Jump to content
Co nového? Mé kurzy

BillA

Members
 • Počet příspěvků

  185
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem BillA

 1. Jaký je Váš názor na tyto weby: www.bea.gov/newsreleases/news_release_sort_national.htm www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomccalendars.htm online.wsj.com/public/resources/documents/b-econoday.htm www.bls.gov/schedule/news_release/201007_sched.htm www.usinflationcalculator.com/inflation/consumer-price-index-release-schedule/
 2. S obchodním systémem (OS) je to opět jako se vším mimo trading i v něm. Může být obecnější, nebo „na jedno použití“. Ten druhý může časem přestat fungovat. Přikládám podklady pro přípravu jedné části OS - tabulek MFE / MAE trhu NQ za 2/10. Obsahuje rozpětí prvních 2 obchodních hodin (R2H)a podrobnější pohled na tento časový úsek po 4 půlhodinách a rozpětí v nich (R1/2). Všechny horizontální mřížky jsou nastavené na $80. V závěrečných souhrnných grafech jsou R1/2 po jednotlivých dnech. Pořadí daného dne v měsíci určuje typ čáry: 1. .. .. .. , 2. ..-..-..- , 3. .-.-.- , 4. -----, linka s kolečky je průměr. Poslední denní graf ukazuje R2H, R1/2 a jejich průměry po dnech. Podélný graf: R2H, R1/2 dnů v měsíci podle datumů a jejich průměry. Dva poslední grafy: dny v měsíci podle R2H a podle R1/2.
 3. Super! Gratuluji! Přeji pohodu, skvělé dojmy a také dobré obchody. Hezky se to čte.
 4. Díky. Více zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so_10_0213.pdf www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so10_0213.htm
 5. Díky. Více zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so_10_0213.pdf www.volny.cz/janousek.cs/_notes/so10_0213.htm
 6. BillA

