Jump to content
Co nového? Mé kurzy

albeon

Members
 • Počet příspěvků

  76
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  Prosím administrátora o promazání tohoto vlákna nebo oddělení diskuze mimo téma jinam. Děkuji.
 2. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  Kurdebele Napsal: ------------------------------------------------------- > Milí hoši chytří a velice inteligentní.Až já budu > nutně potřebovat pomoci s vyděláváním peněz,raději > se místo na Vás,obrátim na svou malou 3 letou > neteř Kačenku.Tá má alespoň dost rozumu,aby > neklikala v zelených políčcích close position. Vytesat do kamene! :-D
 3. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  Mě se Kurdebeleho nastavení mysli líbí a jistě nejde o to chápat jeho slova doslova. Dojem, který z nich mám, je zajímavý a docela mi to něco dává řekl bych. Jinak o obchodování podle měsíčních cyklů psal Larry Williams ve své knize Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit. Tuším, že to měl jako jeden z pomocných indikátorů, nikoliv jako hlavní. Kurdebeleho systém, kdy se snaží chytit dno a pak dlouho vydržet, je velmi náročný psychicky řekl bych, protože je tam velmi nerovnoměrná equity. To chce pevné nervy, všechna čest a držím palce s pozicí :) Já mám čím dál tím víc pocit, že jsem stavěný na skalpera. Pořád jsem si úplně nenašel svůj systém. Teď jsem papertradoval jednu variantu svého systému a je zase na mě nějak náročný, moc velké výkyvy distribuce zisků. V kontrastu s tím se taky zamýšlím nad spready nebo něčím dlouhodobým, možná mi sedne víc to. Po neúspěšném paperu mám teď zase přemýšlecí fázi, tak jen tak bloumám a nic nedělám.
 4. albeon

  Jaké články si přejete?

  Uvítal bych ukázky "z běžného života tradera." Měli jste to v knize - výpis jednoho "pracovního" dne jednoho z Vás. Klidně jednou za čas opakování, tj. jednou za čas: jak vypadal (intradenní) obchodní den Tomáše nebo Petra.
 5. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  Stranger díky za názor, nicméně podobným způsobem jsem postupoval a výsledek je, že onen PT1 si člověk tak dlouho snižuje, až vystupuje na PT 2 ticky. Je to psychologický strach z nepodařeného obchodu. Ono to jednou splnit jde, ale problém nastává, když jsou 3 nebo víc ztrát (nebo nerealizovaných PT) za sebou. Začátek obchodování nového systému je fajn, člověk mu stále plně věří atd., ale trh je sviňucha a dělá si opravdu co chce, čili jednou se jeden tick před PT otočí a jde na nulu. Tohle udělá víckrát a pak člověk začne pochybovat... Neměl bych upravit PT? Neměl bych radši vystoupit dřív? A takhle to pokračuje, až jsou PT nižší než SL a to je cesta do ztrát. Zkouším teď hluboké dýchání a pomáhá to překvapivě dobře. Takové malé "blbosti." Pak si taky dělám vizualizace, takové jakoby meditace, před obchodováním nebo kdykoli, když si vzpomenu. Vše je v knize Trading Coach. Každopádně kdo nezkusil, nepochopí (taky jsem nechápal, co všichni s tou psychologií mají, dokud mě nevypekla). Pro ty, kteří nevědí: Představte si, že trh se 3 obchody za sebou otočí těsně před Vaším PT a jde na nulu. Do toho uděláte pár ztrátových obchodů, takže účet klesá... Pak zas vstoupíte do trhu, on ťukne Váš SL o 1 tick (to je k vzteku) a letí krásně Vaším směrem. Přesně tohle totiž trh dělá, je opravdu nevyzpytatelný. Logicky vím, že kdybych se držel svého plánu, tak prostě vydělávám - jak jednoduché! Ale v reálu pak u toho sedím a vymýšlím hovadiny. Teď tedy zkouším místo hovadin dýchat a podobně, uvidím co to přinese, snad se uklidním. Hodně zdaru!
 6. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  stranger Napsal: ------------------------------------------------------- > albeon je tato diskusia este ziva? mal by som pre > teba radu ohladom ako si vyckat kym dosiahne cena > tvoj PT. Ahoj, ano je to stále aktuální. Čtu si právě Trading Coach a tam je hodně rad, které jsou přesně pro mě. Stále se tím zabývám. Pomalu vyvíjím nový systém a snad vypadá dobře, ale psychologii stále nemám zvládnutou. Takže rady určitě uvítám a ostatní jistě také :)
 7. Hodně se mi líbí, že je v článku zmíněno, kolik práce dalo vybudovat takový systém. Také skvělý náhled do toho, jak se chová zkušený obchodník při ztrátách. Já se z toho zapotil jen při čtení :-)
 8. Bohužel se zdá, že systém neustál změnu chování trhů a přestává fungovat. Pro mě poučné. Asi opravdu nejde jen nechat něco na věky běžet, takhle to prostě nefunguje. Jak diskréční tak AOS přístup vyžaduje hodně času. Držím palce do budoucna!
 9. V Ninjovi je implicitně zapnuté potvrzování zadávání příkazů. Tj. pokud ručně kliknete na Sell/Buy, vyskočí okénko s dotazem "opravdu chcete prodat/koupit 1 kontrakt?" Až po kliknutí na OK se příkaz provede. Ta hláška co se Vám objevuje znamená, že ačkoliv máte toto potvrzování příkazů zapnuté, příkazy provedené automatem to obejdou a provedou se i bez potvrzení. Nevím co myslíte tím "nic se nezobrazí." Ať už cokoliv, je problém jinde než v té hlášce.
 10. albeon

