřijdou zas tak výborné.
 3. Stanley

  AKCIE - tipy na obchod

  beraniste Napsal: ------------------------------------------------------- > AFL není špatná, kdyby ji člověk trefil v krizi, > jako v r.08. AXP je také dobrá firma, ale neprojde > jedním z mých pravidel, které jsem převzal od > Buffeta (kdo ví, jestli ho sám neporušuje, ale mě > se líbí). Neinvestovat do firem, které nejsou > schopny svůj dluh splatit z méně jak 2 čistých > ročních zisků. > > > > Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 02.03. > 23:12 uživatelem beraniste. Já zase někde četl, že Buffett má pravidlo, že dlouhodobé dluhy nesmí být větší než
 4. Stanley

  AKCIE

  Kama4h: Jasně, že to nejsou dividendy, že se to nazývá jinak. Ale ohledně té daně jsem vycházel z různých diskuzí, kde o tom píše víc lidí, že spol. typu LP, MLP a pod. spadají do nejvyššího daňového pásma kolem cca 39%, takže srazí z distribuce takto vysoké %.
 5. Stanley

  AKCIE

  Mám dotaz na znalejší investory. Nevíte jak je to z dividendami, které vyplácejí ETF fondy, které mají v portfoliích pouze spol. typu L.P., MLP apod.? Např. fondy YMLP, AMLP. Protože spol. typu L.P. a MLP platí z dividend hodně vysoké daně(cca 30-40%), tak mě zajímá, jestli tyto ETF fondy takto vysokou daň z dividend také strhávají při distribuci mezi akcionáře nebo ne. Nevíte někdo jak to u těchto ETF fondů je?
 6. Stanley

  Kde sehnat historii ROE

  Nevím, jak velkou historii potřebuješ, ale já koukám sem: financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=XOM®ion=USA&culture=en_US Je to 10 let dozadu, to je myslím dostačující.
 7. Stanley

  EXCEL - rady a tipy

  jadvig: Díky za radu, pomohla mi to vyřešit:-) V Open Office mi to totiž šlo, tak jsem předpokládal, že v excellu to půjde taky.
 8. Stanley

  EXCEL - rady a tipy

  Ladousek: Já vím jak by ten vzorec měl vypadat. Ale nepotřebuji v tom vzorci definovat oblast klasicky Q67:Q79, ale pouze několik konkrétních buněk, nebo několik oblastí. Vzorec je při klasickém zadání funkční, jenže definuje oblast a to já nechci.
 9. Stanley

  EXCEL - rady a tipy

  Ahoj programátoři, v excellu jsem začátečník a nějak si nevím rady se vzorcem, kdy potřebuji spočítat, kolikrát se v konkrétních čtyřech buňkách z listu 4 vyskytuje písmeno "O". Pořád mi to hází chybu #HODNOTA!. Problém bude nejspíš s těmi středníky mezi jednotlivými buňkami, protože když definuji oblast klasicky jako A1:A8, tak to funguje. Takhle vypadá ten chybný vzorec: COUNTIF(('4'!H3;'4'!O3;'4'!V3;'4'!AC3);$C$2) Jak má vypadat správně? Díky za radu.
 10. Stanley

  Dividendové akcie - dlouhodobé investice

  Připojuji se ke Kramnikovi a končím tady. Hodně štěstí při investování.
 11. Napíši svůj názor, který jsem tady už kdysi v nějakém fóru zmiňoval: Budu-li obchodovat komodity, forex atd. na páku, pak bez SL je to sebevražda. Když ale budu obchodovat s akciema bez páky, pak nemusím vůbec používat SL, protože jedním ze způsobů, jak ošetřím riziko, je velikost otevírané pozice, která může klidně být 2 či 3%. Mým "SL" bude tedy velikost pozice a ne příkaz v trhu. Pokud půjde akcie úplně do háje, ztratím max. ty 2-3%.
 12. Já si spíš nedovedu představit, jak může na akciovém indexu dojít během jediného dne k propadu o více než 50%. To mi nějak hlava nebere.
 13. Stanley

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Jogo: Finviz používám, ale čistě jen pro přehled, protože zatím nemám v US akciích žádný kapitál. Mé prostředky k investování do akcií nejsou v současnosti nijak velké, takže nakupuji jen u nás. Ohledně bankovních titulů a krize: US banky byly přímo namočeny do dění kolem hypoteční krize, takže nakupovat tenhle sektor v USA byl hodně velký risk. U nás to strhlo pěkně dolů i KB, přestože se jí to prakticky vůbec netýkalo. Panika je panika... A nejenom KB, ale v podstatě všechny tituly. U počítání průměrné výnosnosti při pravidelném investování vidím 1 zásadní problém: je počítáno s nákupy
 14. Stanley

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Samozřejmě, že se člověk nemůže řídit jenom tím, jestli vládne optimismus nebo pesimismus. Jogo, píšeš, že "V januari 2008 bol na trhu silny pesimizmus a kto vtedy nakupil akcie(hlavne akcie bank), tak sa este dlho nedostane do zisku po tomto nakupe". Sice byl na trhu silný pesimismus, ale za 1) krize teprve začínala a za 2) fundamentálně byly akcie drtivé většiny spol. slušně předražené. V USA i u nás. Tak proč nakupovat v tuhle dobu? Mám kritéria, která mi říkají, zda je pro mne akcie drahá či levná. Nemusím trefit dno nebo vrchol. O to mi nejde. Jde mi o nakupování za rozumnou cenu. Nák
 15. Stanley

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Ne nadarmo Kostolany už před více než 20 lety ve své knize psal, že je třeba jednat anticyklicky: optimismus na trhu= prodávat, pesimismus na trhu= nakupovat:-)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.