  Diskuze k článku: 7 fází tradera

  Fajn článek. Před spoustou let mi řekl kamarád: „V tvým životě snad nejde nikdy nic normálně“. Ten den jsem se v 6 ráno dozvěděl, že jsem táta a mám kluka a dvě hodiny na to, že je to s ním velmi vážné. Neřekl mi nic nového. Dělali jsme několik let na společných projektech a stávalo se, že 1+1 bylo víc než 2. A i přes někdy krkolomné trable věci končívaly nad očekávání dobře. Pracovní i osobní. Když jsem v lednu 2008 „šlápl do pedálů“ v tradingu, bylo to z „hodně zadních pozic“. Ale v pelotonu se jede líp. I ve virtuálním, jako je tento web.
 7. Praktické, detailní, inspirující, skvělé! Díky.
 8. Pavel K. Víc jsem napsal zde: www.volny.cz/janousek.cs/_notes/ct_0910_29.htm
 9. Pavel K. Po ukrutně nekonečných textech jsem došel k závěru, že open a close mají svůj logický význam pouze u denních dat. Přesně tak jak o tom píše A. Elder: Open je ve znamení amatérů, závěr (close) pod taktovkou profíků. Velmi zjednodušeně řečeno. Stejně s open a close pracuje L. Williams ve svých analýzách. Pozvolna jsem open a close vypustil. Zobrazuji pouze High a Low i s vědomím, že se vstupem na close počítá většina obchodních systémů. O to hůř a osamoceněji jsem se lopotil s dalším výzkumem. S High a Low pracuje také Ichimoku a přestože byl navržen pro poziční obchodování, velmi se mi osvědčil i na „mikro timeframech“ (graf pod 3 ticky už nevydá nijak zajímavě).
 10. Píšu tento příspěvek s vědomím, že nebudu schopen z časových důvodů reagovat příliš pružně. Po téměř dvou letech jsem konečně ve fázi, že vydělávám. Po malých částkách, stabilně, v pohodě. Obchoduji svůj vlastní systém. Který samozřejmě vznikl na základě informací z tohoto webu, seminářů, knih zde a na seminářích doporučených a z dalších knih v těchto doporučených knihách zmíněných. ;-) Systém je postaven na vyhodnocování RS úrovní a na způsobu jakým se na těchto úrovních chová cena. Proto jem se odhodlal napsat. Jako dobrý radar se mi osvědčil předválečný indikátor Ichimoku. Na 30 minutovém grafu (u FESX) a 60 minutovém grafu (u NQ) najdu 1 – 3 úrovně, které by mohly mít vliv na nejbližší dění v trhu. Tyto úrovně zakreslím do 15 minutového a minutového grafu. (Z tohoto důvodu se těším na NT7, který bude RS zakreslovat globálně do všech grafů). Pro hlavní vyhodnocování slouží další minutový grafu s indikátory. Jako základní používám DM. Pod ním je okno FinWinu s linkami 0, 100 a 200. Poslední úroveň se ukazuje dobrá k upozornění na možné obraty trhu. Paterny systému FinWin, která mě provázely při poznávání trhů mám rád a rád se s nimi radím. Pro vyhodnocení divergencí používám RSI. Poslední je volume s 2 vyznačenými historickými hladinami (odkud kam je lolume "rozumné". FinWin mě inspiroval také v tom, že mám všechny uvedené indikátory „zdvojené“ (zobrazené v rychlém a pomalejším průběhu). Pomalejší beru vážněji. Rychlejší funguje jako předsunuté tykadlo. Souhrnný obrázek o situaci v trhu vzniká z informací o RS úrovních, z chování ceny na těchto úrovních, z „doporučení“ indikátorů, z citu, z zkušenosti, z analýz atd. K detailnějšímu pohledu na chování ceny slouží 20 sec a 3 tick graf s indikátory: volume, A/D, ATR a RSI. Kromě A/D opět zdvojenými. Na všech grafech je "rychlé a pomalé" Ichimoku (zobrazuji pouze dvě linky: SenkouSpanA a SenkouSpanB, které vytváří Kumoa) a EMA 34 (klasiku z FinWinu). Nejde o mechanický systém. Bez citu pro trh a stovek nasledovaných hodin by výše uvedené byla poze snůška grafů a indikátorů. Obchoduji dopoledne od 9:00 (FESX, 1-2 kontrakty) a odpoledne od 15:30 (NQ, 1-3 kontrakty). Ze začátku jsem zvládal necelou hodinu ráno a odpoledne stejnou dobu nebo nic. Když jsem pokoušel ze sebe "vymáčknout" víc, zvýšil jsem pouze počet chyb a ztrát. Dnes nemám problém s hodinou a půl. Zbytek dne dělím analýzy, studuji, testuji. Považuji se za naprostého začátečníka. Který však, doufám ... přežil.
 11. rolex Myslím to opravdu vážně. Zkuste se průběžně dívat třeba na IHNed finweb.ihned.cz/ Dělám to už druhý rok. A nemohu se ubránit. Jako bych mezi řádky četl to, co je obsahem Tomášovo článku. Nebo to o čem píše snad ve všech svých knížkách Robert T. Kiyosaki, Ale s tímto článkem souvisí ještě další věc. Víc než před rokem a půl mi existenčně pomohl jiný velmi podobný Tomášův článek. Více o něm píšu na: www.volny.cz/janousek.cs/_backtestujete/st_0811_12.htm A věřte mi, měl jsem za sebou super profesionální série „nalejváren“ jak dostával z lidí peníze. Od špiček v tomto oboru. Podobné „finanční poradenství“ ale opravdu „nemusím“. Tak začal můj dnes už „full time trading“. Takže pro jistotu raději ještě jednou opakuji: „Ano, myslím to opravdu tak, jak jsem to napsal“. Článek považuji za super a za extrémně aktuální. Berte to jako můj názor.
