Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

infinite

Members
 • Počet příspěvků

  147
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. infinite

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Také mám ADSL O2. Problémy s připojením od včerejška. Včera jsem se připojil po opakovaném zkoušení... poté už vše běželo ok. Dnes pomohl pouhý restart NT. Vše teď běží bez problému. Jsem z Moravskoslezského kraje.
 2. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  hruska Jo, já vím, že NT7 má PnF chart, ale bohužel se nějak s NT7 nemůžu připojit k Zen Fire. Jinak přikládám svůj dnešní pohled na mini russel, jestli tam mám chyby budu rád za opravu. A - Down Bar, široký spread, close blíže k high než ke středu, volume vysoké. V pozadí je z premarketu trh v downtrendu, na 635.4 je silná S/R úroveň, vypadá to na Shakeout a na 10 min tf jako Revers Up-Thrust. Další bar je up s close na high nicméně volume je nízké. B - Down bar, průměrný spread, close na low, volume nadprůměrné. Zřejmě Up-Thrust na špatném místě. C - Down bar s širokým spreadem, close na low, volume průměrné, další bar je up. Vypadá jako Test bar. V trhu se vytváří pěkné congestion. D - Up bar, spread široký, close téměř na high, volume nadprůměrné. V pozadí je Old Top, vypadá to jako slabý odvar Absorption volume. E - Down bar s průměrným spreadem, close na high, volume nízké. Test bar. F - Up bar, průměrný spread, close na high, volume nadprůměrné, ale ubohé. Další slabý odvar Absorption volume. G - Down bar, úzký spread, close uprostřed, volume nízké. Pěkný Test Bar. H - Up bar, široký spread, close uprostřed, volume zvýšené. Vypadá to jako kombinace nepovedeného Absorption Volume a mikro Buying Climaxu. I - Další up bar s close uprostřed, průměrný spread, volume nízké. Vypadá to jako No Demand at a Market Top, každopádně do SOW to má ještě daleko. Trh je stále v pěkném uptrendu uprostřed cenového kanálu. J - Up bar, spread úzký, close uprostřed, volume nízké. Opět to vypadá jako No Demand at a Market Top v kombinaci s pěkným dvojitým vrcholem. K - Down bar, spread průměrný, close na low, volume nízké. Vypadá to jak ten včerejší Up-Thrust před No Demand linkou. L - Zase Up-Thrust, ale na zvýšeném volume. M - Up bar, spread průměrný, close na high, volume nízké, nicméně na 3 min tf to vypadá jako No Demand. N - Down bar s širokým spreadem, close uprostřed, volume vysoké. Vypadá to jako Selling Climax včetně dalších 4 barů. O - Down bar, průměrný spread, close na low, volume vysoké. Pěkný Up-Thrust, nicméně na špatném místě. P - Může tohle být Shakeout?? Q - Down bar, průměrný spread, close uprostřed, volume průměrné; nižší než dva předchozí bary. Zřejmě Test bar.
 3. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  [bold]hruska[/bold] Díky moc za ty komenty. Hodně mi to pomáhá. (tu) Jinak ty bary I,R,S by jsi považoval za Test bary? [bold]nighthero[/bold] Já jsem ty bary E,I,R,S identifikoval jako úspěšné testy proto, že ceny šli po nich dále nahoru. Kdyby testování selhalo a supply bylo dost tak by ceny asi spadli dolů a testy by byly neúspěšné. Ale je to můj názor, nejsem si tím jist jestli je to tak správně? :). Kdybych řekněme chtěl vstupovat long na baru R tak bych dal asi STOP 1 tick nad jeho high. Na baru S bych už long asi nešel, protože se cena dostávala do horní strany kanálu. Jinak přikládám obrázek z 10 min tf s vyznačením toho baru G. Nevíte někdo jak vytvořit Point and Figure chart z intradeních dat? Včera sem se to snažil kreslit, trochu jsem googloval, narazil jsem na tuhle stránku http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:pnf_charts ale oni tam v tom příkladu používají denní ceny akcií high a low, jak to mám udělat u intradeních dat?? Taky jsem tam moc nepochopil ten výpočet pro zakreslování dalšího sloupce u Day 4.
