Jump to content
Co nového? Mé kurzy

gorofin

Members
 • Počet příspěvků

  7
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. gorofin

  ETF SPY bod

  Dobrý den, Snažím se vybrat pro backtesting na poziční obchodování nějaký trh. V jednom článku se tu doporučuje ETF, např SPY. Když se podívám na graf SPY tak všude (Yahoo, barchart, NYSE, Kinetick) mám na y-ose cenu v USD - 246,58. Znamená to, že se ETF-SPY neobchoduje s žádnou pákou?
 2. gorofin

  AKCIE

  Pokud jde o nejmenší poplatek při nákupu/prodeji tak EasyClick-RMS. (nákup v lotech, např ČEZ - 50 ks) Pokud to nebude v lotech pak KOBOS a RMS je celkem jedno. Já to řeším obchodním účtem u FIO - vedení zdarma, on-line platforma, nějaké ty indikátory technické analýzy k dispozici. Jediný problém je že bcpp i rms má páru titulů, takže příležitostí moc není. (alespoň z mého hlediska, kdy se snažím dodržet jakýs takýs plán pro vstup do pozice)
 3. gorofin

  Dotaz na Amibroker

  Dobrý den, Nepravidelně investuji do akcií (bcpp a xetra) s držením v řádů dnů, max několika týdnů. Doposud jsem si vystačil s weby (brokerjet.cz, akcie.cz, onvista.de), ale chtěl bych posunout obchodování na další úroveň - tj. nevstupovat do pozic "víceméně odhadem" a zavést do toho systém, včetně indikátorů. Taky hodlám své investování spíše převést do USD-NASDAQ. Věnoval jsem hledání software už dost času (týden po večerech) a vážně uvažuji o Amibroker-Professional. Na jejich centrálním webu je ale pro Českou republiku odkaz na nákup české verze. Jak jsem pochopil jde jenom ale o přeložený software. Podpora a plug-in zůstávají původní. To mne dost straší - to nemůže fungovat. Máte někdo zkušenosti s českou verzí? Objednával jste někdo anglickou verzi na centrálním webu se zasláním do ČR? Je anglická verze lepší než česká? (s angličtinou nemám problém). Děkuji
 4. gorofin

  Otazka ZACATECNIKA

  Zdravím, Máte někdo zkušenosti a nebo reference na brokera Global International Trading? Mělo by se jednat o full brokera. Děkuji.
 5. Žito, Díky za info. Zatím žádná změna. Na OpenTick jsem dal 10/03 dotaz na support ale zatím bez odpovědi. Řekl bych, že ve Firewallu problém nebude, podařilo se mi zprovoznit graf v NinjaTrader s minutovými daty z OpenTick on-line. (ale jiná data, prostě na zkoušku.). /e EM /ESH8 jsem nezkoušel. - Jsou to placená data? (nemám USD účet, a posílat páru dolarů z CZK účtu u české banky by bylo dost drahé jenom na vyzkoušení jedné utility).
 6. Dobrý večer. Pokusil jsem se několikrát stáhnout z OpenTick historická data jejich utilitou OTHist CSV pro Mini Eurodollars z CBOT-MINI. Po zadání příkazu HistCsv data.csv /sep ; feed1.opentick.com 10010 JMENO HESLO /e EC /s /YEU8 01/1/2006 00:00 01/1/2009 00:00 /o daily 1 se mi v příslušné složce vytvoří dva soubory: "error" bez obsahu a "data" pouze s záhlavím, ale bez dat. žádnou chybovou hlášku (error codes) to nedává. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
 7. gorofin

  CORN

  Pokud chápu dobře tak data na www.cbot.com pod odrážkou Open Auction jsou pro pit trading a pod odrážkou electronic pro e-trading přes platformu a jedná se o dva různé trhy, s "různou" historií. Pokud chci redukovat ztráty a využít i pro poziční obchodování e-trading (kvůli nižším komisím a předpokladu menšího slippage) musím pro backtesting sehnat data pro corn na e-cbot a nemůžu využít data z pitového trhu?
×
×
 • Vytvořit...