Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

mhumpolec

Members
 • Počet příspěvků

  41
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o mhumpolec

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. mhumpolec

  OPCE - základní info

  TOS mi na účet navalí i když tam peníze nejsou - někdy to automaticky uzavřou, někdy nechají uzavření (prodej akcií) na mě. Systém jsem zatím nevykoumal, ale snažím se tomu vyhýbat, dostat margin call je zbytečné.
 2. mhumpolec

  měnové opce

  bubububu a jakého máš brokera na ty měnové opce?
 3. mhumpolec

  OPCE - základní info

  Je nutné ji prodat, v opačném případě dostaneš na účet příslušné množství akcií a odečte se ti za jejich nákup jak kdyby stály 100$
 4. mhumpolec

  OPCE

  Tak pokud sis to vyjel teď, tak to může být díky neaktuálním cenám opcí. Zkusil jsem si to tam hodit a ukazuje mi to 5,375 cenu, což je dost jiné od té tvé. Malá likvidita před začátkem obchodování (strike 800 byl zobchodován, 810 ne) může zapříčinit, že se střed spreadu pohne někam, kde vlastně nejde koupit.
 5. mhumpolec

  opce u IB ?

  Tak on třeba SPY se v tomhle může chovat někdy lépe - končí až v pátek večer jako ostatní a případně se nevypořádává v hotovosti, takže se dá vsadit i na pohyb po přiřazení (což je někdy mínus jindy plus).
 6. mhumpolec

  Broker pro opce

  Se obávám, že poplatek za zavření (před vypršením) je celkem normální. TOS ho odpouští pouze když je hodnota opce hodně malá (0,05$).
 7. mhumpolec

  Otazka ZACATECNIKA

  no ono to asi bude tím, že každý tu cenu vnímá jinak, takže zatímco někdo už to vidí na prodej tak jiný ještě rád kupuje a tím se to posouvá.
 8. mhumpolec

  OPCE

  No obecně se říká moc neřešit a vyexpirovat a už se mi to párkrát vyplatilo. Tento měsíc jsem to zkusil na ropě, tam se to nezpravilo, ale kdybych to uzavíral rozumně a správně odhadl vývoj, tak bych byl býval stejně vydělal. Ale bohužel, člověk se pořád učí.
 9. mhumpolec

  OPCE - základní info

  Položka Bezugsverhältnis (Ratio)
 10. mhumpolec

  OPCE - základní info

  A na tom ti není jasné co, ta cena mi přijde dost reálná. Ta opce je totiž na desetinu ceny, takže rozdíl cca 16€ (86-70)/10 je v podstatě rovno té aktuální ceně.
 11. mhumpolec

  OPCE - základní info

  Tady snad záleží na typu opce (Americká/Evropská), ne? Tuším, že u SPY člověk zrovna může být přiřazen i v průběhu, ale typické opce na akcie jsou snad přiřaditelné až při expiraci? Minimálně se mi ještě nestalo, že bych u nich byl přiřazen a to bývám někdy celkem dost ITM.
 12. mhumpolec

  Otazka ZACATECNIKA

  tak i pro registrované a fundované se to dělá jenom každou hodinu.
 13. mhumpolec

  OPCE

  Tak hlavně mě pomáhá se držet delty a tím určit, které striky koupit, přijde mi to až překvapivě jednoduché a dost vycházející
 14. mhumpolec

  Otazka ZACATECNIKA

  Tak u opcí samozřejmě můžeš mít margin pod 50$ - stačí je nakupovat a máš nula, nebo vypisovat na podklady, kde jsou nízké (musíš hledat, protože margin záleží na vypisované opci a ceně podkladu). Ale pak to jde asi zase proti velké frekvenci obchodů - nevím zda dává smysl opce obchodovat intradenně (přestože nějaké mají zajímavé pohyby ...)
 15. mhumpolec

  OPCE - základní info

  Tak když vypisuješ opce na rozumné podklady a v rozumných mezích, tak bych řekl, že to odpovídá. Pokud vypíšeš opci na podklad, který se skoro neobchoduje a ještě daleko od aktuální ceny, tak v reálu dlouho čekáš na uplatnění, v demu asi tolik ne. Ale jinak se mi to zatím až takový rozdíl nezdá - stačí myslet.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.