 4. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  Dneska jsem tam ten SOW viděl zase unáhleně... A - Up bar, spread průměrný, close uprostřed, volume vysoké B - Down bar, spread úzký, close uprostřed, volume průměrné a nejnižší od open. Tohle mi jako No Supply nepřipadá vzhledem k baru A. A jestli to No Supply je tak dost nepěkné... :) C - Up bar, spread úzký, close na low, volume slabé a nejnižší od open. Zde to vypadalo, že se tomu moc nahoru jít nechce. D - Down bar, spread široký, close na low, volume vysoké; vyšší než 4 předposlední bary. Může tohle být Shakeout? E - Down bar, spread úzký, close na low, volume nízké. Inside bar. Skoro se jeví jako Testing Supply (Test Bar)? F - Up bar, spread průměrný, close na high, volume téměř totožné jako na předchozím baru E. Může tohle být Reverse Up Thrust? G - Zajímavý bar. Down bar, široký spread, close na low, ale!!! volume nejnižší od open. Podle mě je to takový specifický Test bar. Co vy na to? H - Up bar, široký spread, close blíže k high než k středu, velmi vysoké volume. V pozadí je Old Top takže se zřejmě jedná o Absorption Volume. I - Down bar, spread průměrný, close uprostřed, volume nízké. Úspěšný Test bar. J - Up bar, spread široký, close na high, volume vysoké a téměř totožné jako na baru H. Opět to vypadá na Absorption Volume, neboť je v pozadí Old Top. K - První náznak slabosti. Up bar, úzký spread, close na high, volume sice vysoké, ale klesající. Inside bar. Zde to vypadá jako Supply in full control. L - Down bar, široký spread, close na low, velmi vysoké volume. Jeví se jako Wide Spread Down Bar + Up Thrust na špatném místě. Tedy další SOW. M - Up bar, široký spread, close na high, volume nízké, ale zvyšující se. Tohleto si neumím nijak vysvětlit... že by Stop Running? N - Down bar, spread průměrný, close uprostřed, volume průměrné. Vypadá to jako Test bar, cena se odrazila od high baru H, zároveň od spodní hrany kanálu a vytvořila tak flip. Tenhle bar a celá situace mi zde asi říkala, že se o SOW nejedná a rally up bude zřejmě pokračovat. Mělo zde být SOW vyvráceno? O - Down bar, průměrný spread, close na low, volume nízké. Tak tohle jsem viděl jako Hidden Uptrhust a na close jsem vsoupil short (td). P - Down bar, široký spread, close téměř v prostřed, volume vysoké. Tohleto se mi jevilo jako Top Reversal. Q - Up bar, široký spread, close na high, volume vysoké. V pozadí je Old Top takže další Absorption Volume. R,S - Down bary, spready průměrné, close skoro na low, volume průměrné. Úspěšné Test bary. T - Může tohle být Top Reversal?? Ten up bar má totiž close uprostřed a to by u Top Reversalu být nemělo, že?
 5. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  hruska Jestě k tomu baru F na mojem screenu který si označil jako Bottom Reversal. To nevadí, že ty lows v případě Bottom Reversalu nejsou na stejném cenovém levelu? A naopak u Top Reversalu nevadí, že nejsou highs těch dvou čárek na stejném cenovém levelu? Já jsem měl za to, že ty highs/lows musí být zarovno... ale asi jsem to jen špatně pochopil. :)
 6. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  hruska dík za koment, sem rád, že jsme se skoro shodli :) Jinak já jsem ten bar L za Stopping Volume taky nepovažoval, ale když sem si prohlížel jeden obrázek od Toma Williamse tak jsem tam narazil na téměř totožnou situaci jako na mojem screenu. Viz bar E na přiloženém screenu který T.W. označil cituji: [ital]Point (E) here we have what is known as stopping volume. The volume is high, however, the market has bounced off the lows and closed onto the highs. Only professional traders buying into a market can produce this action.[/ital] Mi ten background na jeho screenu přijde dost podobný tomu mému, ale možná se mýlím...
