Jump to content
Co nového? Mé kurzy

BillA

Members
 • Počet příspěvků

  185
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Jaký je Váš názor na tyto weby: www.bea.gov/newsreleases/news_release_sort_national.htm www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomccalendars.htm online.wsj.com/public/resources/documents/b-econoday.htm www.bls.gov/schedule/news_release/201007_sched.htm www.usinflationcalculator.com/inflation/consumer-price-index-release-schedule/
 2. S obchodním systémem (OS) je to opět jako se vším mimo trading i v něm. Může být obecnější, nebo „na jedno použití“. Ten druhý může časem přestat fungovat. Přikládám podklady pro přípravu jedné části OS - tabulek MFE / MAE trhu NQ za 2/10. Obsahuje rozpětí prvních 2 obchodních hodin (R2H)a podrobnější pohled na tento časový úsek po 4 půlhodinách a rozpětí v nich (R1/2). Všechny horizontální mřížky jsou nastavené na $80. V závěrečných souhrnných grafech jsou R1/2 po jednotlivých dnech. Pořadí daného dne v měsíci určuje typ čáry: 1. .. .. .. , 2. ..-..-..- , 3. .-.-.- , 4. -----, linka s kolečky je průměr. Poslední denní graf ukazuje R2H, R1/2 a jejich průměry po dnech. Podélný graf: R2H, R1/2 dnů v měsíci podle datumů a jejich průměry. Dva poslední grafy: dny v měsíci podle R2H a podle R1/2.
 3. Super! Gratuluji! Přeji pohodu, skvělé dojmy a také dobré obchody. Hezky se to čte.
 4. Díky. Více zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so_10_0213.pdf www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so10_0213.htm
 5. Díky. Více zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so_10_0213.pdf www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so10_0213.htm
 6. BillA

