Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

zdebrez

Members
 • Počet příspěvků

  257
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem zdebrez

 1. Mira k .. paušalizace? Proč si nenapsal rovnou, že odlišný názor do diskuse nepatří? Armády jsou všude stejné a zjevně mají i dostatek zájemců horlivě plnit "spravedlivé poslání".
 2. mira-k a kterým? Těm Německým a Japonským? nebo těm Spojeneckým?
 3. Vybrat si za svojí životní cestu "službu" státu, tedy stát se vojákem na to je potřeba mít hodně tupý úsudek. Slepě plnit něčí rozkazy, nepřemýšlet, dokonce zabíjet lidi a ještě o tom snít !!!???? Armáda jako představitel té nejhrubější arogance moci, která si vynucuje slepou poslušnost svých členů na realizování vlastního "státního" profitu by měla být paralelou tradingu? To je snad zlý sen. Pokud v tom někdo vidí nějaké dobrodiní, či dokonce romantiku, pak je to skutečně ideální kandidát na plnění rozkazů - typický ovčan. Trading přece nabízí svobodu, alespoň dílčí vyvázání se z společenských konvencí. Je to úplně přesný opak toho co je hlavní myšlenkou tohoto přihlouplého článku.
 4. "...obetovať všetko aby sa im splnil ich sen – stať sa sniperom" dál jsem to nečetl. Taková úchylárna je už trochu moc.
 5. Moc se mi líbí ten postřeh z Bible od PetrPavel. Ty přesná kalendářní data budou mít asi jistou toleranci, ale pro ilustraci je to výborné. Zrovna tak má jistě i určitou "pružnost" ( je idealizován ) ten poslední datum, vztahující se k určení začátku daňových prázdnin. Páč všechny státem "přesně" stanovované hodnoty např.: výše inflace a z toho odvozená ekonomická výkonnost v podobě HDP jsou minimálně zavádějící. Ale to je na úplně jinou diskusi. Proto se mi velice líbí Tomášem v článku zmiňované řešení, stát se rezidentem země bez daňové zátěže. A to je věc, která by mě zajímala. Kdyby to třeba někdo mohl rozvést ( jak, kde ? ), bylo by to zajímavé.
 6. Extrémní přístup může vygenerovat taky nějaký extrém, obvykle nežádoucí. Není od věci použít "selský" rozum a zároveň si nechat poradit. Přijmout dobrou radu za svou, ale může být pro někoho obtížné. Ten článek je dobrá rada.
 7. Články tohoto typu mám nejraději, kdy autor v podstatě velice konkrétně odhaluje vlastní know-how získané léty obchodní praxe. Dík.
 8. zdebrez

  Interactive brokers

  Podle zprávy od IB je k dispozici pro přihlášení nové zabezpečení jakási Digital Security Card. Využíváte to již někdo? Jak se to chová a je nadále potřeba ta plastová Enigma? Dík za odpověď.
 9. zdebrez

  Technické problémy s IB

  označit je třeba Eurex EqtyDeriv za 8€/měs
 10. ... tak jsem poprvé provedl konverzi podle nových informací. Zadal jsem ticker USD.CZK a logicky prodal USD tudíž nakoupil CZK. Všechno funguje OK, až na to, že mi IB naúčtovali komisi za tuhle směnu 47,72 To mě vyděsilo, pak jsem se ale dopočítal, že je s největší pravděpodobnosti uvedena v CZK, aspoň doufám :)
 11. ...znova veliké díky za neocenitelné informace. Po trpných letech směny měn na CZK u českých bank, je tenhle postup úplně pohádkový.
 12. ... ta zlodějská banka která svévolně konvertuje USD na CZK a zpět je Česká spořitelna. Mám taky takovou zkušenost, účet v USD mám u FIO a přišla mi tam menší než odeslaná částka. Reklamace to sice vyřešila, ale je to opravdu hnus. FIO tvrdí, že neovlivní přes jakého zprostředkovatele jde platba a pokud máte to "štěstí" že jsou to lupiči z České spořitelny ... Proto velké díky za tento článek.
 13. ... zajímavý článek. Jenom bych chtěl zdůraznit to co v článku je napsáno, ale moc často to nezaznívá. Citace: "Všechny cesty jsou náročné a uspějeme v nich jen, pokud nás cesta bude bavit." Tohle je podle mně podstata, která odděluje vítěze od poražených.
 14. Díky za článek, jdu to vyzkoušet přesně podle popisu.
 15. ... pěkný článek, díky za něj. Je pro mě zajímavé a velmi poučné sledovat, v podstatě online, tradera s letitou zkušeností.
 16. to yamato: podmíněno je to jen tím, že si zřídíš účet na Twitteru. Najdeš ho snadno pokud zadáš celé jméno autora.
 17. zdebrez

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  kuguar: tak mám:
 18. zdebrez

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  kuguar: screenshot nemám.
 19. zdebrez

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  to kuguar: z Fio do IB mám osobně vyzkoušeno a není tam problém. Pokud uvažuješ nad zřízením účtu u Fio, jestli můžu tedy radit, tak porovnej jejich směnné kurzy které nejsou nic moc, ostatně tak jako ve většině českých bank. Jinak převody v € jsou rychlé s $ to trvá 4 - 5 dnů.
 20. ... ta trojúhelníková formace na denním grafu mě navedla na zakreslení do německých bundů. Skutečně je to tam. Zdálo se mi, že tak vyskoý TF je zbytečné sledovat v ID. Pro mě nová přidaná hodnota. Děkuji.
 21. zdebrez

  Brokeri vseobecne

  Vkládám sem link na celkem zajímavou událost poslední doby, alespoň pro mě, nikde jinde tady na diskusi jsem tohle téma neviděl. Snad jsem se nepřehléd. Určitě jste to taky postřehli. Ctěl jsem jen říct, že mě vždy fascinuje jak dokáže jeden arogantní, nafoukanej "Hušáček", který si pravděpodobně myslí, že je nejchytřejší v celém širém světě, zlikvidovat dobře prosperujicí firmu. zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/kolaps-mf-global-zajima-uz-i-fbi-713871
 22. zdebrez

  Triple Screen - Update

  Georgie, nějaké reporty jsou v podstatě pořád, www.forexfactory.com/calendar.php?s=aea698fcc1e89533946a7e2340b6baef Dny s reporty nevynechávám, tedy pokud mám smysluplný vstup.
 23. zdebrez

  vyber brokera

  Chtěl bych upozornit obchodníky, kteří si třeba právě teď vybírají brokera. V žádném případě nepodceňujte výši komisí. Vím, že se to tady mnohokráte opakuje, ale je to skutečně zcela zásadní věc. Když vyčíslím v absolutním čísle výši polpatků za rok obchodování, tak mě to číslo opravdu hodně překvapí. Myslím, že neobchoduji přehnaně, převážně komoditní spready, a řádově jde o tisíce $ za komise. V takovém množství je skutečně každý uštřený cent na komisích hodně znát.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.