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Klepíno Napsal: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, > > včera jsem dostal informaci, že Ti kdo nefundovali > účet do 1.12.2010, musí live potom obchodovat už > jen na NT 7, osobně jsem se se 7 moc neskamarádil, > nevěděl by někdo, jak to obejít, aby se dalo live > jet i přes NT 6,5?? > > Díky pěkné svátky > Honza Přechodu na NT7 se stejně nevyhnete, takhle to jen oddálíte o pár měsíců.
 11. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  Jogo > Dobrý příspěvek! Částečně to tak určitě je, to je potřeba si přiznat. Ano, stavím nový obchodní plán (samozřejmě s využitím předchozích znalostí), který je ještě jednodušší, než ten původní. Orientuji se pouze na jeden typ vstupu a odlaďuji kdy ho brát a kdy ne. Snad mě to dovede ke kloudnému výsledku, to zatím nevím. Další věc, co jsem upravil, je menší timeframe. Snížil jsem timeframe ze tří důvodů: 1. Chci mít pokud možno rovnoměrnou distribuci zisků, to budu snášet lépe psychicky. 2. Menší timeframe je pro mě vhodnější - udrží mou pozornost u trhů. 3. Nechci být v obchodě např. hodinu-dvě, což předchozí systém dělal a špatně jsem to zvládal.
 12. albeon

  Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka

  > kbtm Poziční obchodování jsem si oťukával jako první, ale měl jsem silné nutkání vrhnout se na intradenní trading. Prostě mě to k němu táhne. --- > Heron AOS není cesta pro mě. Ale zajímavý nápad a rád si čtu o někom, komu se povedlo naprogramovat funkční AOS! K tomu času, který zabere obchodování: Právě ty tisíce hodin mám na mysli. Právě ty hodiny studia, které trávíš studiem protože tě to baví, ty mám na mysli. Byla samozřejmě moje hloupost, že jsem tohle dřív neviděl. Já to vidět nechtěl. --- > kajaq Pěkný příspěvek plný dobrých nápadů. Ty knížky jsem taky četl a psaní teď taky používám. Sedím u trhu a píšu si všechno co mě napadne. V tuhle chvíli si hlavně všímám emocí a příčin chyb. I když jde jen o simulaci, díky tomu, že jsem si stanovil, že dokud nebudu na simulaci určité období vydělávat, nemůžu ani uvažovat o živém obchodování, cítím i na simulaci tlak. Mám za sebou dva vygumované účty, tj. zkušenost s live tu je dostatečná. Při sim obchodování cítím velmi často naprosto stejné emoce, jaké jsem cítil při ztrátách na live účtu. Hlavně se to teď snažím uchopit víc zeširoka a nejde mi jen o to vymyslet "to správné véčko," na kterém naskočit. Paradox je právě to, že s disciplínou obecně velký problém nemám. Nejsem ani emočně nestabilní. Při obchodování na živo jsem měl kvalitní dny, kdy jsem seděl u trhu, čekal celý den na signál co nepřišel a já odcházel s příjemným pocitem, že jsem vše udělal správně. Měl jsem dny, kdy jsem udělal i víc dobrých obchodů a vše šlo dobře. V kontrastu s tím jsem měl ale dny, kdy mi ruplo v bedně a dělal jsem kraviny. Snažím se teď rozpoznat co spouští tohle podivné chování. Další krok bude zjistit, jestli s tím jde něco dělat. Do toho si samozřejmě backtestuji jen tak pro formu, ladím obchodní systém atd. To pro mě ale není tak důležité, potřebuji zjistit příčiny stavů "ruplo mi v bedně."
 13. Skvělý článek i tato diskuze, pro mě trefa do černého! Bohužel jsem k tomu taky musel dojít až úhradou "školného." Asi mě ovládala chamtivost. Honem honem, já chci taky milióny! ... (td)
 14. albeon

  MAE a MFE

  mexico33 Napsal: ------------------------------------------------------- > čaute "traderi", > > ak si stanovíte svoj výstup na základe analýzy MFE > tak to je dosť pekná haluz. > > príklad: urobím si analýzu MFE na vzorke 12 > mesiacov a vypadne mi, že ideálne je ísť po > profite napr. 450 usd. > > čo to znamená? to znamená, že ak trh urobí pohyb > 1200 usd tak dosiahnem profit LEN 450 usd a 750 > usd nechám v trhu. na druhej strane, ak trh urobí > pohyb 400 usd tak vystúpim na SL, čiže v strate. > teraz sa nebavím o BE a pod. vidíte ten prínos > analýzy MFE? > > analýzou MFE sa "trader" už na začiatku svojej > kariéry rozhodol byť priemerný, dokonca až > podpriemerný. takže čo s tým? prečo nezobrať z > trhu pri pohybe 1200 usd aspoň 1000 usd a pri > pohybe 400 usd aspoň 250 usd? že problém? že to > nejde? > > ide, ale nemôže "trader" používať fixný PT, ktorý > je vlastne len priemerom PT analýzy MFE. treba > použiť PT, ktorý bude dynamický a bude sa > vypočítavať z aktuálnej situácie na trhu. > > to len tak, aby reč nestála. MAE MFE analýza je dobrý začátek. Čím jiným bys chtěl začít? Jak jsem pochopil, zkušení tradeři svůj PT upravují podle situace v trhu, ale i jim se určitě hodí průměrná hodnota MFE, aby měli z čeho vycházet. Jinak jak je tady na spoustě míst rozebráno a říkají to i Tomáš s Petrem na kurzech a mají to i v knize: vystupovat se dá na základě fixních PT nebo na základě patternu. Všechno je otázka toho, co komu vyhovuje a co si natestoval. Jak jsem zatím pochopil, ve výsledku nejde až tak o to, který přístup přináší větší zisky. Důležité je hlavně zvolit přístup, který člověku vyhovuje psychicky. Ono je krásné udělat si testy na nejlepší výstup, ale pak v reálu se člověk diví, že najednou ten výstupní pattern vidí všude atd. Podle mě hlavně do začátku je fixní PT s posouváním SL na B/E to nejjednodužší na psychiku. Já nezvládám ani to, bohužel.
 15. Používám spojení (merge) dat, tj. mám jeden graf.
×
×
 • Vytvořit...