  Diskuze k článku: 7 fází tradera

  Fajn článek. Před spoustou let mi řekl kamarád: „V tvým životě snad nejde nikdy nic normálně“. Ten den jsem se v 6 ráno dozvěděl, že jsem táta a mám kluka a dvě hodiny na to, že je to s ním velmi vážné. Neřekl mi nic nového. Dělali jsme několik let na společných projektech a stávalo se, že 1+1 bylo víc než 2. A i přes někdy krkolomné trable věci končívaly nad očekávání dobře. Pracovní i osobní. Když jsem v lednu 2008 „šlápl do pedálů“ v tradingu, bylo to z „hodně zadních pozic“. Ale v pelotonu se jede líp. I ve virtuálním, jako je tento web.
 7. Praktické, detailní, inspirující, skvělé! Díky.
 8. Pavel K. Víc jsem napsal zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/ct_0910_29.htm
 9. Pavel K. Po ukrutně nekonečných textech jsem došel k závěru, že open a close mají svůj logický význam pouze u denních dat. Přesně tak jak o tom píše A. Elder: Open je ve znamení amatérů, závěr (close) pod taktovkou profíků. Velmi zjednodušeně řečeno. Stejně s open a close pracuje L. Williams ve svých analýzách. Pozvolna jsem open a close vypustil. Zobrazuji pouze High a Low i s vědomím, že se vstupem na close počítá většina obchodních systémů. O to hůř a osamoceněji jsem se lopotil s dalším výzkumem. S High a Low pracuje také Ichimoku a přestože byl navržen pro poziční obchodování, velmi se mi osvědčil i na „mikro timeframech“ (graf pod 3 ticky už nevydá nijak zajímavě).
 10. Píšu tento příspěvek s vědomím, že nebudu schopen z časových důvodů reagovat příliš pružně. Po téměř dvou letech jsem konečně ve fázi, že vydělávám. Po malých částkách, stabilně, v pohodě. Obchoduji svůj vlastní systém. Který samozřejmě vznikl na základě informací z tohoto webu, seminářů, knih zde a na seminářích doporučených a z dalších knih v těchto doporučených knihách zmíněných. ;-) Systém je postaven na vyhodnocování RS úrovní a na způsobu jakým se na těchto úrovních chová cena. Proto jem se odhodlal napsat. Jako dobrý radar se mi osvědčil předválečný indikátor Ichimoku. Na 30 minutovém grafu (u FESX) a 60 minutovém grafu (u NQ) najdu 1 – 3 úrovně, které by mohly mít vliv na nejbližší dění v trhu. Tyto úrovně zakreslím do 15 minutového a minutového grafu. (Z tohoto důvodu se těším na NT7, který bude RS zakreslovat globálně do všech grafů). Pro hlavní vyhodnocování slouží další minutový grafu s indikátory. Jako základní používám DM. Pod ním je okno FinWinu s linkami 0, 100 a 200. Poslední úroveň se ukazuje dobrá k upozornění na možné obraty trhu. Paterny systému FinWin, která mě provázely při poznávání trhů mám rád a rád se s nimi radím. Pro vyhodnocení divergencí používám RSI. Poslední je volume s 2 vyznačenými historickými hladinami (odkud kam je lolume "rozumné". FinWin mě inspiroval také v tom, že mám všechny uvedené indikátory „zdvojené“ (zobrazené v rychlém a pomalejším průběhu). Pomalejší beru vážněji. Rychlejší funguje jako předsunuté tykadlo. Souhrnný obrázek o situaci v trhu vzniká z informací o RS úrovních, z chování ceny na těchto úrovních, z „doporučení“ indikátorů, z citu, z zkušenosti, z analýz atd. K detailnějšímu pohledu na chování ceny slouží 20 sec a 3 tick graf s indikátory: volume, A/D, ATR a RSI. Kromě A/D opět zdvojenými. Na všech grafech je "rychlé a pomalé" Ichimoku (zobrazuji pouze dvě linky: SenkouSpanA a SenkouSpanB, které vytváří Kumoa) a EMA 34 (klasiku z FinWinu). Nejde o mechanický systém. Bez citu pro trh a stovek nasledovaných hodin by výše uvedené byla poze snůška grafů a indikátorů. Obchoduji dopoledne od 9:00 (FESX, 1-2 kontrakty) a odpoledne od 15:30 (NQ, 1-3 kontrakty). Ze začátku jsem zvládal necelou hodinu ráno a odpoledne stejnou dobu nebo nic. Když jsem pokoušel ze sebe "vymáčknout" víc, zvýšil jsem pouze počet chyb a ztrát. Dnes nemám problém s hodinou a půl. Zbytek dne dělím analýzy, studuji, testuji. Považuji se za naprostého začátečníka. Který však, doufám ... přežil.
 11. rolex Myslím to opravdu vážně. Zkuste se průběžně dívat třeba na IHNed finweb.ihned.cz/ Dělám to už druhý rok. A nemohu se ubránit. Jako bych mezi řádky četl to, co je obsahem Tomášovo článku. Nebo to o čem píše snad ve všech svých knížkách Robert T. Kiyosaki, Ale s tímto článkem souvisí ještě další věc. Víc než před rokem a půl mi existenčně pomohl jiný velmi podobný Tomášův článek. Více o něm píšu na: www.volny.cz/janousek.cs/_backtestujete/st_0811_12.htm A věřte mi, měl jsem za sebou super profesionální série „nalejváren“ jak dostával z lidí peníze. Od špiček v tomto oboru. Podobné „finanční poradenství“ ale opravdu „nemusím“. Tak začal můj dnes už „full time trading“. Takže pro jistotu raději ještě jednou opakuji: „Ano, myslím to opravdu tak, jak jsem to napsal“. Článek považuji za super a za extrémně aktuální. Berte to jako můj názor.
 12. Super! Skvělé! Aktuální! Díky.
 13. Myslím, že možná trochu rozumím. S vnímáním emocí je to u mě podobné jako s vnímáním pohybů trhu. Mohou mě zlobit, vyvádět z míry, způsobovat kolapsové stavy. Anebo motivovat, inspirovat a dokonce i způsobovat radost. Když jim tu a tam porozumím. S emocemi jsem býval v souladu. Ale trhy mi „šplouchaly do pusy a do očí a valily se mi přes hlavu“. Pomalu ale jistě mi však i ty začínají pomáhat. Tak jak jim začínám rozumět. I u mě to je (s trhy) velmi čerstvé. Jen několik dní.
 14. yax Larry Williams doporučuje „měnit“ bolest na „palivo“. Hodně mi tím pomohl. Jedním z mých osobních plánů je například psát bez chyb. V předchozím příspěvku jsem ho nedodržel. I když jsem mohl. Proč? Kdyby mě každá chyba v něm stála $100 „chytil“ bych zbytečnou ztrátu. Úplně zbytečnou. A že bych si dal víc záležet kdybych za to měl platit? Nedal. V tom je ten problém. A zase mám možnost o trochu víc poznat sám sebe a posunout se o kousek dál směrem kterým chci.
 15. yax Mark A. Ritchie v druhém dílu Market Wizards popisuje jedno ze svých prvních přistání, když se učil létat. Měl za sebou teorii. Věděl co má dělat. Ale když se blížil k přistávací ploše začaly s letadlem cloumat poryvy větru. Po urputném boji praštil letadlem o plochu a když zastavil, čekal co na to řekne instruktor. Ten ho pochválil. Prý ještě nikdy neviděl žádného nováčka udělat něco podobného. Každý jiný by mu prý předal řízení. Ale Mark l za ztížených podmínek dokázal dotáhnout přistávací manévr až do konce. Zas to dává smysl. Nekážu-li plnit svůj vlastní obchodní plán, který jsem si sám pro sebe "ušil na míru" jak v podstatě píše Mplay v své knize Options, nemohu ani zjistit kde má slabily a v čem je dobrý. A tím nemohu ani co zjistit co v něm nechat a co vylepšit.
×
×
 • Vytvořit...