 12. Super! Skvělé! Aktuální! Díky.
 13. Myslím, že možná trochu rozumím. S vnímáním emocí je to u mě podobné jako s vnímáním pohybů trhu. Mohou mě zlobit, vyvádět z míry, způsobovat kolapsové stavy. Anebo motivovat, inspirovat a dokonce i způsobovat radost. Když jim tu a tam porozumím. S emocemi jsem býval v souladu. Ale trhy mi „šplouchaly do pusy a do očí a valily se mi přes hlavu“. Pomalu ale jistě mi však i ty začínají pomáhat. Tak jak jim začínám rozumět. I u mě to je (s trhy) velmi čerstvé. Jen několik dní.
 14. yax Larry Williams doporučuje „měnit“ bolest na „palivo“. Hodně mi tím pomohl. Jedním z mých osobních plánů je například psát bez chyb. V předchozím příspěvku jsem ho nedodržel. I když jsem mohl. Proč? Kdyby mě každá chyba v něm stála $100 „chytil“ bych zbytečnou ztrátu. Úplně zbytečnou. A že bych si dal víc záležet kdybych za to měl platit? Nedal. V tom je ten problém. A zase mám možnost o trochu víc poznat sám sebe a posunout se o kousek dál směrem kterým chci.
 15. yax Mark A. Ritchie v druhém dílu Market Wizards popisuje jedno ze svých prvních přistání, když se učil létat. Měl za sebou teorii. Věděl co má dělat. Ale když se blížil k přistávací ploše začaly s letadlem cloumat poryvy větru. Po urputném boji praštil letadlem o plochu a když zastavil, čekal co na to řekne instruktor. Ten ho pochválil. Prý ještě nikdy neviděl žádného nováčka udělat něco podobného. Každý jiný by mu prý předal řízení. Ale Mark l za ztížených podmínek dokázal dotáhnout přistávací manévr až do konce. Zas to dává smysl. Nekážu-li plnit svůj vlastní obchodní plán, který jsem si sám pro sebe "ušil na míru" jak v podstatě píše Mplay v své knize Options, nemohu ani zjistit kde má slabily a v čem je dobrý. A tím nemohu ani co zjistit co v něm nechat a co vylepšit.
 16. Ještě doplnění. Moc nechybělo a také bych patřil mezi ty, kteří stačili zničit sami sebe i svůj účet dřív než přišli na to, co vlastně dělají špatně. Naštěstí jsem se už dávno rozhodl "opustit tábor vyvolených, kteří dělají vždycky všecko dobře“. Od začátku loňského roku se snažím trochu víc přijít na to v čem všem spočívá důležitost a zároveň úskalí psychologie v tradingu. Na několik vesměs „triviálních a staronových zjištění“ jsem už přišel a s úspěchem je "aplikuji". Hodně mi v tom pomohl Finančník - články, literatura, semináře. Například metoda "jdu do toho s tím, že to nějak dopadne“ mi sice v okamžiku kliknutí řeší nedostatek zkušeností, nedostatek potřebných klíčových informací o kterých ani nevím že je potřebuji ani že existují a s tím spojenou velkou míru nejistoty. Ale ani pro vjezd z vedlejší silnice na hlavní "už od určité doby tuto techniku“ nepoužívám. Mohu ale udělat něco, abych měl při obchodování víc jistoty, informací, zkušenosti, praxe a pohody jako když jedu autem? Neobjevil jsem „instantní snadno a ihned metodu“ jak to do nás "hustí" reklamy a "na všechno poradci". Můj zmatek s tradingem se rozmotává překonáváním nových a nových těžkosti, únavy a často i velmi velké bolesti když to "zas a zas nevyjde". Mohu si třeba připomenou něco co už mám skvěle zvládnuté. Něco co dělám velmi rád i když to ze začátku nebylo vůbec jednoduché a zdálo se, že to nikdy nedosáhnu. Vzpomenu-li si na něco takového a najdu-li něco co mi pomohlo když jsem nevěděl kudy dál mohu to občas nějak využít i v tradingu.
 17. misho11 Feb 20, 2009 06:16PM Mám na tutoriály s Ninjou uložený jen jeden odkaz, protože na tutoriálech jsou odkazy na další díly a v záhlaví je vždy obsah. Našel jsem pro Vás díl kde je funkce replay: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-6.html Funguje přesně tak, jak jí popsal radusor Feb 20, 2009 11:48AM. To co hledáte Ninja nedělá. :( (tu) .
 18. lll - Datum: February 19, 2009 08:52PM Ano dokáže to. Zde to najdete. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-2.html (tu) :( .
 19. Lucínek Feb 16, 2009 09:33AM Tak tomu říkám třešnička na dortu. Super! (tu) :( .
 20. Skvělý článek! Jako na zavolanou. Díky. (tu) :( .
×
×
 • Vytvořit...