 7. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  Měl bych zase pár dotazů :) a budu rád za opravu. A - Down bar, široký spread, close na low, vysoké volume. Mohl by to být Shakeout kdyby šel trh po tomto baru nahoru? B - Level bar, spread úzký, close ve středu, volume nejnižší od open. Může být No Demand? C - Down bar, úzký spread, close na low, volume vysoké. Mohlo by tohle být Stopping Volume kdyby šel trh po tomto baru nahoru? D - Up bar, úzký spread, close na high, volume nízké; nejnižší od open. No Demand E - Down bar, široký spread, close blízko středu, volume vysoké. Zpočátku se mi to jevilo jako mini Selling Climax což je asi blbost, že? F - Up bar, široký spread, close na high, volume vysoké. Tohle je Reverse Up Thrust? G, H, I - Down bary, úzké spready, volume nízké. Test Bary? Lze celou situaci označit za SOS? J - Down bar, spread úzký, close uprostřed, volume nízké, ale vyšší než 3 předposlední bary. Může být Test Bar? K - Down bar, spread průměrný, close na low, volume nízké. Up Thrust na špatném místě? L - Up bar, spread průměrný, close na high, volume průměrné a vyšší než několik předposledních barů. Stopping Volume ? M - Level bar, mikro spread, mikro volume. Nu Supply? N, O - Up bary, spready úzké, close uprostřed a volume nízké. Lze považovat za SOW ? P - Down bar, průměrný spread, close na low, volume vysoké. Up thrust?
 8. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  ahoj nighthero Já nejsem moc ve fázi kdy bych mohl někomu radit, ale není tohleto celé spíše SOS? Přikládám pohled z 15 min tf: A - down bar, široký spread, close ve středu a vysoké volume; není tohleto public selling-smart money buying? B - down bar, close on low, spread průměrný a volume nízké, může být Test bar ? C- Up bar zvýšené volume,close on high D - je pravda, že tohle vypadá jako No Demand, takže zde jsem trochu zmatený :S
 9. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  >hruska Ještě když se na ten screen teď tak dívám, nedá se považovat druhý bar po baru 7 za Absorption Volume a hned po něm za test bar? Spread je široký, close nahoře, volume vysoké a bar proráží vrchol/rezistenci baru 2 kde byl ten Up-Thrust. Díky
 10. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  Bar 7 - může být No Supply? Bar 8&9 - je tohleto Top Reversal (two bar upthrust)? Bar 10 - No Demand?
 11. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  Lze považovat up bar 2 za Up-Thrust a bar 3 za No Demand?
 12. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  code: Je to v tomto vlákně na straně 36 - druhý příspěvek shora.
 13. infinite

  Zen-Fire - Mirus Futures

  >Marvik Taky se nemůžu přihlásit do rcg archive...pořád mi to hlásí: Invalid login credentials. Tak si ty výpisy stahuju přímo v rcg passport v záložce statements.
 14. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  nighthero Jo no, je pravda, že na tom baru 7 není volume nižší než na dvou předchozích barech, ale spread je pěkně úzký a close uprostřed. Jinak na ty No Supply / No Demand vstupuješ vždy MKT on Close?
 15. infinite

  VSA (Volume Spread Analysis)

  Díky moc za odpovědi. Na horní hraně kanálu se mi objevil No Demand (bar č. 7). Kdybych tam chtěl vstoupit short, tak bych na close umístil entry stop 1 tick pod ten bar 7. Je to tak správně, nebo by jste ještě vyčkávali?? A stop loss by jste dali na 614.7 nebo na 615.3? Bar 8 - dá se považovat za Test? Bar 9 - dá se považovat za No Demand? Jinak jak vystupujete? Používáte k tomu taky VSA, nebo vystupujete na nějakých logických suportech/rezistencích?? A nebo kombinace obojího? Sorry za ty otázky, už jsem asi trapný :) Díky moc
×
×
 • Vytvořit...